دولت جدید آمریکا توافقنامه صلح با طالبان را بررسی می‌کند - BBC News فارسی

04/11/1399 08:14:00 ق.ظ

دولت جدید آمریکا توافقنامه صلح با طالبان را بررسی می‌کند

مقام‌های کاخ سفید آمریکا می‌گویند دولت جوبایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا توافق صلحی را که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا با طالبان امضا کرده بود، دوباره بررسی خواهند کرد. در همین حال رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که زلمی خلیلزاد کماکان به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان باقی خواهد ماند. در گفتگو با مشاور شورای امنیت ملی افغانستان، مشاور امنیت ملی آمریکا واضح ساخته است که کاخ سفید در صدد مرور این توافقنامه است تا مشخص شود که طالبان چقدر به تعهدات خود عمل کرده‌اند.

ایملی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با نشر بیانیه‌ای گفته که در این گفتگو "آقای سالیوان تاکید کرده که آمریکا با تلاش دیپلماتیک قوی و منطقه‌ای از روند صلح افغانستان حمایت خواهد کرد که هدف آن کمک به دو طرف جنگ برای دستیابی به یک راه حل سیاسی پایدار و عادلانه و برقراری آتش بس دائمی است."

منبع تصویر، توضیح تصویر، موافقتنامه میان آمریکا و طالبان در ۱۰ حوت/ اسفند سال گذشته امضا شد به گفته این مقام آمریکایی، آقای سالیوان به حمایت از دستاوردهای " خارق العاده" زنان و دختران افغانستان تاکید کرده است.

در زمان حاکمیت طالبان در افغانستان زنان اجازه آموزش و حق کار کردن را نداشتند. در همین حال رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند که جو بایدن ممکن است زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان را در این سمت نگه داردو headtopics.com

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

دولت جدید آمریکا؟؟؟؟؟؟ بگو: رژیم اشغالگر کاخ سفید!! کاخ سفید، که به روز سیاه افتاده!

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>