در حمله به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل دو نفر کشته شدند | DW | 17.07.2019

17/07/2019 08:29:00 ب.ظ

حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در رستورانی در اربیل دو کشته ویک زخمی برجا گذاشت. عراق و آمریکا این حمله را محکوم کردند. کارشناسان عراقی و ترک در حال بررسی حادثه هستند. پ‌ک‌ک گفت، در این حمله دخیل نبوده است.

حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل, حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک)

حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در رستورانی در اربیل دو کشته ویک زخمی برجا گذاشت. عراق و آمریکا این حمله را محکوم کردند. کارشناسان عراقی و ترک در حال بررسی حادثه هستند. پ‌ک‌ک گفت، در این حمله دخیل نبوده است.

حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در رستورانی در اربیل دو کشته ویک زخمی برجا گذاشت. عراق و آمریکا این حمله را محکوم کردند. کارشناسان عراقی و ترک در حال بررسی حادثه هستند. پ‌ک‌ک گفت، در این حمله دخیل نبوده است.

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه، ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه) به نقل از مالک رستوران"حقه‌باز" (Huqqabaz) که حمله مسلحانه در آن صورت گرفته است نوشت، فرد مسلحی وارد رستوران شده و با دو اسلحه کمری به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه آتش گشوده است.به گفته پلیس اربیل، در این حمله نایب کنسول ترکیه و یک فرد دیگر که احتمالا کرد است، کشته و فرد سومی زخمی شده است.

دولت ترکیه کشته‌شدن یک کارمند کنسولگری خود در اربیل را تایید کرد.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت، دولت ترکیه با دولت عراق و مقامات محلی در حال بررسی حادثه هستند.سخنگوی اردوغان ضمن تایید خبر گفت، ترکیه به این حمله مسلحانه"پاسخ مناسب" را خواهد داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اردوغان: حمله به کنسولگری ما در اربیل را به شدت محکوم می کنیمرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: حمله بی‌شرمانه به کارکنان سرکنسولگری ما در اربیل را محکوم می‌کنیم.

واکنش اتحادیه اروپا به شهادت یکی از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل

حمله مرگبار شبه‌نظامیان حفتر به بیمارستانی در لیبی

حوثی‌ها مدعی حمله به فرودگاهی در عربستان شدندشبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی، مدعی شدند که با پهپاد به فرودگاهی در عربستان سعودی حمله کرده‌اند. به گزارش رویترز، سخنگوی حوثی‌ها امروز چهارشنبه ۲۶ تیر در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد که ا

واکنش شدید مقامات ترکیه به حمله مسلحانه در اربیلسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که اقدامات لازم برای دستگیری عاملان حمله شنیع به سرکنسولگری ترکیه در اربیل آغاز و پاسخ قاطعانه به عاملان این حمله شنیع داده خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران حمله تروریستی به اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی علیه اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل عراق را که منجر به کشته شدن یک دیپلمات و دو تن دیگر از اعضای سرکنسولگری ترکیه در این شهر شد، به شدت محکوم و با دولت و ملت ترکیه بویژه خانواده قربانیان این حمله، ابراز همدردی کرد

رستوان"حقه‌باز" در اربیل خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه، ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه) به نقل از مالک رستوران"حقه‌باز" (Huqqabaz) که حمله مسلحانه در آن صورت گرفته است نوشت، فرد مسلحی وارد رستوران شده و با دو اسلحه کمری به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه آتش گشوده است.رجب طیب اردوغان،  رئیس جمهور ترکیه: حمله بی‌شرمانه به کارکنان سرکنسولگری ما در اربیل را محکوم می‌کنیم.نماینده اتحادیه اروپا در امور ترکیه ضمن تاسف و تاثر از شهادت یکی از کارکنان کنسولگری ترکیه در اربیل عراق با خانواده و دوستداران وی ابراز همدردی کرد.سه تن بر اثر حمله شبه‌نظامیان وابسته به خلیفه حفتر به یک بیمارستان صحرایی در شهر طرابلس لیبی کشته شدند.

به گفته پلیس اربیل، در این حمله نایب کنسول ترکیه و یک فرد دیگر که احتمالا کرد است، کشته و فرد سومی زخمی شده است. دولت ترکیه کشته‌شدن یک کارمند کنسولگری خود در اربیل را تایید کرد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت، دولت ترکیه با دولت عراق و مقامات محلی در حال بررسی حادثه هستند. گفتنی است یکی از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل عراق امروز ظهر طی حمله مسلحانه در رستورانی در این شهر به شهادت رسید. سخنگوی اردوغان ضمن تایید خبر گفت، ترکیه به این حمله مسلحانه"پاسخ مناسب" را خواهد داد. واکنش پ‌ک‌ک اکثر خبرگزاری‌ها ضمن گزارش حمله اربیل یادآور شده‌اند که دولت ترکیه با"حزب کارگران کردستان" (پ‌ک‌ک) در حال جنگ است و از ماه مه حمله گسترده‌ای علیه رزمندگان این حزب را آغاز کرده است. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی نیروهای حفتر به سوی طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کردند.

ساعاتی پیش از حمله مسلحانه به کارکنان کنسولگری ترکیه وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جت‌های جنگنده این کشور مواضع پ‌ک‌‌ک را در شمال عراق بمباران کرده و هفت"تروریست"َ را کشته‌اند. دیار دنیر، سخنگوی پ‌ک‌ک گفت، این حزب در حمله اربیل دخالت نداشته‌است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید واشنگتن این حمله را"بزدلانه" خواند و از دولت عراق خواست، امنیت دیپلمات‌های خارجی و تاسیسات وابسته به نمایندگی‌های کشورهای خارجی را تامین کند. احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق هم با انتشار بیانیه‌ای حمله اربیل را محکوم کرد و وعده داد که دولت عراق در همکاری با مقامات محلی، بررسی این حادثه مرگبار را تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه می دهد. در همین زمینه: .