درسهای مهار کرونا در چین و کره‌جنوبی؛ نمودار ایران کی افقی می‌شود؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

درسهای مهار کرونا در چین و کره‌جنوبی | نمودار ایران کی افقی می‌شود؟

بیش از ۵۰ روز از زمانی که اطلاع‌رسانی رسمی درباره ویروس کرونا در دنیا آغاز شد، می‌گذرد. ویروسی که ابتدا در شهر ووهان چین دیده شد و تا این لحظه ۱۲۰ کشور را درگیر کرده است. تجربه کشورها در کنترل شیوع این ویروس می‌تواند راه‌کارهایی را برای کشورهایی داشته باشد که در مراحل اولیه شیوع هستند یا موارد ابتلا به کرونا را با تأخیر، شناسایی کرده‌اند.

شناسایی نیز تأثیر مهمی در کنترل بیماری در چین داشت. شناسایی افرادی که با مبتلایان در تماس بودند و اقدام برای قرنطینه آنها، از دیگر اقدامات چین برای کنترل این ویروس بود. تولید کیت‌های تشخیصی و آزمایش در مناطق پرجمعیت نیز به شناسایی افراد مبتلا به ویروس کمک قابل توجهی کرد. استفاده از خدمات آنلاین درمانی، دیگر اقدام چین برای جلوگیری از تجمع مردم در مراکز درمانی بوده است.

در کره جنوبی، اطلاع‌رسانی به‌صورت تاریخچه‌ای از اماکنی که افراد با آزمایش مثبت کرونا در آن حضور داشتند، منتشر می‌شود تا سایر افراد بتوانند درباره احتمال بیماری خود، بررسی دقیق علائم، قرنطینه در خانه و نیز مراجعه به مراکز درمانی به‌درستی اقدام کنند. قرنطینه، دیگر راهکار مبازره با کرونا در این کشور بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام همبستگی صربستان با ایران در مبارزه با کروناوزیر امور خارجه صربستان در گفت‌وگویی تلفنی با وزیر امور خارجه ایران، همبستگی دولت و ملت صربستان را با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا اعلام کرد خوبه یه کشور یه وری درب و داغون بت شما اعلام آمادگی کرد بالاخره مرگ_اصل_ولایت_فقیه مرگ_بر_خامنه‌ای_جنایتکار_واهل_بیت_اش مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی صربستان همون کشوری بود که باعث شروع جنگ جهانی دوم شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تشریح برخی از اقدامات وزارت خارجه در خصوص مبارزه با کروناسخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران در خصوص اقدامات وزارت امور خارجه در خصوص موضوعات مربوط به کرونا اظهار داشت: وزارت امور خارجه افتخار دارد که از اولین نهادهایی بود که در کنار مردم و وزارت بهداشت وارد تلاش ملی مبارزه با کرونا شد. بازم ماهان؟؟؟ نمیشه عزرائیل با جبرئیل فرق کنه انقدر شماها بیشرف و کثیف هستین ما به جای ناراحت بودن از چین باید تشکر هم بکنیم ،که دروغ مال خودمون کثافتا ،حروم زاده ها بیناموسا ماهان باید محاکمه بشه، اینجوری ماستمالی نمیشه! یادمون میمونه که تلاش می‌کنه تا مردم یادشون بره ماهان بعد از کرونا به جای لغو پروازهاش از شرایط نهایت استفاده رو کرده،معلومه مدیران ماهان خوب خرج میکنن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

با افزایش خطر شیوع ویروس کرونا تورهای بازدید از کاخ سفید و کنگره تعطیل شدبا افزایش خطر شیوع ویروسـکرونا تورهای بازدید از کاخ سفید و کنگره تعطیل شد کاخ سفید هم اعلام کرد در راستای افزایش اقدامات برای جلوگیری از شیوع این ویروس، تورهای بازدید این بنا هم به حال تعطیل درمی‌آید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رونمایی از سلاح رُباتیک هنگ‌کنگ برای مقابله با کروناشرکت حمل و نقل عمومی هنگ‌کنگ از رُبات ضدعفونی کننده به عنوان جدیدترین سلاح مبارزه با ویروس کرونا، رونمایی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درخواست سازمان ملل متحد از جامعه جهانی برای پشتیبانی از ایران در مبارزه با کروناسخنگوی سازمان ملل متحد: *نامه ظریف را دریافت کرده‌ایم. می‌توانم به شما بگویم که گوترش نسبت به شیوع ویروس کرونا در ایران به شدت نگران است *ایران می‌تواند روی حمایت سیستم سازمان ملل متحد از جمله تیم سازمان ملل در ایران و سازمان بهداشت جهانی حساب کند کتلت های روی گاز نسوزه خدا کنه خودشون کمک ها را به نیازمندان بدهند در غیر این صورت یک ریال هم ب دست مردم نیازمند نخواهد رسید رژیم ج ا دست گدایی دراز کرده در صورتی که تا دیروز میگفتند ما دوستان زیادی داریم، کجا هستند این دوستان زیاد؟ ج ا فقط دشمن دارد ای بابا چرا این بنده خدا رو تو زحمت انداختید، خداروشکر، دکتر نمکی دروغگوی اعظم امروز دلیل اصلی شیوع بیماری که همانا فقط خود ما مردم هستیم را کشف کردند فرمودند به شدت از دست مردم گلایه دارند،از فردا انشاله شروع به کشتن مردم کنید تا کرونا را ریشه کن کنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ملاقات حضوری با زندانیان عراقی به دلیل ویروس کرونا لغو شدزندانیان عراقی به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور از طریق تلفن با نزدیکان و بستگانشان ارتباط برقرار خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »