رشد شدید نقدینگی در ایران، پیامد مستقیم عملکرد حکومت؛ کارشناسان می‌گویند منتظر افزایش گرانی و تورم باشید

05/11/2020 08:03:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران, تورم

رشد شدید نقدینگی در ایران ، پیامد مستقیم عملکرد حکومت؛ کارشناسان می‌گویند منتظر افزایش گرانی و تورم باشید رشد نسبت پول در نقدینگی ایران حاکی از کاهش سپرده‌گذاری طولانی‌مدت و روی آوردن مردم به نگه‌داری پول به صورت اسکناس یا در حساب جاری است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageدر حالی که مردم ایران در دو سال گذشته فشار شدید اقتصادی ناشی از رکود و تورم بالا را تحمل کرده اند، گزارش بانک مرکزی حاکی از ثبت رکورد جدیدی در افزایش نقدینگی در ماه‌های اخیر است که این امر موجب بالا رفتن بیشتر نرخ تورم می‌شود.بر اساس گزارش بانک مرکزی از رشد نقدینگی در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹، رقم نقدینگی در پایان شهریور ‌به حدود ۲۹۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به اسفند سال گذشته رشدی ۱۷ درصدی داشته است.

از سوی دیگر، رشد نقدینگی در شهریور امسال نیز به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۶ درصد بوده است. همزمان رشد نقطه به نقطه «پول» در شهریور ماه به ۸۰.۲ درصد رسیده که در تاریخ بی سابقه بوده است.رشد نسبت پول در نقدینگی ایران حاکی از کاهش سپرده‌گذاری طولانی‌مدت و روی آوردن مردم به نگه‌داری پول به صورت اسکناس یا در حساب جاری است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یکی از دلایل تغییرات مدام سیاستهای پولی و عدم اتخاذ یک روند مدتدار میباشد از نتايج انتخابات با شکوه کشور وحوش پرورتون چه خبر؟ شما برای ابراز حسن نیت خود تقلب و نزاع در انتخابات کشور آمریکا که اتفاقا اونجا مستقر هستین و اشراف اطلاعاتی دارید را گزارش کنید.