دیپلمات‌های روسی از آلمان، سوئد و لهستان اخراج می شوند | DW | 08.02.2021

08/02/2021 10:30:00 ب.ظ

در واکنش به اخراج یک دیپلمات آلمانی از مسکو، یک کارمند سفارت روسیه در برلین باید آلمان را ترک کند. استکهلم و ورشو هم به اقدام مشابهی دست زده‌اند. پیش‌تر دولت روسیه دستور اخراج سه دیپلمات این سه کشور را صادر کرده بود.

دیپلمات, روسیه

در واکنش به اخراج یک دیپلمات آلمانی از مسکو، یک کارمند سفارت روسیه در برلین باید آلمان را ترک کند. استکهلم و ورشو هم به اقدام مشابهی دست زده‌اند. پیش‌تر دولت روسیه دستور اخراج سه دیپلمات این سه کشور را صادر کرده بود.

در واکنش به اخراج یک دیپلمات آلمانی از مسکو، یک کارمند سفارت روسیه در برلین باید آلمان را ترک کند. استکهلم و ورشو هم به اقدام مشابهی دست زده‌اند. پیش‌تر دولت روسیه دستور اخراج سه دیپلمات این سه کشور را صادر کرده بود.

به گفته منابع موثق نزدیک به وزارت أمور خارجه این تصمیم دولت فدرال آلمان با سوئد و لهستان و سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هماهنگ شده است.وزارت امور خارجه سوئد نیز در پیامی توییتری نوشت، از یک دیپلمات روسی خواسته است سوئد را ترک کند.دولت لهستان نیز یک کارمند كنسولگری روسیه را به عنوان"عنصر نامطلوب" طبقه‌بندی کرده و خواستار اخراج او شده است.

اقدام سه عضو اتحادیه اروپا واکنشی است به اخراج دیپلمات‌های این سه کشور از روسیه.روز جمعه مسکو این سه دیپلمات را به شرکت در تظاهرات غیرقانونی مخالفان ولادمیر پوتین متهم کرده و از آنها خواسته بود، روسیه را ترک کنند.این تصمیم زمانی ابلاغ شد که جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای مذاکره با دولت روسیه برای آزادی آلکسی ناوالنی به مسکو رفته بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

مرد ۹۵ ساله به دلیل کار در اردوگاه نازی‌ها از آمریکا اخراج شد - BBC News فارسیآمریکا گارد سابق در یک اردوگاه کار اجباری نازی ها که ۹۵ سال دارد را به آلمان مسترد کرده است. فردریک کارل برگر، که از ۱۹۵۹ تاکنون در آمریکا زندگی کرده، روز شنبه از آمریکا به فرانکفورت منتقل شد. آدم کشتن جرمه نه کار تو اردوگاه میزاشتن بعد از اینکه مرد مینداختنش بیرون! چه سعادتی نصیبش شد 👍

پناهجوی نوکیش مسیحی در آستانه اخراج از آلمان به ایران | DW | 09.02.2021یک پناهجوی ایرانی که به مسیحیت گرویده و شش سال است در آلمان کار و زندگی می‌کند، به دلیل رد تقاضای پناهندگی‌اش از سوی دادگاه باید به ایران بازگردانده شود. نهادهای حامی پناهجویان می‌کوشند اجرای این حکم را متوقف کنند. اگه آدم سالمی بود لابد تقاضای پناهندگیش رد نمی شد. مگر اینکه فکر کنیم دادگاه های آلمان هم با جمهوری اسلامی همکاری می کنن! مردشور آلمانی ها را ببرن آنقدر در گرویدن به مسیحیت اغراق و کذب پیشه گرفتند که دیگر همانند گذشته هیچ دادگاهی این ادعاها را قبول نمیکند در انگلیس هم در گذشته همین بود ولی حال هیچ اهمیتی به مسیحی شدن نمی‌دهند...

حمایت انگلیس از چکیا در اخراج 18 دیپلمات روسوزارت امور خارجه انگلیس از اقدام چکیا در اخراج دیپلمات ‌های روس به دلیل ارتباط با انفجار سال 2014 در وربتیچ، اعلام حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

بدون ترس از اخراج؛ پناهجویان غیرقانونی در بریتانیا واکسینه می‌شوند

تراژدی کارمندان ایرانی رنو در فرانسه؛ قراردادهای فسخ شده، بلیت‌های آماده و اخراج از کشورaidaghajar فرانسه اگه خیر داشت که حافظ منافع جمهوری اسلامی نبود

عدم پرداخت حقوق و مزایا و اخراج از کار؛ تداوم اعتراضات کارگری در ایام نوروز

وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه، هشتم فوریه (۲۰ بهمن) اعلام کرد که یک دیپلمات روسی به عنوان"عنصر نامطلوب" باید هر چه زودتر آلمان را ترک کند.مرگ نگهبان اردوگاه کار آلمان نازی آقای برگر در جریان محاکمه اذعان کرد که در زمان کار در این اردوگاه، واقع در نزدیکی هامبورگ در شمال آلمان، مانع فرار زندانیان شده بود.شاهین درگاهی، جوان ۲۶ ساله ایرانی که به مسیحیت گرویده و شش سال است در آلمان زندگی می‌کند، به دلیل رد تقاضای پناهندگی‌اش در آستانه اخراج از آلمان قرار دارد.وزارت امور خارجه انگلیس از اقدام چکیا در اخراج دیپلمات‌های روس به دلیل ارتباط با انفجار سال 2014 در وربتیچ، اعلام حمایت کرد.

