در حمله به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل دو نفر کشته شدند | DW | 17.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در رستورانی در اربیل دو کشته ویک زخمی برجا گذاشت. عراق و آمریکا این حمله را محکوم کردند. کارشناسان عراقی و ترک در حال بررسی حادثه هستند. پ‌ک‌ک گفت، در این حمله دخیل نبوده است.

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه، ۲۶ تیر به نقل از مالک رستوران"حقه‌باز" که حمله مسلحانه در آن صورت گرفته است نوشت، فرد مسلحی وارد رستوران شده و با دو اسلحه کمری به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه آتش گشوده است.

به گفته پلیس اربیل، در این حمله نایب کنسول ترکیه و یک فرد دیگر که احتمالا کرد است، کشته و فرد سومی زخمی شده است.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت، دولت ترکیه با دولت عراق و مقامات محلی در حال بررسی حادثه هستند.اکثر خبرگزاری‌ها ضمن گزارش حمله اربیل یادآور شده‌اند که دولت ترکیه با"حزب کارگران کردستان" در حال جنگ است و از ماه مه حمله گسترده‌ای علیه رزمندگان این حزب را آغاز کرده است.

ساعاتی پیش از حمله مسلحانه به کارکنان کنسولگری ترکیه وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جت‌های جنگنده این کشور مواضع پ‌ک‌‌ک را در شمال عراق بمباران کرده و هفت"تروریست"َ را کشته‌اند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید واشنگتن این حمله را"بزدلانه" خواند و از دولت عراق خواست، امنیت دیپلمات‌های خارجی و تاسیسات وابسته به نمایندگی‌های کشورهای خارجی را تامین کند.

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق هم با انتشار بیانیه‌ای حمله اربیل را محکوم کرد و وعده داد که دولت عراق در همکاری با مقامات محلی، بررسی این حادثه مرگبار را تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه می دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: حمله به کنسولگری ما در اربیل را به شدت محکوم می کنیمرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: حمله بی‌شرمانه به کارکنان سرکنسولگری ما در اربیل را محکوم می‌کنیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش اتحادیه اروپا به شهادت یکی از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله مرگبار شبه‌نظامیان حفتر به بیمارستانی در لیبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حوثی‌ها مدعی حمله به فرودگاهی در عربستان شدندشبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی، مدعی شدند که با پهپاد به فرودگاهی در عربستان سعودی حمله کرده‌اند. به گزارش رویترز، سخنگوی حوثی‌ها امروز چهارشنبه ۲۶ تیر در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد که ا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش شدید مقامات ترکیه به حمله مسلحانه در اربیلسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که اقدامات لازم برای دستگیری عاملان حمله شنیع به سرکنسولگری ترکیه در اربیل آغاز و پاسخ قاطعانه به عاملان این حمله شنیع داده خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران حمله تروریستی به اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی علیه اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل عراق را که منجر به کشته شدن یک دیپلمات و دو تن دیگر از اعضای سرکنسولگری ترکیه در این شهر شد، به شدت محکوم و با دولت و ملت ترکیه بویژه خانواده قربانیان این حمله، ابراز همدردی کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »