در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

05/09/1401 12:11:00 ب.ظ

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب: تنها چیزی که مشکل ما را با آمریکا حل می کند «باج دادن» است آن هم نه یکبار؛ به دفعات مختلف اول می‌گویند بساط هسته‌ای را جمع کنید، بعد می‌گویند قانون اساسی را عوض کنید، بعد می‌گویند شورای نگهبان را بردارید مذاکره با آمریکا، مشکلی را حل نمی‌کند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، گزیده سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با بسیجیان کشور به شرح زیر است: برکات بسیج، این ابتکار عظیم به‌قدری بود که امام در آذر سال ۶۷، یعنی ۹ سال بعد از تشکیل، آن خطابه‌ی والا و شیوا و بلند را در مدح بسیج ایشان صادر کردند.Share آدرس کپی شد تیم ملی فوتبال پرتغال در یکی از جذاب‌ترین دیدارهای جام جهانی 2022 قطر موفق شد غنا را شکست دهد.در این بازی که روز جمعه، چهارم آذر برگزار شد، تیم ایران با زدن دو گل در وقت اضافه پیروز این رقابت شد.به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در توییتی نوشت: این پیروزی پر افتخار مبارک باد.

چه اتفاقی در این ۹ سال به دست بسیج در کشور افتاد که امام بزرگوار را آن‌جور تحت تاثیر قرار داد که آن بیان والا و شیوا و این تعبیرات عجیب را و این ادبیات عجیب را بکار بردند؟ حالا من چند جمله از آن ادبیات فاخر امام بزرگوار را میگویم که یادتان بیاید امام عزیز ما در این بیانیه در این خطابه در واقع با بسیج مثل یک پدری صحبت کرد که به فرزندان خودش عشق می‌ورزد.این عبارات را من می‌خوانم: «.Advertisement گل‌های پرتغال را در این دیدار کریستیانو رونالدو از روی نقطه پنالتی، ژائو فلیکس و رافائل لیائو به ثمر رساندند و آیو و عثمان بوکاری هم برای غنا گلزنی کردند..شماری از کاربران نوشته‌اند در شرایطی که بسیاری از ورزشکاران ایرانی علاوه بر شبکه‌های اجتماعی، در میادین ورزشی داخلی و خارجی حمایت خود را از اعتراض‌های مردمی به نمایش گذاشته‌اند، جمهوری اسلامی برای نمایش هواداران خود در خیابان‌ها و استفاده از احساسات هواداران فوتبال، روی این رقابت‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده است..رونالدو در دوره‌های جام‌ جهانی از 2006 تا 2018 گل‌زنی کرده بود.بسیج مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند.

.در دیگر دیدار این گروه، دو تیم اروگوئه و کره‌جنوبی مقابل هم صف‌آرایی کردند که در پایان هر دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.انتشار تصاویر زنان بدون پوشش مورد تایید حکومت در میان حامیان تیم فوتبال ایران در رسانه‌های حکومتی و کاربران حامی جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی در حالی صورت گرفته که در بیش از دو ماه گذشته، اعتراض‌ها به حجاب اجباری با سرکوب شدید مواجه شده است...چهار تیم مراکش، سنگال، تونس و کامرون از زدن گل در دور اول این رقابت‌ها عاجز بودند.» چه ادبیات فاخری، چه تعبیرات بلندی: «.بر اساس ویدیوها و گزارش‌های منتشرشده در حالی که ایرانیان معترض روز جمعه از ورود با لباس‌ها و پرچم‌های اعتراضی و منقش به طرح شیر و خورشید به ورزشگاه قطر منع شدند و برخی از سوی ماموران قطر تهدید به اخراج از استادیوم شدند، در همین روز داخل و خارج از استادیوم دوحه مملو از هواداران حکومتی تیم ایران بود..

.درخت پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.این موضوع از سوی شماری از کاربران نزدیک به حاکمیت در توئیتر مورد انتقاد قرار گرفته و حتی اسامی و تصاویر چهره‌های حکومتی که بدون سابقه خبرنگاری یا فعالیت در حوزه ورزش، به این رقابت‌ها اعزام شده‌اند، در این شبکه منتشر شده است...» بعد امام با آن عظمت که دنیا را تکان داد، تاریخ را تکان داد، میگوید: «من افتخارم این است که بسیجی‌ام.ب رادیو فردا رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

..من دست یکایک شما را میبوسم.» واقعا اینها فراموش شدنی نیست.خب، شما مخاطب این بیانید، شما بسیجیان امروز، امام نفرمودند بسیجی دهه ۶۰؛ شما، بسیجیان بعد از شما، تا دوره‌های آینده، همه مخاطب این امام میگوید من دست شماها را می بوسم.

بسیجی‌بودن فرهنگ مجاهدان گمنام است.فرهنگ مجاهدان بی‌توقع و خطرپذیری است، نترسیدن است، خدمتگزاری است برای همه، برای کشور، از خود برای دیگران مایه گذاشتن است.بسیجی بودن یعنی مظلوم شدن برای اینکه مظلوم را رهایی ببخشد.دیدید در این قضایای اخیر بسیجی‌های مظلوم خودشان مظلوم واقع شدند، برای اینکه نگذارند ملت، مظلومِ یک مشت اغتشاشگر غافل یا جاهل یا مزدور بشود.خودشان مظلوم واقع میشوند، برای اینکه جلوی ظلم دیگران را بگیرند.

بسیجی دهه شصتی و دهه هشتادی و دهه نودی تفاوتی ندارند.شما دهه هشتادی و دهه هفتادی و...هستید؛ جوانان نورس هستید؛ نه امام را دیده‌اید، نه دوران انقلاب را دیده‌اید، نه دوران دفاع مقدس را دیده‌اید، اما همان روحیه‌ی جوان تو میدان جنگ در شما هم هست.

دهه‌ی شصت و نود و هشتاد ندارد؛ این حرفهای انقطاع نسلی و از این چیزهایی که میگویند، اینها حرف‌های روشنفکری در گعده‌های روشنفکرانه است؛ واقعیت‌ها غیر از این است.امروز بسیج، همان بسیج دهه شصت است.امروز، هم کشور ظرفیت دارد که بسیجی تربیت کند و رویشهای نوبه‌نو را در بسیج به وجود بیاورد.بسیج هم این ظرفیت را دارد که کشور را قدم‌به‌قدم با گامهای بلند جلو ببرد.این ظرفیت تازه به وجود نیامده، در دوران حکومت های طاغوتی، همین روحیه بسیج پروری ورود در میدان، نترسیدن، با دشمن سینه به سینه شدن در دوران گذشته هم بود.

منتها یا بیگانه ها مسلط بر کشور بودند و سرکوب می‌کردند، یا خود حکومت ها فاسد بودند.حالا نمونه هایی‌ از سابقه روحیه بسیجی را من اینجا یادداشت کردم: در تبریز؛ شیخ محمد خیابانی است، او یک بسیجی است، قیام میکند، حرکت میکند بعد هم شهید میشود.در مشهد؛ محمدتقی‌خان پسیان.در رشت؛ میرزا کوچک‌خان جنگلی.در اصفهان؛ آقا نجفی و حاج‎‌آقا نورالله؛ در شیراز؛ آسد عبدالحسین لاری و بعضی دیگر از بزرگان علما، شیخ جعفر محلاتی در بوشهر؛ رئیسعلی دلواری.

و در جاهای دیگر هم همینطور، زیاد است دیگر.اغلب، شرح حال اینها را شماها نمیدانید متأسفانه؛ باید کتاب زیاد بخوانید؛ باید شرح حال اینها را بفهمید، بدانید.غالباً اینها یا سرکوب شدند یا کمک نشدند یا دولتها برایشان مانع ایجاد کردند.این روحیه‌ی بسیجی وجود داشته اما در دوران انقلاب همین ظرفیت افزایش پیدا کرد به خاطر اینکه انقلاب روحیه‌ی ضد استکباری و ضد استبدادی مردم را تقویت کرد.امام بسیج را شجره طیبه دانستند.