به گفته منابع موثق نزدیک به وزارت أمور خارجه این تصمیم دولت فدرال آلمان با سوئد و لهستان و سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هماهنگ شده است. وزارت امور خارجه سوئد نیز در پیامی توییتری نوشت، از یک دیپلمات روسی خواسته است سوئد را ترک کند." آقای برگر در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت که او مجبور شده بود در این اردوگاه کار کند، مدت کوتاهی آنجا بود و هیچ سلاحی نداشت. دولت لهستان نیز یک کارمند كنسولگری روسیه را به عنوان"عنصر نامطلوب" طبقه‌بندی کرده و خواستار اخراج او شده است. اسدی افزود که همین امروز سه‌شنبه ۲۱ بهمن (۹ فوریه) با وکیل شاهین درگاهی صحبت کرده و او را از خطری که به دلیل انتشار اسم و عکسش در اینترنت و آشکار شدن تغییر دینش او را تهدید می‌کند، آگاه کرده است. اقدام سه عضو اتحادیه اروپا واکنشی است به اخراج دیپلمات‌های این سه کشور از روسیه. باور کردنی نیست. روز جمعه مسکو این سه دیپلمات را به شرکت در تظاهرات غیرقانونی مخالفان ولادمیر پوتین متهم کرده و از آنها خواسته بود، روسیه را ترک کنند. دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس از اقدام چکیا در افشای عملیات‌های خطرناک و مخرب سرویس اطلاعاتی روسیه در اروپا اعلام حمایت کرد.

این تصمیم زمانی ابلاغ شد که جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای مذاکره با دولت روسیه برای آزادی آلکسی ناوالنی به مسکو رفته بود." دادستان های آلمانی هرگز از تعقیب مقام های سابق اردوگاه های نازی دست برنداشته اند. بهروز اسدی می‌گوید یک شنبه شب از این موضوع آگاه شده و به عنوان اولین اقدام نامه‌ای برای اقدام فوری به دادگاه فرستاده، اما هنوز پاسخی از دادگاه نگرفته است. ناوالنی، از مخالفان سرسخت رئیس جمهوری روسیه پس از بازگشت از آلمان به مسکو بازداشت و به حبس درازمدت محکوم شد. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان اتهام‌ مسکو علیه دیپلمات آلمانی را رد کرد و گفت، او در چهارچوب «توافقنامه وین در مورد روابط دیپلماتیک» به عنوان ناظر در تظاهرات طرفداران ناوالنی شرکت کرده است. او در این اردوگاه منشی بود. تحریم علیه روسیه وزارت امور خارجه ایالات متحده و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون نیز به اخراج دیپلمات‌های اروپایی از مسکو انتقاد کردند. به گفته او خانم بربل کوفلر، مسئول کمیسیون حقوق بشر پارلمان آلمان بلافاصله به نامه او پاسخ داده و گفته است، در این مورد اقدام فوری خواهد کرد. جوزپ بورل در حساب توئیتری خود نوشت: «اروپا و روسیه از هم دور می شوند».. گفتنی است سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس و دخترش یولیا اسکریپال چهارم مارس سال جاری در پارکی در شهر سالزبری انگلستان در حالی که بیهوش بودند، در نیمکتی بیرون یک مرکز خرید پیدا شدند.

 استونی، جمهوری چک، رومانی، لتونی، لیتوانی و لهستان هفته گذشته در باره تحریم‌های بیشتر علیه روسیه رایزنی کردند. آلمان، ایتالیا و فرانسه اما می‌خواهند به پوتین فرصت بیشتری برای حل تنشی که در رابطه با دستگیری ناوالنی پیش آمده است بدهند. یکی از این وکلا نامه‌های تند حقوقی به دادگاه فرستاده و بسیار خوشبین است که جلوی اخراج آقای درگاهی گرفته شود. لتونی به تنهایی اقدام کرده و به منظور «مهار نفوذ روسیه» در این کشور از ۱۵ فوریه پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی روسی  Rossija RTR را برای مدت یک سال متوقف می‌کند. از آنجا که این شبکه در سوئد ثبت شده است، کمیسیون اتحادیه اروپا و رادیوتلویزیون دولتی سوئد هم از این تصمیم لتونی مطلع شده‌اند. برخی از ناظران این اقدام را محدودیت آزادی بیان می‌دانند، برخی دیگر طرفدار بستن این «شبکه تبلیغاتی روسیه» هستند. در سایت اختر قاسمی و نیز کارگروه مشاوره پناهجویان شماره تماس و ایمیل ادارات و مقامات آلمان که می‌توانند به این موضوع رسیدگی کنند، منتشر و از همه خواسته شده است تا با ارسال ایمیل و تماس تلفنی اعتراض خود را به حکم اخراج این پناهجو اعلام کنند.

به گفته بورل، وزیران أمور خارجه کشورهای اتحادیه اروپا قصد دارند روز ۲۲ فوریه در مورد تحریم‌های بیش‌تر علیه روسیه تبادل نظر کنند. در همین زمینه: .