دولت از دریافت سود 12 درصدی عقب‌نشینی کرد

26/01/1399 05:45 ب.ظ

🔻گزارش اعتمادآنلاین درباره وام یک میلیون تومانی یارانه‌بگیران: 🔹دولت از دریافت سود 12 درصدی عقب‌نشینی کرد/وام یک میلیون تومانی به صورت قرض‌الحسنه و 30 ماهه است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

دولت پرداخت سود 12 درصدی وام‌های یک میلیونی به یارانه‌بگیران را متقبل شد. وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانیِ مربوط به کرونا انشاالله در آستانه ماه مبارک رمضان پرداخت می‌شود. دولت پرداخت سود 12 درصدی وام‌های یک میلیونی به یارانه‌بگیران را متقبل شد.سود 12 درصدی که برای وام یک میلیونی یارانه‌بیگران در نظر گرفته شده بود، از طرف دولت پرداخت می‌شود.

خبر پرداخت این وام و در نظر گرفتن سود 12 درصدی برای آن از طرف دولت با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. اگرچه اکثریت از پرداخت این وام استقبال کردند اما تاکید داشتند که میزان این مبلغ به حدی کم است که دولت با در نظر گرفتن سود بازپرداخت برای آن، به سوددهی برای خود فکر می‌کند.به گزارش، بعد از انتقادهای مطرح شده در این خصوص حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، امروز سه‌شنبه 27 فروردین در جلسه ستاد اقتصادی دولت خبر از قرض‌الحسنه شدن و رایگان شدن آن برای مردم داد. رئیس‌جمهوری در این خصوص بیان کرد: «یک رقم 23 هزار میلیارد تومانی هم هست که قبلاً قرار بود با سود 12 درصدی در اختیار یارانه‌بگیران قرار بدهیم، امروز بخشی از زمان جلسه ما با این بحث گذشت که چگونه این تسهیلات یک میلیون تومانی را به یک وام قرض‌الحسنه‌ تبدیل کنیم و آن بخش سودی را که بنا بود از حساب مردم پرداخت شود، دولت به عهده بگیرد.»

او در ادامه افزود: «در جلسه ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفته شد این بخش و سود را دولت بدهد و به شکل وام سابق نباشد و به یک وام قرض‌الحسنه‌ای تبدیل شود و سود آن را دولت پرداخت کند.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

وقتی داروغه و قاضی و دزد از یک خانواده اند تازه میشه ولایت فقیه سفیه

یک مرجع تقلید شیعه: سود وام یک میلیون تومانی دولت ایران شرعا جایز نیستسید محمد علی علوی گرگانی، یکی از مراجع تقلید شیعیان در پاسخ به استفتایی پیرامون وام 1 میلیونی دولت بازم خوبه حاج اقا براي خودش ميگه حتما! فرقه_تبهکار صبح جیره ش روقطع میکنن . خواست طرف مردم بیاد بیشتر هواشو دارن از همینجا میگم ریشاشو بزنه رقص باباکرم بکنه براش کمپین میزنم ده پونزده میلیارد به جیب بزنه بره یه گوشه عیاشی کنه . فقط بیاد بگه یک عمر غلط کردم .

رئیس جمهوری اسرائیل با تمدید مهلت تشکیل دولت مخالفت کرد | DW | 12.04.2020

پرستاران بیمارستان‌های خصوصی؛ قربانیان کاهش سود | DW | 13.04.2020در بحبوحه کرونا، بیمارستان‌های خصوصی تعلیق، تعدیل و اخراج پرستاران و بهیاران را شروع کرده‌اند؛ آن هم به بهانه کاهش درآمد و کسری بودجه. دبیرکل خانه پرستار با تقبیح این روند، موضوع را ناشی از 'ولع سود' می‌داند. I have officially announced that if the United States pays my rent, I will donate five million US dollars to the Gates Foundation. I will donate five million dollars to the Afghan government and the poor people in this case as well. You ignored بیشتر ناشی از بی شرفیه! اين جزو احكام نظام سرمايه داري که توسط دولت روحانی و تیم اقتصادیش در حال پیاده شدن.ایران کشوری پیش سرمایه داری که قوانین نئولیبرالیستی مردم رو داره به خاک سیاه مینشونه نه شعارهای ساخت CIA که میگه سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن.اگر ایران رهاهم کنه اوضاع مردم خوب نمیشه

آیت‌الله علوی‌گرگانی: دریافت سود 12درصد وام یک‌میلیونی دولت از یارانه‌بگیران شرعاً جایز نیست- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله علوی‌گرگانی: دریافت سود ۱۲ درصد وام_یک_میلیونی دولت از یارانه‌بگیران شرعا جایز نیست چون این وام به عنوان بهبود وضعیت معیشتی مردم می باشد لذا در قالب عقود مضاربه و مشارکت و وکالت قرار نمی گیرد لذا دریافت سود از این وام شرعا جایز نیست یک فسیل دایناسورازلانه اش بیرون آمد .آیت دولا. آففففففرییین بلخره نزدیک شدی یعنی 30درصد ک ما رو وام میدیم خدمت دولت شرعا حلاله؟؟؟ یعنی پراید 20تومنی رو ک من با وام میخرم 50و7ملیون هم بخاطر وام میدم به دولت شرعا حلاله؟؟؟

دولت فرانسه با پذیرفتن حیوانات خانگی جدید در دوران قرنطینه موافقت کردوزارت کشور فرانسه اعلام کرد که این تصمیم در پی درخواست انجمن حمایت از حیوانات (SPA) گرفته شده است.

نیروهای دولت لیبی شهر صرمان در غرب طرابلس را از سیطره شبه نظامیان حفتر آزاد کردندنیروهای دولت لیبی شهر صرمان در غرب طرابلس را از سیطره شبه نظامیان حفتر آزاد کردند

/ وام یک میلیون تومانی به صورت قرض‌الحسنه و 30 ماهه است

دولت پرداخت سود 12 درصدی وام‌های یک میلیونی به یارانه‌بگیران را متقبل شد.سود 12 درصدی که برای وام یک میلیونی یارانه‌بیگران در نظر گرفته شده بود، از طرف دولت پرداخت می‌شود. خبر پرداخت این وام و در نظر گرفتن سود 12 درصدی برای آن از طرف دولت با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. اگرچه اکثریت از پرداخت این وام استقبال کردند اما تاکید داشتند که میزان این مبلغ به حدی کم است که دولت با در نظر گرفتن سود بازپرداخت برای آن، به سوددهی برای خود فکر می‌کند.به گزارش، بعد از انتقادهای مطرح شده در این خصوص حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، امروز سه‌شنبه 27 فروردین در جلسه ستاد اقتصادی دولت خبر از قرض‌الحسنه شدن و رایگان شدن آن برای مردم داد. رئیس‌جمهوری در این خصوص بیان کرد: «یک رقم 23 هزار میلیارد تومانی هم هست که قبلاً قرار بود با سود 12 درصدی در اختیار یارانه‌بگیران قرار بدهیم، امروز بخشی از زمان جلسه ما با این بحث گذشت که چگونه این تسهیلات یک میلیون تومانی را به یک وام قرض‌الحسنه‌ تبدیل کنیم و آن بخش سودی را که بنا بود از حساب مردم پرداخت شود، دولت به عهده بگیرد.»

او در ادامه افزود: «در جلسه ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفته شد این بخش و سود را دولت بدهد و به شکل وام سابق نباشد و به یک وام قرض‌الحسنه‌ای تبدیل شود و سود آن را دولت پرداخت کند. این یک میلیون تومان تقریباً روزهای اولیه ماه اردیبهشت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.»روحانی همچنین در این باره گفت: «پولی که به صورت وام در اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود، ‌از تیرماه به تدریج از یارانه آنها کسر خواهد شد. یارانه اردیبهشت و خرداد آنها پرداخت می‌شود و از تیر ماه به بعد ماهانه یک مقدار کسر می‌شود به خاطر آن یک میلیون وامی که به صورت قرض‌الحسنه پرداخت شده، رقمی حدود 35 هزارتومان است که برداشت می‌شود.» (

چهارشنبه هفته گذشته 20 فرودین در جلسه هیات دولت بود که رئیس‌جمهوری خبر از پرداخت یک وام یک میلیون تومانی همراه با یارانه اردیبهشت‌ماه داد. او در این جلسه گفت: «تصمیم گرفتیم در ماه اردیبهشت وقتی یارانه پرداخت‌ می‌شود، همان جا یک اعتبار یک میلیونی هم به همه خانواده‌ها داده می‌شود که از آن یک میلیون تومان برای کالاهایی که مورد نیازشان است، استفاده کنند و به تدریج ظرف 24 ماه از خودِ یارانه کم می‌شود.» (