خصوصیت شجره طیبه این است، که در هر دوره ای، ثمرات شیرین خود، نتایج خودش رو بروز میدهد.در هر دوره ای حضور بسیج، زنده بودن انقلاب را نشان می‌دهد، نشان می‌دهد انقلاب زنده است، به کوری چشم آن‌هایی که از کلمه انقلاب وحشت میکنند، ناراحت میشوند؛ دوست ندارند اسم انقلاب آورده بشود؛ از انقلاب ابراز بیزاری میکنند، برائت میکنند اما وجود بسیج نشان میدهد انقلاب زنده است، انقلاب نوزاست، پدیدآورنده است.دیروز بچه‌های تیم ملی ما چشم ملت ما را روشن کردند؛ ان‌شاءالله چشمشان روشن باشد...

آیا آمریکا تحریم را برداشت؟ آیا آمریکا ثروت‌های مسدود شده ما را به ما پس داد؟ نه، آمریکا به تعهد عمل نمی‌کند.این هم مذاکره و نشستن با آمریکا.میگوید صدای ملت را بشنوید! صدای رعدآسای ملت در سیزده آبان امسال بلند شد، شنیدید؟ شما بشنوید صدای ملت را.با انقلاب اسلامی کشور هویت وابستگی و آویزان بودن به انگلیس و آمریکا را تبدیل کرد به هویت استقلال، استحکام، روی پای خود ایستادن، حرف قدرتمندانه زدن، باج ندادن.این هویت جدید طبعاً در ایران منحصر نماند.

در کشورهای دیگر ملتها بیدار شدند.بنابراین غربیها باید به فکر علاج می افتادند، غربی‌هایی که تا دیروز، در ایران و بر این منطقه مسلط بودند، حالا دیدند همه چیز را تقریبا دارند از دست میدهند، باید چه کنند؟ باید ایران و انقلاب را نابود کنند...اینکه میگویم، مال چهل سال پیش است، آن روز هنوز انقلاب یک نهال بود؛ هنوز این درخت تناور به این شکل درنیامده‌ بود.

بعد که جنگ تحمیلی شد، هشت سال همه دنیا با صدام همکاری کردند، در عین حال صدام شکست خورد؛ بیشتر فهمیدند که با ایران نمیشود روبرو شد؛ می‌دیدند امتداد انقلاب اسلامی و عمق راهبردی انقلاب را.لذا غربیها به فکر این افتادند که قبل از آنی که از پا بیندازند جمهوری اسلامی را، باید رفت کشورهای دوروبر را، آنجاهایی که عمق راهبردی ایران هست، اینها را بایستی اول فلج کرد.شخصیت های برجسته سیاسی آمریکایی، این توطئه را افشا کردند: شش کشور هست که قبل از ایران بایستی حکومت های این شش کشور را ما ساقط کنیم، تسلط بر اینها پیدا کنیم، این شش کشور که ساقط شدند، ایران ضعیف میشود، آنوقت میشود به ایران حمله کرد.این شش کشور: یکی اش عراق بود.سوریه بخاطر اینکه از زمان حافظ‌اسد، از اول جنگ، سوریه در کنار ما بود.

پس دولت سوریه هم باید ساقط بشود.سوم لبنان؛ لبنان چرا؟ بخاطر اینکه در آنجا پایگاههای مستحکم انقلابی، یعنی حزب الله و حزب أمل، آنجا هستند، طرفدار ایرانند.چهارم، لیبی در شمال آفریقا.برای اینکه می‌دانستند لیبی در یک مواردی پشتیبانی‌هایی از ما کرده، پشتیبانی‌های نظامی از ما کرده بود، در زبان هم از طرف ما حمایت میکرد.پنجم، سودان.

سودان هم دلایل خاصی داشت، روشن بود.سرانش با ما رفت‌وآمد داشتند.می‌آمدند، می‌رفتند، در دوره‌های مختلف.بعد از اینکه آنجا انقلاب شده بود و پیروزی به دست آورده بودند، با ما ارتباط داشتند.بعد هم سومالی، آن هم به یک دلیل دیگری.

