راز پایداری رشد بازار سرمایه

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازار سرمایه | در شرایط فعلی رسیدن شاخص به ۲ میلیون واحد به دلیل اینکه با آزادسازی بخش دوم سهام عدالت همزمان شده جای نگرانی دارد. هرچند که در بخش نخست آزادسازی سهام عدالت نیز این نگرانی وجود داشت که به دلیل عطش بالای سهامداران برای خرید سهام، خنثی شد.

علیرضا تاج بر کارشناس بازار سرمایه، با درج یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: رشد شتابان شاخص‌های بورس درماه‌های اخیر به طور عمده ناشی از عطش مردم برای تبدیل ریال به سایر دارایی‌ها بوده است و در شرایط فعلی خرید سهام در رفتارهای مالی طبیعی است. هم اکنون جامعه انتظارات تورمی بالایی دارد و سرمایه گذاران را از ریال فراری داده است. برهمین اساس نمی توان با شاخص‌هایی مانند نسبت ارزش بازار بورس به تولیدناخالص داخلی وضعیت بازار سرمایه را به درستی تحلیل کرد.

این در شرایطی است که سایر بازارها جذابیت‌های بازار سرمایه را ندارند، ورود و سرمایه گذاری در برخی از بازارها با اقدامات تنبیهی و مالیاتی روبرو است و دربرخی از بازارها نیز هزینه نگهداری کالای خریداری شده بالاست و برهمین اساس با توجه به بازدهی و نقدشوندگی بالای بازار سرمایه، سرمایه‌گذاران بسیاری دراین دوره این بازار را انتخاب کرده‌اند. در شرایط فعلی رسیدن شاخص به ۲ میلیون واحد به دلیل اینکه با آزادسازی بخش دوم سهام عدالت همزمان شده جای نگرانی دارد.

درخصوص حمایت دولت و حاکمیت از بازار سرمایه باید گفت که در هیچ دوره‌ای چنین حمایتی از بازار نشده است. در دوره‌های قبل حتی مسئولان درخصوص این بازار سخن نمی‌گفتند، ولی در دوره فعلی حمایت‌های دولت از این بازار باعث شد تا حد زیادی تورم کنترل شود که این اتفاق مبارکی است. البته برای دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده نیاز به تلاش زیادی است، اینکه نقدینگی وارد شده به بورس باید به بازار اول و تأمین مالی تولید هدایت شود، از جمله مواردی است که باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رضا اسلامی؛ حقوقدانی که جرمش تدریس حاکمیت قانون در دانشکده حقوق است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام 12 تایی می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبورس پتروشیمی ارومیه، سه‌شنبه با نماد معاملاتی شاروم در فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود پذیره‌نویسی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهام صندوق ثروت بازنشستگی کشوری از امروز آغاز می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

خروج بی سر و صدای سوداگران از بازار ارزتهران - ایرنا - رصد تحولات اخیر بازار ارز نشان می‌دهد، برخلاف هفته‌های گذشته، دیگر از صف‌های طولانی متقاضیان خرید ارز در مقابل صرافی‌ها خبری نیست و همچنین پدیده کارت‌های ملی اجاره‌ای برای دریافت ارز سهمیه‌ای نیز جذابیت خود را از دست داده است که این موضوع می‌تواند نشانه خروج آرام سوداگران از بازار ارز و متعادل شدن قیمت‌ها در روزهای آتی باشد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آخرین قیمت ها از بازار ارزآخرین قیمت‌ها از بازار ارز امروز (دوشنبه) صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار نسبت به دیروز ۴۰۰ تومان افزایش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به جای تحویل خودروها به نورچشمی‌ها آن‌ها را به ثبت‌نام کنندگان بدهند/ عدم پایبندی خودروسازان به تعهدات‌شان باعث آشفتگی بازار شده استیک عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: خودروسازان به جای این‌که خودروها را به نورچشمی‌ها بدهند به کسانی که مدت‌ها است ثبت‌نام کرده‌اند، این خودروها را تحویل دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاریخچه آدم‌ربایی یک حکومت؛ آیا جمهوری اسلامی جمشید شارمهد را ربوده است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »