دومین روز کنکور سراسری در ایران: 'بازداشت چند نفر در رابطه با انتشار تصویر سوالات' - BBC News فارسی

30/05/1399 06:51 ب.ظ

دومین روز کنکور سراسری در ایران: 'بازداشت چند نفر در رابطه با انتشار تصویر سوالات'

دومین روز از چهار روز کنکور سراسری در ایران، امروز در ۷۷۷ حوزه امتحانی در سراسر ایران برگزار شد. مجری کنکور در ایران از بازداشت گروه‌هایی خبر داده است که با انتشار تصاویری از داخل محل آزمون قصد 'ایجاد شبهه' در برگزاری کنکور دارند. سازمان سنجش سوالات منتشر شده را 'جعلی' خواند. خبرگزاری فارس ساعاتی پیش از و اکنش سازمان سنجش تصاویری منتشر کرده و نوشت: "مخاطبان فارس با ارسال تصاویری خبر از لو رفتن دفترچه‌های سوالات کنکور ریاضی داده اند. اتفاق مشابهی هم برای سوالات کنکور هنر رخ داده بود.

این حجم از اهمال‌کاری و بی‌لیاقتی تعجب‌برانگیز است."

خبرگزاری فارس خواستار پاسخگویی سازمان سنجش کشور و منصور غلامی، رئیس این سازمان به این تخلفات شده بود.دیروز هم خبر انتشار تصاویری از سوالات آزمون هنر در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود. سخنگوی سازمان سنجش آموزش همچنین از بازداشت فرد منتشر کننده سوالات کنکور هنر خبر داد و گفت که این داوطلب مبتلا به کرونا بوده و از قرنطینه در بیمارستان طالقانی تهران در کنکور شرکت کرده است.

به گفته خانم زرین آمیزی: "بعد از پایان آزمون دروس عمومی، یک داوطلب کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی و بیماران کرونایی، موبایل به سر جلسه برد، از سوالات عکس گرفت و به شبکه های اجتماعی ارسال کرد." headtopics.com

او گفت که این فرد قصد تقلب نداشته چون کنکور عمومی به پایان رسیده بوده ولی هدفش القای موضوع لو رفتن سوالات کنکور بوده است.Mizanonlineتجمع خانواده شرکت کنندگان کنکور در خیابان در نزدیکی دانشگاه علم و صنعت تهران که یکی از حوزه های کنکور سراسری است

ادامه مطلب:
bbcpersian »

'آقای کنکور ایران' غایب بزرگ کنکور ۹۹فرآیند برگزاری کنکور ۹۹ پس از حواشی و کش و قوس های فراوان ناشی از تعویق های مکرر بخاطر شیوع کرونا، در حالی از امروز آغاز می شود که چند ماهی است دکتر حسین توکلی 'آقای کنکور' پس از نیم قرن خدمت برای همیشه از سازمان سنجش خداحافظی کرده است و دیگر خبری از توصیه های دلسوزانه و پدرانه دکتر توکلی، فردی که چهار نسل از جوانان این مرز و بوم، یکی از سخت‌ترین آزمون‌های زندگی خود را با صدای آرامش‌بخش او گذرانده‌اند؛ نیست و کنکوری های ۹۹ بدون حضور آقای کنکور ایران در جلسه آزمون سرنوشت ساز زندگی خود حاضر می شوند.

رقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب در دومین روز کنکوررقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب در دومین روز کنکور رقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب آزمون سراسری سال ۹۹ برای کسب صندلی رشته‌های علوم انسانی و فنی داشگاها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از ساعت ۸ صبح امروز در ۷۷۷ حوزه امتحانی آغاز شد.

کرونا در عراق؛ مرگ 85 نفر دیگر در یک روزوزارت بهداشت عراق مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در این کشور را 6121 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

ورزش ایران در گرداب ویلموتس؛ کار فوتبال ایران به کجا می‌کشد؟ - BBC News فارسیدر ایران جنجال بر سر مبلغی که این کشور باید به سرمربی قبلی تیم ملی فوتبال بپردازد بالا گرفته‌است. بر اساس گزارش‌ها دست‌اندرکاران قرارداد با این مربی بلژیکی به حراست وزارت ورزش احضار شده‌است.

مشکلات جمهوری اسلامی در تامین حقوق شبه‌نظامیان ایران در سوریه به نفع روسیه است؟

دومین روز کنکور سراسری 99اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

پایان پست Instagram, 1

خبرگزاری فارس ساعاتی پیش از و اکنش سازمان سنجش تصاویری منتشر کرده و نوشت: "مخاطبان فارس با ارسال تصاویری خبر از لو رفتن دفترچه‌های سوالات کنکور ریاضی داده اند. اتفاق مشابهی هم برای سوالات کنکور هنر رخ داده بود. این حجم از اهمال‌کاری و بی‌لیاقتی تعجب‌برانگیز است."

خبرگزاری فارس خواستار پاسخگویی سازمان سنجش کشور و منصور غلامی، رئیس این سازمان به این تخلفات شده بود.دیروز هم خبر انتشار تصاویری از سوالات آزمون هنر در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش همچنین از بازداشت فرد منتشر کننده سوالات کنکور هنر خبر داد و گفت که این داوطلب مبتلا به کرونا بوده و از قرنطینه در بیمارستان طالقانی تهران در کنکور شرکت کرده است.

به گفته خانم زرین آمیزی: "بعد از پایان آزمون دروس عمومی، یک داوطلب کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی و بیماران کرونایی، موبایل به سر جلسه برد، از سوالات عکس گرفت و به شبکه های اجتماعی ارسال کرد."

او گفت که این فرد قصد تقلب نداشته چون کنکور عمومی به پایان رسیده بوده ولی هدفش القای موضوع لو رفتن سوالات کنکور بوده است.Mizanonlineتجمع خانواده شرکت کنندگان کنکور در خیابان در نزدیکی دانشگاه علم و صنعت تهران که یکی از حوزه های کنکور سراسری است

فردا و پس فردا، جمعه ۳۱ مرداد و شنبه اول شهریور کنکور سراسری در رشته‌های علوم تجربی و زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.

پیشتر وزارت‌های علوم و بهداشت تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری را برای آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی جدید پیشنهاد داده بودند اما ستاد ملی مقابله با کرونا که در اینباره تصمیم گیرنده بود، این درخواست را رد کرد.