دنیس هو، ستاره جنبش دمکراسی‌خواهی در هنگ کنگ | DW | 18.08.2019

27/05/1398 09:46:00 ب.ظ

دنیس هو، ستاره جنبش دمکراسی‌خواهی در هنگ کنگ ترانه‌های دنیس هو، خواننده موسیقی پاپ تا پیش از طرفداری او از جنبش دمکراسی‌خواهی در هنگ‌کنگ خریداران زیادی در چین داشت. اما حال دولت چین ترانه‌های او را ممنوع کرده است. به هر صورت او برای معترضان سوپراستار است.

ترانه‌های دنیس هو، خواننده موسیقی پاپ، تا پیش از طرفداری او از جنبش دمکراسی‌خواهی در هنگ کنگ خریداران زیادی در چین داشتند. اما حال دولت چین ترانه‌های او را ممنوع کرده است. به هر صورت او برای معترضان سوپراستار است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دنیس هو در سال ۱۹۷۷ در هنگ کنگ به دنیا آمد. پدر و مادرش هنگامی که ۱۱ سال داشت به کانادا مهاجرت کردند. این نخستین موج مهاجرت از هنگ کنگ بود که در پی بستن قرارداد میان بریتانیا و چین ایجاد شده بود.

هنگ کنگ در آن موقع مستعمره بریتانیا بود. اما دو کشور با هم پیمان بسته بودند که این شهر در سال ۱۹۷۷ به چین بازگردانده شود. بسیاری از شهروندان هنگ کنگی می‌ترسیدند که آزادی و رفاهی را که داشتند از دست بدهند. خانواده دنیس هو به مونترال رفتند. دنیس که در آن هنگام نوجوان بود به موسیقی وطنش علاقمند شد. بخصوص اشعار"آنیتا موی" را که در آن موقع یکی از بزرگترین ستارگان صحنه موسیقی هنگ کنگ بود بسیار دوست داشت. او در این باره به دویچه وله می‌گوید: «این اشعار مرا به وطنم پیوند می‌دادند، اگرچه بسیار دور از خاک آن بودم.»

دنیس هو در حال اجرای یک کنسرت در سال ۲۰۱۵ در هنگ کنگ صادرات فرهنگی موفق از هنگ کنگ به سراسر دنیا دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ سال‌های شکوفایی فرهنگی در هنگ کنگ بودند. فیلم‌های اکشن ساخته"جکی چان" تماشاگران بسیاری را به سینماها می‌کشاندند، فیلم‌های"وونگ کار وای" در غرب موفق بودند و موسیقی پاپ"آنیتا موی" یا بعدها"فی ونگ" به خصوص از مغولستان تا سنگاپور طرفداران زیادی داشتند."کانتوپاپ" که نامش برگرفته از گویش کانتونی در هنگ کنگ است به مد روز در سراسر آسیا تبدیل شده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

«اتوبوس‌های غیراستاندارد» در اردوی راهیان نور اجازه حرکت ندارند/ هیچ اغماضی در کار نیستسردار سلیمانی در گفت‌وگو با ایلنا: «اتوبوس‌های غیراستاندارد» در اردوی راهیان نور اجازه حرکت ندارند/ هیچ اغماضی در کار نیست

کشته شدن 15 غیرنظامی در حملات هوایی جنگنده‌های رژیم اسد و روسیه در ادلببنا به دیدبان حقوق بشر سوریه در حملات هوایی شامگاه جمعه 16 اوت جنگنده‌های رژیم بشار اسد و روسیه که

احضار چند مسئول در پی تلف‌ هفت قلاده توله‌ببر در باغ وحش مشهداحضار چند مسئول در پی تلف شدن‌ هفت قلاده توله‌ببر در مشهد معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از ورود دادستانی به موضوع تلف‌شدن هفت قلاده توله‌ببر در باغ وحش مشهد خبر داد و گفت: در این خصوص کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شد تا موضوع را بررسی کند.

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا

پیتر فوندا، ستاره فیلم «ایزی رایدر» در ۷۹ سالگی در لس‌آنجلس درگذشتخانواده آقای فوندا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که وی به دلیل ابتلاء به سرطان ریه دچار نارسایی تنفسی شده بود و در خانه خود در لس‌آنجلس درگذشت.

مار افعی در فروشگاهی در تهرانپارسآتش‌نشانان یک مار افعی را در فروشگاهی در شرق تهران به دام انداختند.