دست‌کم ۲۰ نفر در حمله به مقر یک حزب در کابل کشته شدند | DW | 29.07.2019

07/05/1398 01:29:00 ب.ظ

حمله به دفتر حزب روند سبز افغانستان دست‌کم ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی برجا گذاشت. امرالله صالح، رهبر این حزب و نامزد پست معاونت رئیس‌جمهوری افغانستان از این سوءقصد جان سالم به‌در برده است.

حمله به دفتر حزب روند سبز افغانستان دست‌کم ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی برجا گذاشت. امرالله صالح، رهبر این حزب و نامزد پست معاونت رئیس‌جمهوری افغانستان از این سوءقصد جان سالم به‌در برده است. خبرگزاری‌ها شمار کشتگان حمله به مقر حزب روند سبز افغانستان را بین ۲۰ تا ۲۴ نفر اعلام کرده‌اند. در این حمله که روز یکشنبه، ششم مرداد (۲۸ ژوئیه) رخ داد، بیش از ۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات پلیس افغانستان گزارش داد که حمله به ساختمان حزب با انفجار انتحاری در یک خودرو جلوی ساختمان آغاز شده و با ورود چند مرد مسلح ادامه یافته است.

این حمله هم‌زمان با آغاز مبارزات انتخاباتی نامزدهای پست ریاست جمهوری افغانستان که قرار است در سپتامبر برگزار شود، صورت گرفت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید امرالله صالح، رهبر حزب روند سبز افغانستان، نامزد احراز پست معاون اول ریاست‌جمهوری است. او در دوران حامد کرزای رئیس دستگاه اطلاعاتی افغانستان بود.

صالح که از مخالفان سرسخت طالبان و دیگر گرو‌ه‌های اسلام‌گرای افراطی به‌شمار می‌رود، از این حمله جان سالم به‌در برده است. بازوی راست او در عکس‌هایی که پس از واقعه منتشر شده‌اند، خون‌آلود است. چند روز پیش نیز در کابل سه حمله مسلحانه صورت گرفت و ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت. headtopics.com

هنوز هیچ گروهی مسئولیت عملیات تروریستی روز یکشنبه را به‌عهده نگرفته است، اما به اعتقاد ناظران، طالبان یا"دولت اسلامی" (داعش) آن را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

وزارت داخله افغانستان؛ دستکم ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی در حمله به دفتر 'روند سبز'وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که در نتیجه حمله دیروز مهاجمان به دفتر 'روند سبز' در کابل دستکم ۲۰ نفر به شمول ۱۶ کشته و ۵۰ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

تیراندازی در جشنواره مواد غذایی کالیفرنیا ۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشتتیراندازی در جشنواره مواد غذایی کالیفرنیا دست‌کم ۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت

حمله به دفتر انتخاباتی امرالله صالح در افغانستاندر نتیجه حمله به دفتر انتخاباتی امرالله صالح، نامزد معاونت محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری، دست‌کم 3 نفر جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

حمله به دفتر روند سبز در کابل؛ امرالله صالح جان سالم به در برددر نتیجه یک انفجار و پس از آن حمله مهاجمان به دفتر روند سبز در کابل که ریاست آن را امرالله صالح، وزیر داخله پیشین و نامزد معاونیت محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری به عهده دارد، دست‌کم دو نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نمی‌گذاریم آمریکا و انگلیس کنترل تنگه هرمز را در اختیار بگیرنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با وزیر بین الملل حزب حاکم چین با تاکید بر سابقه تاریخی روابط دو تمدن ایران و چین، خواستار مشارکت دو کشور در توسعه اقتصاد و امنیت منطقه شد. دقیقا چیکار میکنید برادر رضایی؟ عملیات فریب اجرا میکنید؟

سازمان ملل: سیل در کشورهای جنوب شرق آسیا جان 600 نفر را گرفتسخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که در اثر جاری شدن سیل در هند، بنگلادش، نپال و میانمار دست‌کم 600 نفر جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی