دیدگاه | سیاست دولت بایدن در قبال ایران کاملا با واقعیت بیگانه است

05/04/1400 03:54:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یک تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سیاست دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در قبال حکومت ایران را «به کلی دور از واقعیت» توصیف می‌کند و می‌نویسد، واقعیت این است که با رفع تحریم ده‌ها میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، دست...

یک تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سیاست دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در قبال حکومت ایران را «به کلی دور از واقعیت» توصیف می‌کند و می‌نویسد، واقعیت این است که با رفع تحریم ده‌ها میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، دست جمهوری اسلامی برای افزایش بودجه نظامی، حمایت از تروریست‌های نیابتی، و مداخله در بحران‌های منطقه‌ای باز می‌شود.

فرد فلیتس، که در دولت دونالد ترامپ رئیس ستاد کارکنان شورای امنیت ملی کاخ سفید بود، در « واشنگتن تایمز » می‌نویسد احیای برجام «توافق ناقص دوره اوباما را بدون پاسخگو کردن حکومت ایران در باره نقض تعهدات، زنده می‌کند.»

برآورد نویسنده نشان می‌دهد که لغو بیش از ۲ هزار تحریم دولت ترامپ، در حدود بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار موجودی ارزی ایران را در اختیار جمهوری اسلامی خواهد گذاشت. فلیتس می‌نویسد از آن بدتر این است که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب، بر مخالفت جمهوری اسلامی با پیشنهاد آمریکا برای برگزاری «فاز دوم» مذاکرات با موضوع برنامه موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌‌کننده ایران در خاورمیانه و نیز حمایت آن از تروریسم، تاکید کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

تلفات جاده‌ای در اروپا همچنان در حال کاهش است؛ آمار ایران چقدر است؟میانگین شمار جان‌باختگان در تصادف‌های جاده‌ای در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ نیز ۵۱ نفر به ازای هر یک میلیون نفر گزارش شده است. ما در ایران،تلفاتِ جاده ای نداریم. به توچه اخه ماشینی که اونا سوار میشن با پراید ما یکیه؟ یک سوال .آقای ظریف چرا آقای ترامپ در ماههای آخر ریاستش میگفت اگر من رئیس جمهور شوم اول کار ایران با من مذاکره میکند؟!آیا این بخاطر گرا دادن شما و پشتیبانی آقای روحانی برای ترور سردار سلیمانی نبود؟ آقای ظریف شما و آقای روحانی بعد از این دوره محاکمه خواهید شد.اعدام حکم شما است

رئیس‌جمهوری منتخب: عمیقاً به شایسته‌سالاری اعتقاد دارم/ نقدپذیری جزو برنامه‌های دولت مردمی استرئیس‌جمهوری منتخب درباره گمانه‌زنی‌هایی که درباره تیم همکاران وی مطرح می‌شود، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم دوستان خود را زحمت ندهند و اگر پیشنهاداتی دارند حتماً ما را مطلع کنند. برادرم ابراهیم رئيسي ما پیروان اهل بیت النبوة شخص شريف ونجيب جنابعالى خوب ميشناسيم اما شياطين نمیگذارن وطريقه ي خطاب حماسي جنابعالي باخطاب هيتلر شباهت دادن كه با قاره دادن وبا صورت خشن مردم بدجوری به وحشت وترس انداخته اید میپرسند مگه چهره ي پرمهر ومحبت اسلامي فارسیهاكجاست؟ فَإِمَّا نَذْهَبَنَّ بِكَ فَإِنَّا مِنْهُم مُّنتَقِمُونَ • أَوْ نُرِيَنَّكَ الَّذِي وَعَدْنَاهُمْ فَإِنَّا عَلَيْهِم مُّقْتَدِرُونَ انتقام_سخت تا در عمل چه پيش آيد

توافق شفاهی برای احیای برجام صورت گرفته است/ مهارت‌های ظریف انتظار از وزیر خارجه آینده را بالا برده استتحلیل‌گر ارشد مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت: واقعیت این است که احتمالا ما وزیر امور خارجه‌ای در اندازه‌های آقای ظریف نخواهیم داشت و انتظارات ما که به واسطه حضور ایشان در این سمت به وجود آمده محقق نخواهد شد. فکر می‌کنم به رغم این وضعیت باید امیدوار باشیم که وزیر امور خارجه آینده بینش خوبی حداقل در رابطه با ماهیت روابط خارجی ایران و نحوه کارکرد واقع‌بینانه در جهان بین‌الملل داشته باشد.

چرا شیر میدان حر هنوز ترمیم نشده است؟چرا شیر میدان حر هنوز ترمیم نشده است؟ معاون فرهنگی وطراحی شهری سازمان زیباسازی تهران: نسبت به تأخیر در نصب مجسمه عذرخواه هستم علت این امر ابتلای قالب گیرکار به کرونا بود چند روزی در کار او وقفه ایجاد شد احتمالا کلیت کار تا انتهای این هفته به نتیجه برسد منتظر رییسی هستند، شیر کاغذی رژیم! چون قرار نیست تعمیربشه بجای اینکه مردم و تهدید یا از مردم بخاطر عدم مشارکت عصبانی باشید و یا توجیه یا مردمو محروم کنید ببینید شما خودتون چقدر تو عدم مشارکت مردم مقصر هستید؟ این وضع مملکتیه که ساختین هرکجای دنیا بود مسولینش محاکمه میشدند اونم از چیدمان نامزدها که تابلو بود!

وزیر دفاع ملی ترکیه: هدف ما امنیت، آسایش و رفاه برادران افغان مان است📌 وزیر دفاع ملی ترکیه: هدف ما امنیت، آسایش و رفاه برادران افغان مان است

بحران کرونا استفاده از مخدرها را افزایش داده است | DW | 24.06.2021به گزارش سازمان ملل متحد بحران کرونا افراد بیشتری را به سمت مصرف مخدرها سوق داده است. تشدید عوامل موثر بر گرایش به استفاده از مخدر مانند فقر و نابرابری در جریان بحران کرونا عامل گسترش استفاده از این مواد خوانده ‌شده است.