ذرات ناشی از فرسایش لاستیک هزار برابر مضرتر از دود اگزوز؛ بریتانیایی‌ها راه حل یافتند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ذرات ناشی از فرسایش لاستیک هزار برابر مضرتر از دود اگزوز؛ بریتانیایی‌ها راه حل یافتند بیشتر بخوانید🔽

دانشجویان دانشگاهی در بریتانیا برای جمع‌آوری گرد و غبار مضر و بسیار آلاینده لاستیک که یکی از عوامل اصلی آلودگی آب و هوا است راهی پیدا کرده‌اند.

استارت‌آپ «تایر کالکتیو» در بریتانیا روی موضوع برطرف کردن مشکل ساییدگی تایر کار می‌کند. طبق گفته دولت بریتانیا، گرد و غباری که لاستیک از خود بر اثر فرسایش ساطع می‌کند دومین آلاینده بزرگ میکروپلاستیک‌ها در اقیانوس محسوب می‌شوند. واضح است که لاستیک به مرور زمان دچار ساییدگی می‌شود اما تاکنون فکر کرده‌اید که ذرات ناشی از ساییدگی به کجا می‌روند؟هانسون چنگ، یکی از بنیانگذاران «تایر کالکتیو» می‌گوید: «همه کسانی که مسابقه فرمول یک را تماشا کرده‌اند می‌دانند که لاستیک‌ها فرسوده می‌شوند اما شاید به این فکر نکرده باشند که ذرات ناشی از ساییدگی به کجا می‌روند. در واقع این یک مشکل بزرگ است که باید برطرف شود.»

این گروه محقق شامل چهار دانشجو از امپریال کالج لندن و کالج سلطنتی هنر هستند که دستگاهی ساخته‌اند که به لاستیک خودرو متصل می‌شود و از الکترواستاتیک و آیرودینامیک چرخ برای جمع آوری گرد و غبار لاستیک در زمان تولید آن استفاده می‌کند.»» دریافته است آلودگی ناشی از فرسایش تایرها می‌تواند هزار برابر بدتر از آن چیزی باشد که از اگزوز خودرو خارج می‌شود. اما این دستگاه جدید می‌تواند تا ۶۰ درصد ذرات آلوده لاستیک را کاهش دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از چپ سنتی تا راست مدرن؛ جزئیاتی از حاشیه‌های یک دیدارسالن جلسات هیئت دولت در ساختمان شهید رجایی در روز 10 اردیبهشت ماه میزبان جمعی خاص و جلسه‌ای مهم بود؛ نشستی که ترکیب میهمانانش در طول سال‌های اخیر کمتر بصورت یکجا دیده شده است؛ افرادی از جناح چپ سنتی گرفته تا راست مدرن و از اصولگرای تحول‌خواه تا جبهه پایداری. اقای هرندی این میزان از گهی که تناول میکنی برات بده میرسلیم مافیایی چی حرف مفت میزنه؟ واقع اگر هرندی حرف نمیزد احترامش بیشتر بود بابا مجبور نیستی وقتی حرفی برا گفتن نداری !
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وال‌استریت ژورنال: اروپا از ایران می‌خواهد فارغ از «مساله سپاه» برجام را امضا کنددیپلمات‌های غربی می‌گویند مقامات اروپایی در جدیدترین تلاش خود برای نجات توافق هسته‌ای با ایران و خروج از بن‌بست مذاکرات پیشنهاد سفر انریکه مورا،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات رسانه‌های اسرائیل از «بازجویی موساد» از یک «مامور» نیروی قدس در ایرانبر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیل، «بازجویی» از «منصور رسولی» در خاک ایران، رویدادی بوده که حدود پنج ماه پیش انجام شده است اما اکنون برملا می‌شود. همه گل واژه یکی به این اسرائیلی های احمق بگه آخه جلبک‌ها نیروی سپاه قدس شیش تیغه میکنه؟ ایندفعه خواستین سناریو بنویسید به ریزه کاری ها بیشتر دقت کنید که یکم باور پذیر تر باشه همه که مثل شما و آمریکای ها احمق نیستن با یه صوت چند ثانیه ای خر بشن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کمبود مواد غذایی در اروپا از روغن به ماکارونی و تخم مرغ رسیدپس از فراگیر شدن کمبود روغن آفتابگردان در آلمان، فرانسه، بلژیک و اسپانیا، کاهش عرضه اقلامی همچون سیب زمینی منجمد، آرد، ماکارونی و تخم مرغ نیز در اروپا آغاز شد. ولی رسانه هاشون علیه کشوری که بیشترین تحریم رو داره هر روز زر زر میکنن! به جز روغن که مجبور شدم از آمازون بخرم 😂 همچی هست. از ما تقلید نکنید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایرج پوستچی، از بهاییان ایران و موسس نخستین بیمارستان تخصصی چشمدکتر ایرج پوستچی، از بهاییان ایران بنیاد خیریه و موقوفه عنایت‌الله پوستچی را تاسیس کرد و سرانجام در سال ۱۳۴۴، آرزوی مرحوم عنایت‌الله پوستچی جامه عمل پوشید و نخستین بیمار در بیمارستان تخصصی چشم پوستچی درمان شد. اقلیت‌های_مذهبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنگ خطر بازار اجاره به صدا در آمد/ ۱۰ درصد از متقاضیان توانستند وام ودیعه بگیرندعضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار داشت: از دو سال گذشته دولت پرداخت وام ودیعه به مستاجران را آغاز کرده و در حال حاضر سقف این وام ۷۰ میلیون تومان است. اما به دلیل دست‌اندازی‌های متعدد بانک‌ها تنها ۱۰ درصد از متقاضیان توانستند وام ودیعه را دریافت کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »