برق, استخراج ارز دیجیتال, قطعی برق در ایران, کمبود برق در ایران

برق, استخراج ارز دیجیتال

رجبی: استخراج ارز دیجیتال صنعت برق ایران را تحت فشار قرار داده است

رجبی: استخراج ارز دیجیتال صنعت #برق #ایران را تحت فشار قرار داده است

23/05/2021 12:09:00 ب.ظ

رجبی: استخراج ارز دیجیتال صنعت برق ایران را تحت فشار قرار داده است

سخنگوی صنعت برق ایران اعلام کرد صنعت برق به دلیل استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی را به خود اختصاص داده، تحت فشار است. - خبرگزاری آناتولی

23.05.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیمصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران گفت: شرایط بسیار سختی را در حال تجربه هستیم که یکی از مهم‌ترین دلایل آن شیوع استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال است. از دیروز برنامه‌های مدیریت مصرف برای مشترکان بزرگ آغاز شد و همچنین در حال جمع آوری مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز هستیم.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی

وی که در یک ارتباط زنده تلویزیونی صحبت می‌کرد، ادامه داد: از سال گذشته شرایط معرفی مراکز استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال را برای مردم فراهم کردیم و در عین حال برق مراکز مجاز با هماهنگی انجام شده در ساعات اوج مصرف قطع می‌شود.گفتنی است رجبی مشهدی روز گذشته نیز اعلام کرد: هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز که به صورت مجاز فعالیت می‌کنند به 300 مگاوات می‌رسد که با هدف حفظ تعادل و پایداری شبکه برق این مراکز قطع می‌شود.

همچنین معاون وزیر نیروی ایران روز جمعه با تائید کمبود برق در این کشور گفت: واحدهای آبی کشور مخصوصا در محل نیروگاه‌های آبی، با توجه به کاهش نزولات آسمانی حدود 3 هزار تا 3 هزار و 200 مگاوات کمبود تولید دارند. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش