دلار امروز هم ۵۰۰ تومان پایین‌ آمد

25/03/1401 02:27:00 ب.ظ

دلار امروز هم ۵۰۰ تومان پایین‌ آمد عضو کانون صرافان با بیان اینکه دلار طی امروز ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است، گفت: همچنین، قیمت دلار طی دو روز گذشته، ۲۰۰۰ تومان با کاهش قیمت مواجه شده است.

در شرایطی که با ابلاغیه بانک مرکزی، صرافی‌ها به فروش ارزهای صادراتی مجاز شدند و به اعتقاد فعالان بازار ارز، این موضوع در کاهش نرخ‌ها تاثیرگذار است، اعلام عضو کانون صرافان حاکی از آن است که دلار وارد کانال ۳۱ هزار تومان شده است و این روند کاهشی در بازار ارز در روزهای آتی نیز ادامه خواهد یافت. وی با بیان اینکه دلار طی امروز ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است، گفت: همچنین، قیمت دلار طی دو روز گذشته، ۲۰۰۰ تومان با کاهش قیمت مواجه شده است.

عضو کانون صرافان در ادامه بیان کرد که قیمت‌ها در بازار ارز تا زمانی که عرضه و تقاضا در این بازار به تعادل برسد، کاهش خواهد یافت.

همچنین، احمد لواسانی -رئیس سابق کانون صرافان - نیز به ایسنا گفت: در روزهای اخیر با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی شاهد افزایش حجم قابل توجهی از ارز صادرکنندگان به سوی شبکه صرافی‌ها هستیم. این در حالی است که در پی افزایش عرضه میانگین قیمت دلار در چهار روز اخیر، روزانه بیش از ۵۰۰ تومان کاهش نرخ داشته است.

وی در ادامه گفت: با اینکه عرضه ارز در بازار ارز زیاد شده اما تقاضای برای این میزان ارز تغییری نکرده است. طبق این گزارش، در پی افزایش قیمت‌ها در بازار ارز حدود ۱۳ روز پیش به بانک مرکزی اختیارات ویژه‌ای برای ساماندهی بازار ارز داده شد که این بانک اعلام کرد به صورت مستقیم وارد بازار ارز شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>