راه‌یابی تیم ملی هندبال دختران نوجوان ایران به مسابقات جهانی | DW | 21.03.2022

01/01/1401 05:31:00 ب.ظ

یک هفته پس از راه‌یابی تیم ملی هندبال زنان زیر ۲۰ سال ایران به رقابت‌های جهانی، تیم ملی هندبال دختران زیر ۱۸ سال ایران نیز با کسب سه پیروزی در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا، به مسابقات جهانی صعود کرد و تاریخ‌ساز شد.

یک هفته پس از راه‌یابی تیم ملی هندبال زنان زیر ۲۰ سال ایران به رقابت‌های جهانی، تیم ملی هندبال دختران زیر ۱۸ سال ایران نیز با کسب سه پیروزی در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا، به مسابقات جهانی صعود کرد و تاریخ‌ساز شد. تیم ملی هندبال دختران زیر ۱۸ سال ایران با کسب سه پیروزی متوالی در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در قزاقستان، به عنوان یکی از دو تیم برتر از میان پنج تیم حاضر در این تورنمنت، جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید ملی‌پوشان نوجوان ایران روز دوشنبه ۲۱ مارس (اول فروردین) با پیروزی ۲۵ بر ۲۴ در برابر تیم ملی هندوستان، صعود خود به مسابقات هندبال نوجوانان جهان را قطعی کردند. این تیم در دو دیدار نخست خود با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ مقابل تیم میزبان قزاقستان و نیز ۴۴ بر ۳۵ در برابر تیم ملی ازبکستان به پیروزی رسید.

به این ترتیب تیم ملی هندبال دختران زیر ۱۸ سال ایران نیز یک هفته پس از صعود تیم ملی هندبال زنان جوان زیر ۲۰ سال ایران به رقابت‌های جهانی، تاریخ‌ساز شد و در عرصه مسابقات قهرمانی جهان به میدان خواهد رفت. شهرزاد نصوحی، نسترن گودرزی، زهرا فتوتی، فاطمه مریخ، فاطمه احمدی، شقایق چراغی، آسمان بدوی، الناز یارمحمدتوسکی، فریماه احمدی، مبینا حاج حیدری، هانیه شاه ویسی، نگین رحمانی، صبا زنگنه، بهارزنگنه، هستی دوخایی و آرزو بهمئی، ۱۶ بازیکن تیم ملی هندبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا بودند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.