در حمله آمریکا 'شماری از اعضای ارشد القاعده در سوریه کشته شدند' | DW | 23.10.2020

02/08/1399 02:39 ب.ظ

ارتش ایالات متحده می‌گوید که در حمله هوایی به یک پایگاه شبکه القاعده در نزدیکی شهر ادلب چندین نفر از اعضای این گروه تروریستی کشته شده‌اند. در یک عملیات تروریستی مفتی دمشق و حومه که به بشار اسد نزدیک بود، کشته شد.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در یک حمله پهپادی ۱۴ نفر در نزدیکی ادلب کشته شده‌اند.یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه می‌گوید که در حمله هوایی ارتش آمریکا به پایگاه شبکه القاعده در شمال غربی سوریه چندین عضو مهم این شبکه تروریستی کشته شده‌اند.

یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه می‌گوید که در حمله هوایی ارتش آمریکا به پایگاه شبکه القاعده در شمال غربی سوریه چندین عضو مهم این شبکه تروریستی کشته شده‌اند. سخنگوی یادشده پنجشنبه اول آبان (۲۲ اکتبر) گفت که حمله با پهپاد به یک نشست فرماندهان القاعده انجام گرفته که طی آن"ضربه‌ای شدید" وارد آمده است.به گفته گروه سوری دیده‌بان حقوق بشر، در حمله یادشده ۱۴ بنیادگرای افراطی به قتل رسیده‌اند، که دو نفر از آنها از اعضای رهبری گروهی به نام"هیئت تحریر الشام" بودند که قبلا به القاعده وابسته بود.

گروه هیئت تحریر الشام در اطلاعیه‌ای می‌گوید"خیمه‌ای که به یکی از روحانیان ما تعلق داشت" مورد حمله هوایی قرار گرفت و به قتل چند نفر انجامید. این اطلاعات از منبع دیگری راستی‌آزمایی یا تأیید نشده است. استان ادلب از آخرین پایگاه‌های شورشیان اسلامگرا در سوریه است که بر نیمی از این استان مسلط هستند.قتل مفتی دمشق و حومه

به گفته خبرگزاری رسمی سوریه، روز پنجشنبه در نزدیکی دمشق پایتخت این کشور، یک روحانی بانفوذ طی انفجار یک خودرو کشته شد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

عالی 😁👏🏻👏🏻👏🏻

چند کودک در 'حمله هوایی اشتباهی' در تخار کشته شدند - BBC News فارسیمقام‌های محلی ولایت تخار در شمال‌شرق افغانستان می‌گویند در نتیجه حمله هوایی 'اشتباهی' بر یک مسجد، دست‌کم ۱۲ غیرنظامی که اکثریتشان کودکان هستند، کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. هنوز مشخص نیست این حمله هوایی از سوی نیروهای خارجی صورت گرفته یا نیروهای افغان. حملات هوایی و عملیات نظامی در تخار روز گذشته پس از تلفات سنگین نیروهای دولتی در ولسوالی بهارک آغاز شده است. تف به اشرف مخلوقات ای الله ج په موګ رحم وکړه چه راحت اشتباهی

حمله مرگبار طالبان در تخار؛ شمار نظامیان کشته شده از ۴۰ تن گذشتمقامات افغانستان می‌گویند شمار تلفات جانی در حمله شبانه طالبان به نظامیان دولت در روستای مسجد سفید در ولسوالی بهارک تخار واقع در پانزده کیلومتری شهر تالقان، نزدیک به ۵۰ نفر رسیده است. حالا هی زندانبان طالبان رو آزاد کنید دوباره برگردن خودتون رو نابود کنند

در حمله شبه‌نظامیان گروه طالبان به یک قرارگاه ارتش افغانستان 20 سرباز کشته شدنددر حمله شبه‌نظامیان گروه طالبان به یک قرارگاه ارتش افغانستان در ولایت نیمروز 20 سرباز کشته شدند

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

کرونا در ایران؛ فوت بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۷۲ ساعت اخیر بر اساس آمارهای رسمی

درگیری مسلحانه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران 2 کشته و 4 زخمی برجای گذاشتدرپی درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد ایران 2 تن کشته و 4 نفر نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در یک حمله پهپادی ۱۴ نفر در نزدیکی ادلب کشته شده‌اند.

یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه می‌گوید که در حمله هوایی ارتش آمریکا به پایگاه شبکه القاعده در شمال غربی سوریه چندین عضو مهم این شبکه تروریستی کشته شده‌اند.

سخنگوی یادشده پنجشنبه اول آبان (۲۲ اکتبر) گفت که حمله با پهپاد به یک نشست فرماندهان القاعده انجام گرفته که طی آن"ضربه‌ای شدید" وارد آمده است.به گفته گروه سوری دیده‌بان حقوق بشر، در حمله یادشده ۱۴ بنیادگرای افراطی به قتل رسیده‌اند، که دو نفر از آنها از اعضای رهبری گروهی به نام"هیئت تحریر الشام" بودند که قبلا به القاعده وابسته بود.

گروه هیئت تحریر الشام در اطلاعیه‌ای می‌گوید"خیمه‌ای که به یکی از روحانیان ما تعلق داشت" مورد حمله هوایی قرار گرفت و به قتل چند نفر انجامید.

این اطلاعات از منبع دیگری راستی‌آزمایی یا تأیید نشده است.

استان ادلب از آخرین پایگاه‌های شورشیان اسلامگرا در سوریه است که بر نیمی از این استان مسلط هستند.قتل مفتی دمشق و حومه

به گفته خبرگزاری رسمی سوریه، روز پنجشنبه در نزدیکی دمشق پایتخت این کشور، یک روحانی بانفوذ طی انفجار یک خودرو کشته شد.

روحانی یادشده به نام عدنان افیونی، ۶۶ ساله، مفتی سنی‌مذهب شهر دمشق بود و با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، روابط نزدیک داشت.