دو شهروند بهائی برای اجرای حکم به زندان بندرعباس منتقل شدند

03/04/2021 10:00:00 ب.ظ

بهائی, اقلیتهای_مذهبی

بعد از ظهر روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، دو شهروند بهائی به نام‌های مارال راستی و مهناز جان‌نثار (پورمرادیان) جهت اجرای حکم، خود را به زندان بندرعباس معرفی کردند. اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

۱۴فروردین۱۴۰۰، دو شهروند بهائی به نام‌های مارال راستی و مهناز جان‌نثار(پورمرادیان) جهت اجرای حکم، خود را به زندان بندرعباس معرفی کردند.دادگاه بدوی به ریاست قاضی بلادر این دو شهروند بهائی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور با عضویت در جامعه بهایی

»به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم عیناً در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.با احتساب شش شهروند بهائی دیگر که از اسفند ماه سال گذشته دوران محکومیت را در زندان بندرعباس شروع کرده‌اند، در حال حاضر هشت شهروند بهائی مشغول گذراندن حکم در زندان بندرعباس هستند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

بازداشت دو شهروند بهائی در شیراز

پی‌گیری یک شهروند بهائی از اموال ضبط شده منجر به بازداشت او شد

بازداشت دست‌کم ۱۲ شهروند بهایی در دو شهر ایران | DW | 07.04.2021دست‌کم ۱۲ شهروند بهایی در شیراز و مشهد بازداشت شدند. شهروندان بهایی در شیراز توسط ماموران اداره اطلاعات دستگیر شدند و به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی در این شهر انتقال یافتند. از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست. من نمیدونم با این بهایی های بدبخت چکار دارین !؟ بابا اینا حداقل اعتقاد دارن امام زمان اومده و رفته اون مسلمانان سنی که اصن امامت قبول ندارن پس باید همشونو دار بزنیم !؟

اعتراضات آبان؛ محکومیت دو شهروند کرمانشاهی به ۱۳ سال زندان | DW | 12.04.2021سعید خالدی و جلال نامداری، دو شهروند کرمانشاهی، در ارتباط با اعتراضات آبان ۹۸ و در اتهامی مشترک، به مجموعا ۱۳ سال حبس محکوم شده‌اند. سازمان حقوق بشری هه‌نگاو می‌گوید هویت ۳۰۰ کرد بازداشتی در آبان ۹۸ را احراز کرده است. Mephistopheles🔥 فرکانس نجات^ مقدمات ظهور منجی ۱-اینترنت جهانی🌍 توسط اقایelonmusk ۲-شخص اول،رهبر،رییس جمهور یا حاکم تمام کشور های جهان تا این لحظه (از ۳۱۳نفر یار) ۳-سمینار آرزوی شما دستور شماست.

دو شهروند بلوچ در نیک‌شهر به دست نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند

استان‌وایر- بعد از ظهر روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، دو شهروند بهائی به نام‌های مارال راستی و مهناز جان‌نثار(پورمرادیان) جهت اجرای حکم، خود را به زندان بندرعباس معرفی کردند.استان‌وایر- در ادامه بازداشت شهروندان بهائی در شهرهای ایران روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، دو شهروند بهائی ساکن شیراز به نام‌های «سعید عابدی» و «وحدت دانا» در منزل شخصی توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.استان وایر-  در پی افزایش فشار بر شهروندان بهائی با شروع سال جدید، ساعت ده و نیم روز شنبه ۲۱ فروردین، ماموران وزارت اطلاعات در شهرستان بابل تحت عنوان نشان‌دادن نامه به منزل یک شهروند بهائی به نام «منیژه اعظمیان» (ایقانی) وارد شده و شروع به تفتیش منزل کردند.دیگر  بهایی  نیز چند ساعت پس از این دستگیری‌ها توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

دادگاه بدوی به ریاست قاضی بلادر این دو شهروند بهائی را به اتهام « اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور با عضویت در جامعه بهایی » به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم عیناً در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. وحدت دانا یک دوره محکومیت ده ماهه را هم در سال ۹۱ به اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ بهائیت» را در زندان پیر بنو شیراز گذرانده است. با احتساب شش شهروند بهائی دیگر که از اسفند ماه سال گذشته دوران محکومیت را در زندان بندرعباس شروع کرده‌اند، در حال حاضر هشت شهروند بهائی مشغول گذراندن حکم در زندان بندرعباس هستند. روز چهارشنبه ۲۵ فروردین، خانم اعظمیان جهت پیگیری وسایل مضبوط از منزلش به اداره اطلاعات بابل رفت؛ اما در همان محل بازداشت ‌شد. آغاز محکومیت شهروندان بهائی در بندرعباس در زمانی صورت گرفت که این شهر بابت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و با آن‌که زندانیان به شدت در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند ولی قاضی اجرای احکام با تعویق زمان اجرای حکم یا استفاده از پابند الکترونیکی برای این زندانیان مخالفت کرده است. با گذشت سه هفته از بازداشت این هفت تن، هیچ پاسخ صریح و روشنی در رابطه با دلیل دستگیری اینان از طرف مسئولان قوه قضائیه در شیراز به خانواده‌ها داده نشده است. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .   این چهار شهروند بهایی قبلا در آبان ١٣٩۴ توسط ماموران امنیتی در مشهد بازداشت شدند.