درخواست پنج کشور از ایران برای ارائه توضیحات كامل در رابطه با سرنگونی هواپیمای اوکراینی و اجرای عدالت

19/10/1399 09:16 ب.ظ

درخواست پنج کشور از ایران برای ارائه توضیحات كامل در رابطه با سرنگونی هواپیمای_اوکراینی و اجرای عدالت خانواده قربانیان در گفتگو با صدای آمریکا بر ضرورت معرفی و محاکمه عاملان شلیک موشک به هواپیما تاکید کرده‌اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کشورهای اوکراین، فرانسه، کانادا، بریتانیا، و سوئد این درخواست را در بیانیه‌ای مشترک در سالگرد آن واقعه مطرح کردند.

آنها در این بیانیه از تهران خواسته‌اند که «توضیحات كامل و دقیقی را از وقایع و تصمیماتی كه منجر به این سانحه وحشتناک سقوط هواپیما شده است، ارائه دهد.»

پیشتر نیز کانادا اعلام کرد که ایران این حق را ندارد که به تنهایی مبلغ غرامت را تعیین کند. مقامات ایرانی چندی قبل اعلام کرده بودند که به خانواده هر قربانی آن پرواز ۱۵۰هزار دلار می‌دهند. خانواده قربانیان در گفتگو با صدای آمریکا بر ضرورت معرفی و محاکمه عاملان شلیک موشک به هواپیما تاکید کرده‌اند.

شهروندان ایران، کانادا، اوکراین، سوئد، بریتانیا و افغانستان در آن پرواز بودند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

چرا برای کشتار ایرانیان در روز ۱۳فروردین توسط رژیم اشغالگر قدس اجرای عدالت نیست و حالا این ملعون ها برایش جشن پوریم می گیرند و مدعیان وطن دوستی هیچ توضیحی در این مورد ندارند جالب اینکه شازده پهلوی هم این روز را برای اسرائیل تبریک گفته است 😐 توضیح نمیدن، میگن همه غلط کردن

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

از هر پنج بنیانگذار استارتاپ در آلمان یکی مهاجرتبار است | DW | 04.05.2021شرکت بیون‌تک را دیگر کمتر کسی است که نشناسد؛ نمونه‌ای موفق از استارتاپ‌ها در آلمان. مهاجرتباران در آلمان بنیانگذار یک پنجم از استارتاپ‌‌ها در این کشور هستند، آن هم با وجود مشکلات زیاد برای دسترسی به سرمایه. استارتاپ‌‌

درخواست تحقیق و تفحص مجلس از نهاد ریاست جمهوری به دولت نرسیده استسخنگوی دولت گفت: درخواست تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در مجلس تصویب نشده و بنابراین چیزی به دست دولت نرسیده است‌. چه خبره اینقدر عجله حالا حالا ها وقت زیاده نکه راه خیلی دوره اینترنت که معنا نداره اسب و کبوترم ک دیگه ازمد افتاده اسنپم ک گرون میگیره حالا باشه کسی ازون ور مسیرش خورد یادش بود حال داشت می‌بره

بریتانیا و چهار کشور دیگر که شهروندانشان سال گذشته در حمله موشکی سپاه به هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران کشته شدند، روز جمعه ۱۹ دی از تهران خواستند که ضمن پرداخت غرامت کامل به خانواده‌های قربانیان و کشورهای مرتبط، عدالت را اجرا کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کشورهای اوکراین، فرانسه، کانادا، بریتانیا، و سوئد این درخواست را در بیانیه‌ای مشترک در سالگرد آن واقعه مطرح کردند. آنها در این بیانیه از تهران خواسته‌اند که «توضیحات كامل و دقیقی را از وقایع و تصمیماتی كه منجر به این سانحه وحشتناک سقوط هواپیما شده است، ارائه دهد.»

پیشتر نیز کانادا اعلام کرد که ایران این حق را ندارد که به تنهایی مبلغ غرامت را تعیین کند. مقامات ایرانی چندی قبل اعلام کرده بودند که به خانواده هر قربانی آن پرواز ۱۵۰هزار دلار می‌دهند.

خانواده قربانیان در گفتگو با صدای آمریکا بر ضرورت معرفی و محاکمه عاملان شلیک موشک به هواپیما تاکید کرده‌اند.

شهروندان ایران، کانادا، اوکراین، سوئد، بریتانیا و افغانستان در آن پرواز بودند.

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸ یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که با ۱۷۶ سرنشین عازم کی‌یف بود پس از برخاستن از فرودگاه تهران، بر اثر اصابت دو موشک شلیک شده سپاه پاسداران سرنگون شد. مقامات ایران تا چند روز دلیل سقوط هواپیما را نقص فنی اعلام می‌کردند. ایالات متحده در همان زمان به طور مشخص از سرنگونی هواپیما خبر داد. پس از چند روز، سپاه پاسداران سرانجام اعتراف کرد که این هواپیما را به اشتباه هدف قرار داده است.