رجبی: استخراج ارز دیجیتال صنعت برق ایران را تحت فشار قرار داده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی صنعت برق ایران اعلام کرد صنعت برق به دلیل استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی را به خود اختصاص داده، تحت فشار است. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی صنعت برق ایران اعلام کرد صنعت برق به دلیل استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی را به خود اختصاص داده، تحت فشار است.مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران گفت: شرایط بسیار سختی را در حال تجربه هستیم که یکی از مهم‌ترین دلایل آن شیوع استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال است. از دیروز برنامه‌های مدیریت مصرف برای مشترکان بزرگ آغاز شد و همچنین در حال جمع آوری مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز هستیم.

وی که در یک ارتباط زنده تلویزیونی صحبت می‌کرد، ادامه داد: از سال گذشته شرایط معرفی مراکز استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال را برای مردم فراهم کردیم و در عین حال برق مراکز مجاز با هماهنگی انجام شده در ساعات اوج مصرف قطع می‌شود. گفتنی است رجبی مشهدی روز گذشته نیز اعلام کرد: هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز که به صورت مجاز فعالیت می‌کنند به 300 مگاوات می‌رسد که با هدف حفظ تعادل و پایداری شبکه برق این مراکز قطع می‌شود.

همچنین معاون وزیر نیروی ایران روز جمعه با تائید کمبود برق در این کشور گفت: واحدهای آبی کشور مخصوصا در محل نیروگاه‌های آبی، با توجه به کاهش نزولات آسمانی حدود 3 هزار تا 3 هزار و 200 مگاوات کمبود تولید دارند. از روزهای گذشته روند قطعی برق منازل در شهرهای مختلف ایران شروع شده است و هر روز در محله‌های مختلف تا دو ساعت برق قطع می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.