این شش تا کشور بایستی تضعیف می‌شدند، از بین می‌رفتند، حکومت‌هایش ساقط می‌شدند، در واقع عمق راهبردی ایران به نظر آنها این شش تا کشور بود اینها بایستی در اختیار آمریکا و استعمار قرار می‌گرفتند، بعد می‌آمدند سراغ ایران.اما ایران چکار کرد؟ جمهوری اسلامی در شمال آفریقا مطلقا ورود پیدا نکرد، نه در لیبی، نه در سودان نه در سومالی، نخواستیم وارد بشیم و وارد نشدیم، اما در این سه کشور، یعنی کشور عراق و کشور سوریه و کشور لبنان، سیاست ایران کارکرد پیدا کرد، حضور نظامی به آن صورت نداشتیم، اما آنجا کار انجام گرفت.نتیجه‌ی این کار چه شد؟ شکست آمریکا در این سه کشور.اینها میخواستند اختیار عراق را در دست بگیرند، نشد؛ اینها میخواستند حکومت سوریه را ساقط کنند، نشد؛ اینها میخواستند حزب‌الله و أمل را در لبنان از بین ببرند، نشد، نتوانستند.این نقشه‌ای بود که آمریکایی‌ها با چند میلیارد دلار پول و هزاران ساعت کار فکری کشیده بودند، برای اینکه بتوانند به ایران لطمه بزنند، این نقشه‌ی اینها، توطئه‌ی اینها خنثی شد، با نیروی عظیم و کارآمد جمهوری اسلامی که مظهر و پرچم این نیروی عظیم شخصی بود به نام حاج قاسم سلیمانی.

حالا معلوم میشود که چرا اسم حاج قاسم سلیمانی برای ملت ایران این‌قدر محبوب است، برای دشمنان ایران این‌قدر مغضوب است.این خبر تکمیل می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

اصلاحات ضروری و حیاتی است . منظورشون از باج ندادن،بیست سال دعوای زرگری هسته‌ایست که بواسطش قیمت نفت تا حدی بالا تایین شد که آمریکا تونست وابستگی خودش به نفت خلیج فارس رو در همین مدت بیست ساله قطع کنه مهسا_امینی اصلاحات ضروری و حیاتی است . بسیجی و پاسدار عامل سرکوب و قتل مردم، نمیدانید بچه‌های خامنه‌ای 4 میلیارد دلار فقط در آفریقای جنوبی سرمایه‌گذاری دارند و سایر سردمداران رژیم هرکدام میلیونها و میلیاردها پول خارج کرده‌اند؟ فردا که اینها رفتند جواب جنایاتشان را شما باید بدهید.

واقعا راضی به برداشتن شورای نگهبان و بیکارشدن اقای جنتی نیستیم تو این وضعیت بداقتصادی از کجا شغل جدید پیدا کنه آیا نوکریِ روسیه مشکلی را حل میکند؟ مهسا_امینی اعتراضات_سراسری اعتصابات_سراسری خب بگو اینا مسایل داخلیه ماست و به شما ربطی نداره بلکه ملت باید تصمیم بگیرن بعد روجوع کن به ارا عمومی مشکل تویی و اطرافیانت ک ب زودی حل میشید تو دل این جنبش مرگ_بر_دیکتاتور مهاباد_تنها_نیست

وقتی میدونی مشکل خود کصکشتی ولی نمیخوای به روت بیاری خامنه‌ای خیلی بد به ماتحتش فشار اومده، برای بواسیرش خوب نیست. اینها یک عمر دنبال گرفتن تضمین امنیتی از امریکا بودند، خبر خوبیه که الان نه تنها خبری از تضمین امنیتی نیست، تغییر رژیم تو دستور کاره.

جام جهانی قطر؛ پیروزی پرتغال در شب رکوردشکنی تاریخی رونالدوتیم ملی فوتبال پرتغال در یکی از جذاب‌ترین دیدارهای جام جهانی 2022 قطر موفق شد غنا را شکست دهد.در پنجمین روز از رقابت‌های فوتبال جام جهانی قطر، دو تیم ملی

برد تیم ملی فوتبال؛ شادی ماموران حکومتی در خیابان‌ها، فشار بر معترضان در دوحهبازی تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مقابل تیم ولز در جام جهانی قطر با حواشی بی‌سابقه‌ای در تاریخ فوتبال ایران طی چهار دهه اخیر همراه بود.

امیرعبداللهیان: دلتان شاد که دل مردم را شاد کردید، یوزهای بی‌بدیل ایرانی!امیرعبداللهیان با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال: دلتان شاد که دل مردم را شاد کردید، یوزهای بی‌بدیل ایرانی! چه ذوقی داره بردن از تیمی ک نه سابقه برد داره نه تیم قوی بوده یک تیم ضعیف و بدون سابقه برد چرا ذوق میکنید؟

فیفا ورود طرفداران تیم انگلیس با شمايل جنگجویان صلیبی به استادیوم‌ها را ممنوع کردفیفا اعلام کرد ورود آن دسته از طرفداران تیم ملی انگلیس که لباس جنگجویان صلیبی می‌پوشند در مسابقه امروز در برابر تیم آمریکا و مسابقات بعدی جام جهانی به استادیوم‌ها ممنوع است. کسی مثل alikarimi_ak8 باید برای دنیا توضیح دهد این تیم حاضر در جام جهانی تیم مردم ایران نیست تیم ملاها ست تیم جمهوری اسلامی است و امثال بوفون را تگ کند تا شعر ور به نام ازادی ایران ب کام تروریست های جمهوری اسلامی ننویسد gianluigibuffon مهسا_امینی از مردم انگلستان انتظار بیشتری داشتیم قطر هم مثل ندید بدید ها ی جام جهانی رو با هزاران رشوه و ترفند میزبانی کرد و کل دنیارو نمود با محدودیت های بیجایی که ایجاد کرد و به هر چیزی گیر داد...

پیام تشکر رئیس جمهور از تیم ملی فوتبال کشورمانپیام تبریک رئیسی به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی: بچه‌های پر تلاش و با غیرت تیم ملی فوتبال ایران، صمیمانه از شما تشکر می‌کنم زنده کش مرده پرست نباشید!!!! ⭕فردا میخان تو مشهد مجیدرضا_رهنورد رو در ملا عام اعدام کنند بعد اینکه اعدام شد نیاز به کسی که براش دل بسوزونه نداریم الان خبرشو پخش کنید نه فردا که اعدام شد الان به فکر فردا و نجات دادنش باشید مهسا_امینی بگذار ابراهیم رئیسی خوشحالی کند ولی از عاقبت جام جهانی قطر خبر ندارد که مردم ایران عصبانی هستند که چطوری قطر که تا ۳۰ سال پیش نه جاده داشت نه بهداشت مردمشان شپشی بودند با برداشت یا دزدین میدان گازی پارس جنوبی یکی از مهمترین و پیشرفته ترین کشور دنیا شده هیچکس خوشخال نشد جز قاتلان .

پیروزی در وقت اضافه؛ ایران با دو گل، ولز را در جام جهانی قطر شکست داد-فوتبالیست‌های تیم ملی ایران برخلاف بازی قبل اینبار سرود جمهوری اسلامی ایران را مقابل تیم ولز همخوانی کردند. بازیکنان تیم ملی فوتبال در بازی قبل از خواندن این سرود امتناع کرده بودند که بسیاری آن را نشانه اعتراض و حمایت از معترضان در ایران توصیف کردند. این بازیکنها پاسدارن یا تجزیه طلب ؟! چرا چیزی که مستقیما به سرزمین ایران مربوط میشه به چیزهای بیخود گره میزنید پاینده ایران💖 هم اکنون که خوشحال هستین ملت ما در زاهدان به خاک و خون کشیده شدن🥲 مهسا_ایمنی زاهدان کردستان گور بابای تیم جمهوری اسلامی ،کص ننه سپاهی مهسا_امینی