دولت آمریکا ۹ شرکت دولتی بلاروس را تحریم کرد | DW | 29.05.2021

29/05/2021 09:00:00 ق.ظ

دولت جو بایدن نیز به پیروی از سیاست اتحادیه اروپا اقدام به تحریم شماری از مسئولان و شرکت‌های دولتی بلاروس کرد. علت این تحریم‌ها اقدام بلاروس برای فرود اجباری یک هواپیمای مسافربری و دستگیری یک منتقد سیاسی بوده است.

بلاروس, لوکاشنکو

دولت جو بایدن نیز به پیروی از سیاست اتحادیه اروپا اقدام به تحریم شماری از مسئولان و شرکت‌های دولتی بلاروس کرد. علت این تحریم ‌ها اقدام بلاروس برای فرود اجباری یک هواپیمای مسافربری و دستگیری یک منتقد سیاسی بوده است.

دولت جو بایدن نیز به پیروی از سیاست اتحادیه اروپا اقدام به تحریم شماری از مسئولان و شرکت‌های دولتی بلاروس کرد. علت این تحریم ‌ها اقدام بلاروس برای فرود اجباری یک هواپیمای مسافربری و دستگیری یک منتقد سیاسی بوده است.

یک هفته پس از اقدام بلاروس برای انحراف مسیر پرواز هواپیمای مسافربری شرکت رایان‌ایر و فرود اجباری هواپیما، دولت جو بایدن نیز تحریم‌هایی علیه برخی از شرکت‌ها و چهره‌های کلیدی دولت آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس پیش‌بینی کرده است.جین ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که ۹ شرکت دولتی بلاروس و شماری از مسئولان سیاسی این کشور مشمول تحریم‌هایی می‌شوند که از هفته آینده اجرایی خواهند شد.

سخنگوی کاخ سفید گفته است که این تحریم‌ها در هماهنگی با متحدان اروپایی آمریکا و همچنین سایر متحدان این کشور تعیین شده‌اند.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدموضوع بر سر اقدام دولت بلاروس برای انحراف مسیر هواپیمای رایان‌ایر است. این هواپیما که از آتن به مقصد لیتوانی در پرواز بود، با دخالت یک جنگنده ارتش بلاروس ناگزیر به فرود اجباری در فرودگاه مینسک، پایتخت بلاروس شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ps752justice ? اینا همونایی بودن که وقتی ترامپ شرکت های وابسته به سپاه رو تحریم می کرد می گفتند که تحریم نکنید این راهش نیست. ولی انگار یه چیزهایی از ترامپ یاد گرفتند. پرواز_اوکراین وقتی ps750 رو سپاه ساقط کرد چرا هیچ تحریمی ایجاد نشد؟؟؟ سوئد منتقد سیاسی در سوئد؛ -گروگان گیری کودکان نویسنده -ممانعت از کمکهای بهداری -مصادرۀ اموال -مصادرۀ درآمد ماهیانه -و غیره ... svtnyheter SR_Farsi_Dari Nyheterna حنای غربیها رنگی ندارد ...