رهبر شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان دستگیر شد

رهبر شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان دستگیر شد

04/04/2020 05:40:00 ب.ظ

رهبر شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان دستگیر شد

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان شنبه 4 آوریل اعلام کرد، اسلم فاروقی، رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش

این ریاست با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «عبدالله اورکزی، مشهور به اسلم فاروقی، رهبر گروه تروریستی داعش شاخۀ خراسان با 19 تن از همکاران نزدیکش به ‌شمول قاری ذاهد و سیف‌الله مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی طی یک عملیات هدفمند و پیچیده توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی دستگیر شدند».

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای ترامپ با صدور دستوری اجرایی به جنگ شبکه‌های اجتماعی رفت

در این خبرنامه آمده، اسلم فاروقی باشنده اصلی روستای «آخندزاده‌گان» منطقه اورکزی اجنسی پاکستان بوده است و وی به عنوان فرمانده گروه داعش در درۀ «عبدالخیل» ولسوالی اچین ولایت ننگرهار در شرق افغانستان و مسئول عملیات های گروه داعش در خیبر اجنسی پاکستان فعالیت داشته است.

براساس این خبرنامه، اسلم فاروقی پس از کشته شدن ابوسعید باجوری به عنوان والی خودخوانده گروه داعش در افغانستان تعیین شد.در خبرنامه ذکر شده اسلم فاروقی«روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوع مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته‌است».

براساس این خبرنامه، قاری زاهد مشهور به معاذ، مسئول نظامی گروه داعش در افغانستان و سیف الله، مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.در همین حال، شبکه طلوع نیوز گزارش داد، اسلم فاروقی، رهبر شاخه خراسان گروه داعش جمعه 3 آوریل در ولایت قندهار در جنوب افغانستان دستگیر شده است.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

البته منظور از شاخه خراسان همان افغانستان است که برخی تروریست ها به آن خراسان می گویند! هرچند که چندان هم بیربط نیست زیرا در حقیقت ایران و افغانستان یک روح در دو بدن هستند! و امیدواریم که روزی جمهوری فدرال ایران شامل افغان/ کرد/ ترک/ فارس/ لر/ و سایر اقوام تاسیس شود با دمکراسی تا در نرفته فوری بزنید نابودش کنید.

استاندار خراسان رضوی ایران: همچنان در وضعیت قرمز هستیم

آرزوی سلامتی برای رئیس مجلس از سوی رهبر انقلاب- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآرزوی سلامتی برای رئیس مجلس از سوی رهبر انقلاب در پی ابتلای رئیس مجلس به کرونا، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی از طرف رهبر انقلاب ضمن جویا شدن آخرین وضعیت درمان علی لاریجانی، برای وی دعا و آرزوی سلامتی و بهبود کرد خودش چرا آرزو نکرده؟ نکنه مرده؟ چرا گلپایگانی از طرفش باید آرزو کنه؟ اگر قبله عالم مُرد آدم باشید سریع اعلام کنید از سوراخش اومد بیرون و آرزو کرد؟ اینکه می گفت چیز مهمی نیست، البته دو روز بعدش گفت چیز مهمیه و کار کار آمریکاست!، حالا که خود آمریکا هم گرفتار شد و توهم خامنه ای خیلی زود نقشه بر آب شد، بغض کرده و چیزی نمی گه؟ خامنه ای خودش کجاست؟ از پشت درهای بسته مدیریت بحران می کند؟ عالیترین مقام کشور از ترس این ویروس منحوس رفته است در سوراخ موش و در شرایطی که روزانه حدود 150 ایرانی کشته می شوند هیچ خبری از او نیست و انجام وظایفش را به طور کامل لغو کرده است. او می توانست حداقل از طریق ویدیو کنفرانس

استاندار خراسان رضوی ایران: همچنان در وضعیت قرمز هستیم

اعلام  ساعت کاری واحدهای صنفی در بخش خودرو/ نمایشگاه داران فعلا تعطیل هستند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimاعلام ساعت کاری واحدهای صنفی در بخش خودرو/ نمایشگاه داران فعلا تعطیل هستند در چارچوب مصوبه ستاد کرونا ساعت کاری واحد صنفی در بخش خودرو اعلام شد که براساس آن نمایشگاه داران خودرو تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند

انتصاب سرپرست وزارت امور خارجه افغانستانمحمد حنیف اتمر به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان منصوب شد. - خبرگزاری آناتولی

ماه عسل طالبان و آمریکا/ ظهور ۲ دولت در کابل/ نزاع اسلام‌آباد و دهلی‌نو در کشمیر/ هندوئیسم علیه مسلمانتحلیلگر ارشد مسائل شبه‌قاره و جنوب‌آسیا گفت: ابهام در پرونده افغانستان از یک سو اما وضعیت مبهم مسلمان هند و لغو تابعیت آنها موضوعی است که تبدیل به چالش جدی در سال ۹۹ خواهد شد.