بعد از اعلام جزییات این وام از طرف ناصر همتی، رئیس بانک مرکزی مشخص شد که سود وام مطرح شده از طرف دولت 12 درصد خواهد بود. همین امر موجب اعتراض برخی چهره‌های سیاسی، نمایندگان مجلس و علمای دینی شد.در قالب عقود مضاربه، مشارکت و وکالت قرار نمی‌گیرد لذا دریافت سود شرعا جایز نیستیکی از مهمترین واکنش‌ها به این موضوع از طرف آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید بود. ایشان در پاسخ به یک استفتاء درباره سود این وام یک میلیون تومانی آن را جایز ندانستند. آیت‌الله علوی گرگانی در پاسخ به این استفتاء تاکید کرد: «چون این وام به عنوان بهبود وضعیت معیشتی مردم است، در قالب عقود مضاربه، مشارکت و وکالت قرار نمی‌گیرد لذا دریافت سود از این وام شرعا جایز نیست.»انتقاد نمایندگان دولت از سود بالای وام یک میلیونیعزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، هم با بیان این‌که بسیاری از صاحبان صنایع و کسبه چک‌هایشان برگشت خورده است، ادامه داد: «همه بسیاری از کسبه و صاحبان صنایع را دیده‌ایم که از 10 و 20 تا 300 میلیون در طی دو ماه گذشته چک برگشتی داشتند چه‌طور می‌خواهید این وضعیت را جبران کنید؟ باید دولت و مجلس شورای اسلامی فکری برای پساکرونا کنند. این‌که گفته شده وام یک میلیون تومانی می‌دهند چه فایده‌ای دارد که دو روز است که تلویزیون هم مدام درباره‌ی آن حرف می‌زند؟ اگر همین یک میلیون تومان را به بچه رییس بانک مرکزی بدهند قهر می‌کند این مقدار پول تنها می‌تواند صرف خرید مایحتاج چند روز خانواده شود. باید چرخه تولید، اقتصاد و صنعت کشور را به حرکت درآورد.»غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه، هم درباره اهدای وام یک میلیون تومانی به مردم گفت: «این وام معادل 63 دلار است که در قیاس با خدماتی که سایر کشورها در بحران کرونا به مردم خود داده‌اند چیز زیادی نیست و علما مخالف گرفتن سود از این وام هستند.»نماینده رشت با اشاره به شرایط سخت پساکرونای تاکید کرد: «در حال حاضر شاهد چک‌های برگشتی، افزایش بیکاری کارگران، عقب‌ماندگی تولید به ویژه در بخش پروتئینی هستیم و با توجه به اینکه مردم عید خوبی هم نداشتند، بنابراین دولت باید این وام را به صورت بلاعوض بدهد.»حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم در واکنش به در نظر گرفتن سود 12 درصدی برای این وام گفت: «تعیین سود 12 درصد برای وام یک میلیونی به یارانه بگیران برای مردم و به ویژه اقشار ضعیف نگران کننده است و با توجه به برداشت منابع از صندوق توسعه ملی و... این وام به صورت قرض الحسنه و یا با بهره 4 درصد به مردم پرداخت شود.»قسط‌های وام پرداختی 30 ماهه استبراساس این گزارش دولت امروز با عقب‌نشینی از نظر قبلی خود، پرداخت سود 12 درصد این وام را خود متقبل شده است. به گفته رئیس بانک مرکزی باقبول پرداخت مابه التفاوت نرخ 12درصد، با وام قرض‌الحسنه، توسط دولت، مقرر شد وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه بگیر، به صورت قرض‌الحسنه و 30 ماهه باشد.

همچنین محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره زمان پرداخت این وام در توییتر خود نوشت: «وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانیِ مربوط به کرونا انشاالله در آستانه ماه مبارک رمضان پرداخت می‌شود. لازم است از رهبر معظم انقلاب تشکر و قدردانی کنیم که با صدور اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی، دست دولت را برای اعطای این تسهیلات به مردم باز کردند.»