رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا سیاست ترامپ در سوریه را 'کابوس' نامید | DW | 19.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گرچه انتقاد از ترامپ پیش از این هم توسط جمهوری‌خواهان مطرح شده بود، اما تاکنون هیچ مقام ارشدی از 'جریان خودی' همچون مک‌کانل به او نتاخته است. رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، سیاست ترامپ در سوریه را 'کابوس راهبردی' خواند.

گرچه انتقاد از ترامپ پیش از این هم توسط جمهوری‌خواهان مطرح شده بود، اما تاکنون هیچ مقام ارشدی از"جریان خودی" همچون مک‌کانل به او نتاخته است. رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، سیاست ترامپ در سوریه را"کابوس راهبردی" خواند.

سخنان مک‌کانل وزنی متفاوت با دیگر جمهوری‌خواهان دارد. او به عنوان رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنای آمریکا یکی از قدرتمندترین سیاستمداران در حزب خود است.از این"جریان خودی" پیش از این نیز انتقادهایی علیه سیاست ترامپ در سوریه مطرح شده بود، اما شدت هیچ‌کدام به پای سطور اخیر مک‌کانل نمی‌رسد. حتی حملات شدید ترامپ در سال‌های اخیر به مواضع لیبرال"واشتگتن پست" نیز باعث نرمش در لحن انتقادی مک‌کانل نشده است.

رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا سپس صریح‌تر می‌شود و می‌نویسد: «متأسفانه اقدامات اخیر دولت این درس‌گیری‌های مهم را بازتاب نمی‌دهند.» این سناتور ارشد جمهوری‌خواه همچنین هشدار داده است که «حتی اگر آتش‌بس پنج‌روزه اعلام‌شده در روز پنجشنبه نیز دوام بیاورد، باز هم وقایع هفته گذشته باعث عقب افتادن مبارزه آمریکا با"دولت اسلامی" و دیگر تروریست‌ها شده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ: از اردوغان تشکر می‌کنم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معاون ترامپ: نیروهای ترکیه از شمال سوریه عقب‌نشینی می‌کنندمایک پنس معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه از توافق میان ایالات متحده و ترکیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ کناره‌گیری «ریک پری» از وزارت انرژی آمریکا را تایید کردرئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه ۲۵ مهر اعلام کرد ریک پری وزیر انرژی دولت او تا آخر سال جاری میلادی از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد. به گزارش رویترز، پرزیدنت ترامپ با بیان این که ماه‌هاست از تصمیم کسی هم موند دور عمو دونالد.... وقتی سرنوشت مردم یه کشور بزرگ و جهان بزرگتر از اون رو به یه آدم کوچک سیاسی بدید، ناگزیر همینطور میشه... دنیایه بهم ریخته از جنگ تجاری و تحریم و هر روز یه نظر... در عصره ترامپیسم... رکورد اسعفاء دولتمردان امریکا در زمان چهار ساله یک رییس جمهور علت چیست؟علتش کارهای مسخره وغیر عقلانی ترامپه چون نرمال نیست و غیر طبیعه کارهاش واحمقانه نمونه اون جنگ امروز سوریه وکردهای مظلوم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقادها از برگزاری اجلاس آتی سران ۷ کشور صنعتی در زمین گلف ترامپتصمیم تازه کاخ سفید برای میزبانی از اجلاس سال آینده سران هفت کشور صنعتی در املاک شخصی دونالد ترامپ سبب بروز انتقادات گسترده شده است. منم میگم سران تنها نرن 😂😁
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ با قدردانی از ریک پری، نامزد پیشنهادی وزارت انرژی آمریکا را معرفی کردپرزیدنت ترامپ با قدردانی از ریک پری، نامزد پیشنهادی وزارت انرژی آمریکا را معرفی کرد پرزیدنت ترامپ با انتشار یک توئیت ضمن قدردانی از خدمات وزیر انرژی مستعفی ایالات متحده، نامزد پیشنهادی خود برای احراز این سمت را معرفی کرد. گوربابای خودشو و وزیرهاش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد تند رهبران جمهوری‌خواه از سیاست ترامپ برابر حملات ترکیهدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع از عملکرد خود در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه و نیروهای کرد در این مناطق، این درگیری‌ها را به نزاع کودکان در زمین بازی تشبیه کرده است. این در حالی است که میج مک‌کانل رهبر جمهورخواه مجلس سنا با انتقاد تند از آقای ترامپ‌ سیاست او را کابوس خوانده است. ‌ وهمانا آیت الله بی بی سی را بسیارخوشحال کرد اره فقط وقتی غرب میجنگه جدیه😂تو که تخم جنگ نداری ترامپ دیوانه است! کوردها ۱۱ هزار کشته دادند تا داعش از بین بردند! چندین ماه دست خالی در کوبانی مقابل داعش ایستاند! اگر ترامپ یک ذره وجدان داشت اینگونه حرف نمی زد! تنها کسانی که از کوردها در فضایی مجازی دفاع کردنند هموطنان ایرانی و بخصوص روشنفکران ایرانی بودند!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »