دیدار روحانی با مدیران وزارت اطلاعات؛ ملاقاتی عادی در وضعیتی غیرعادی

16/07/1398 09:19:00 ب.ظ

دیدار حسن روحانی با وزارت اطلاعات؛ ملاقاتی عادی در وضعیتی غیرعادی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت اطلاعات از نقش این نهاد در حوزه امنیتی و اقتصادی تقدیر کرده است. در شرایطی که به نظر می‌رسد حکومت ایران بیش از هر زمان دیگری به نهادهای امنیتی خود نیاز دارد اما هنوز در اینکه ساختار، عملکرد و روابط نهادهای اطلاعاتی آن باید چگونه باشد به نتیجه نرسیده است. این تأکید رئیس جمهوری ایران می‌تواند اشاره‌ای باشد ضمنی به رقیب اصلی وزارت اطلاعات یعنی اطلاعات سپاه که به هیچ نهاد انتخابی پاسخگو نیست اما حسن روحانی یک قدم پیشتر رفت و وزارت اطلاعات را نهادی خواند که از رقبای خود تجربه و"وزانت و استحکام" بیشتری...

این تأکید رئیس جمهوری ایران می‌تواند اشاره‌ای باشد ضمنی به رقیب اصلی وزارت اطلاعات یعنی اطلاعات سپاه که به هیچ نهاد انتخابی پاسخگو نیست اما حسن روحانی یک قدم پیشتر رفت و وزارت اطلاعات را نهادی خواند که از رقبای خود تجربه و"وزانت و استحکام" بیشتری دارد.

در چند سال گذشته، بویژه از سال ۱۳۸۸ که اطلاعات سپاه به طور قانونی از وزارت اطلاعات جدا شد، بسیاری از مسائل امنیتی در انحصار وزارت اطلاعات نبوده و اطلاعات سپاه در بسیاری از حوزه‌های امنیت داخلی و ضد جاسوسی گوی سبقت را از وزارت اطلاعات ربوده است.

در این شرایط شاید بتوان حضور و سخنان حسن روحانی مبنی بر ممتاز بودن وزارت اطلاعات را نوعی حمایت و روحیه دادن به نیروهای این وزارت تلقی کرد. با این حال شاید مدیران وزارت اطلاعات توقع داشتند در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی که خود قبل‌تر در سال ۱۳۶۸ یکی از گزینه‌های ریاست این وزارت‌خانه و بعدتر دبیر شورای عالی امنیت ملی بود از اقتدار بیشتری برخوردار باشند و در رقابت با دیگر نهادهای موازی اطلاعاتی موفق‌تر. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

شرط ایران برای مذاکره با عربستان/ اعلام آمادگی برای همکاری با همسایگان در تامین امنیت منطقهوزیر امور خارجه گفت: در شرایطی که سعودی‌ها علاقمند به مذاکره با ایران شدند اگر مسائل منطقه را پای میز مذاکره و نه با کُشتن مردم دنبال کنند، جمهوری اسلامی را هم قطعا همراه با خود خواهند داشت. ج.ا. داره رو سر خودش خراب میشه. این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست. دارن وقتتون رو طلف میکنن. 🤣

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.

تجمع حزب‌الله، حضور زنان در بازی با کامبوج را منتفی می‌کند؟تهران- ایرناپلاس- اخیراً فراخوانی برای تجمع اعتراضی نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها منتشر شده است. هرچند سخنگوی ستاد امربه معروف و نهی از منکر آن را با خود بی‌ارتباط خوانده، اما پیش‌تر در سال ۹۴ و ۹۶ با صدور مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها از سوی دولت، انصار حزب‌الله تجمع‌های اعتراضی مشابهی برگزار کرده بود. حضور زنان در ورزشگاه حق قانونی شونه تجمع حزب الله را منتفی میکنیم والا جانتان فدای یمن سوریه لبنان چهل ساله تو تحریم گذشت بقیه اشم فرقی نمیکنه؟ ما راحتیم

توانایی تشخیص چهره فرد در استادیوم ۱۰ هزار نفری با سوپر دوربین چینیمحققان چینی دوربینی با پنج برابر دقت چشم انسان ساخته‌اند که قادر است چهره یک نفر را در میان ده هزار نفر در خیابان یا استادیوم تشخیص دهد.

امیر سرلشکر موسوی:هر تهدیدی را در هر سطحی با قدرت پاسخ خواهیم دادفرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور گفت: چهل سال است که امنیت خلیج فارس را حفظ کرده‌ایم و از این‌به‌بعد هم با تمام قدرت این کار را انجام می‌دهیم؛ هر تهدید و خطری از سوی دشمن را در هر سطحی که باشد با قدرت پاسخ خواهیم داد. پا منقلی تو بشین یه بست دیگه بزن تا شاید روشن‌شی لاشی، مملکتی که پای منقل یه پامنقلی براش تصمیم بگیره میشه جمهوری اسهالی به رهبریت علی خایه‌منی شمارا بهرکه اعتقاد دارید، ایران ‌ایرانیان را بهیچ جنگی نکشانید.