دولت بایدن توافق صلح با طالبان را مورد بررسی قرار می‌دهد | DW | 23.01.2021

04/11/1399 10:51 ق.ظ

کاخ سفید گفته است که رئیس جمهور جدید آمریکا قصد دارد توافق صلحی را که ترامپ با گروه طالبان امضا کرده بود، بررسی کند. دولت بایدن می‌خواهد از 'کاهش خشونت در افغانستان' در پی عقد این توافق اطمینان یابد.

کاخ سفید گفته است که رئیس جمهور جدید آمریکا قصد دارد توافق صلحی را که ترامپ با گروه طالبان امضا کرده بود، بررسی کند. دولت بایدن می‌خواهد از"کاهش خشونت در افغانستان" در پی عقد این توافق اطمینان یابد.

سخنگوی کاخ سفید گفته است آمریکا قصد دارد از عملکرد پیکارجویان طالبان در جهت"کاهش خشونت و قطع ارتباط با گروه‌های تروریستی" اطمینان حاصل کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده است که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در تماسی تلفنی با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، از این احتمال سخن گفته است که آمریکا در توافق صلح با طالبان بازنگری کند.

بنا به گزارش، هدف آمریکا آن است که از پایبندی گروه طالبان"به تعهدات خود در قطع رابطه با گروه‌های تروریستی، کاهش خشونت در افغانستان و انجام مذاکرات بنیادی با دولت افغانستان" اطمینان یابد.جیک سالیوان همچنین بر عزم ایالات متحده در ادامه تلاش و حمایت از فرایند صلح با هدف دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه در افغانستان تأکید کرده است. headtopics.com

براساس توافق دولت دونالد ترامپ با گروه طالبان، ایالات متحده متعهد شد که تا ماه مه ۲۰۲۱ به حضور نظامی خود در افغانستان پایان دهد. در برابر اسلامگرایان طالبان متعهد شدند که به پیکار با تروریسم یاری برسانند. این توافق با مخالفت و اعتراض مقام‌های دولت افغانستان روبرو شد.

لعنت بر ترامپ لعنت بر خلیل زاد حرومزاده ملت افغانستان نابود کردن با این صلح کردنشان

این دیگه بچه بازی ست که کاری که زمان ترامپ کرده باید بررسی بشه ترامپ رابینسون کروزو نبوده با جمعه سیاستهای امریکا را پیش میبرده چرا این آدم انقدر سخیفه

ادامه مطلب:
dw_persian »