درخواست سناتورهای زن کنگره آمریکا از بایدن برای محافظت از زنان و دختران افغانستان

14/08/1400 05:28 ب.ظ

درخواست سناتورهای زن کنگره آمریکا از بایدن برای محافظت از زنان و دختران افغانستان جزئیات بیشتر🔽

همه ۲۴ سناتور زن کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در نامه‌ای از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواستند تا از حقوق زنان و دختران افغانستان که در پی خروج آمریکا از این کشور بشدت نادیده گرفته شده، محافظت کند. ایالات متحده در ۳۰ اوت آخرین پروازهای تخلیه خود را از کابل، پایتخت افغانستان را انجام داد و بایدن نیز همواره از تصمیم خود مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی علیرغم تسلط سریع طالبان بر افغانستان و ترس شهروندان افغان از جان و سرنوشت خود دفاع کرده است.

سناتورها در این نامه خاطرنشان کردند که خروج ایالات متحده از افغانستان باعث شده برخی از «دستاوردهایی که به سختی به دست آمده» از جمله در زمینه مشارکت زنان و دختران افغان در زندگی عمومی نابود شوند. از جمله، آنها به این موضوع اشاره کرده‌اند که در سال گذشته، حدود ۳.۵ میلیون دختر در مدارس افغانستان مشغول تحصیل بودند و ۱۰۰ هزار زن در در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تحصیل کرده‌اند.

سناتورها همچنین به رشد فعالیت زنان افغان در بخش‌های تجاری و دولتی اشاره کردند و اینکه بر اساس گزارش اتاق بازرگانی و صنایع افغانستان، بیش از هزار کارآفرین زن در این کشور فعال بودند و در دوره پیش از طالبان زنانی نیز برای مناصب ارشد دولتی برگزیده شده بودند. headtopics.com

شما محا فظت کنید شما خود تجاوزید محافظت نکنید سنگین ترین اونا اگر همین جوری مورد تجاوز واقع نشن با شما حتما تجاوز میشن

'سيري العالم أجمع ما هو إسلامي الحقيقي الذي طبقته قبل 1400 عام بعون الله ، قلت نعم إن شاء الله. أنا طوع أمرك.' - من أحلام محمد قاسم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

یعنی قبلا حضور امریکا در افغانستان باعث محافظت از زنان و دختران افغانستان بود. !

آمریکا: پهپادهای ایران در تلاش ممانعت از پروازهای کشتی آمریکا استچی نوشتی؟؟ خودت متوجه معنای معنی متن شدی؟ این کنش و واکنشهای فاشیستی و شئونیزم فارسی در خلیج، از اتاق فکر مشترک حکومت جاهلیت اشغالگر ایران و امریکا، صرفاً برای انحصار ملتهای ایرانیان و استمرار بساط شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم با تحریمهاست.

نظرسنجی گالوپ: بیش از دوسوم بزرگسالان آمریکا از قانونی شدن مصرف ماری جوانا حمایت می‌کنندافزایش تمایل به قانونی شدن مصرف این محصول، منجر به رونق صنعت ماری جوانا در آمریکا شده است؛ به طوری که فروش این ماده مخدر در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۷.۵ میلیارد دلار رسید که ۴۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش نشان می‌داد. 😐😐😐🤦‍🤦‍🤦‍ اتفاقا خوبه . بهتر از مواد صنعتی و فراوری شده است . ماری جوانا خود طبیعت دو سوم یعنی 66.6 %

کنگره آمریکا لایحه تروریستی‌بودن گروه «اخوان المسلمین» را بررسی می‌کندتد کروز، عضو جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا لایحه‌ای برای قراردادن گروه اخوان المسلمین در لیست سازمان‌های تروریستی ارائه کرد.کروز، پنج‌شنبه، 4 بلی چون وقتی نام طالبان تروریست را حذف کنید باید چیزی برای جایگزینی داشته باشید یمن حوثی_تروریست تد_کروز کنگره_امریکا -باتشکر ازاقدامات وشجاعت آقای تدکروز برای امنیت وصلح جهانی ... -به نظرمن ،‌درلیست کردن حوثی ها که به کعبه مسلمانان شلیک میکنند ،واجب تر وصد بار ضروری تر است. تردید نکنید.

آمریکا: قطعا می‌توانیم از تایوان در برابر حملات احتمالی چین دفاع کنیمرئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که ارتش آمریکا می‌تواند در برابر حملات احتمالی چین به طور کامل از تایوان دفاع کند. - خبرگزاری آناتولی

عربستان ۶۵۰ میلون دلار موشک از آمریکا می‌خرد | DW | 05.11.2021وزارت امور خارجه آمریکا اجازه فروش ۲۸۰ موشک هوا به هوا به عربستان سعودی به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار را صادر کرد. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در این ارتباط کنگره را نیز مطلع کرده است. به 🥚م حدود چند دهه پیش کنگره امریکا اجازه فروش زوکا به طالبان داد که به توانند هلیکوپترهای روسیه را هدف قرار بدهند. همونقدر که تسلیحات قبلی امنیت و آرامش برای سعودی ها به ارمغان آورد این موارد جدید هم خواهد آورد

یکی از رهبران حزب اصلاح یمن از ترور جان سالم به در بردیکی از رهبران حزب «تجمع یمنی اصلاح» در استان عدن یمن از یک سوء‌قصد جان به سلامت برده است. - خبرگزاری آناتولی

طالبان: حقوق زنان افغانستان تنها با برقراری حکومت اصیل اسلامی محقق می‌شود

ایالات متحده در ۳۰ اوت آخرین پروازهای تخلیه خود را از کابل، پایتخت افغانستان را انجام داد و بایدن نیز همواره از تصمیم خود مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی علیرغم تسلط سریع طالبان بر افغانستان و ترس شهروندان افغان از جان و سرنوشت خود دفاع کرده است.

سناتورها در این نامه خاطرنشان کردند که خروج ایالات متحده از افغانستان باعث شده برخی از «دستاوردهایی که به سختی به دست آمده» از جمله در زمینه مشارکت زنان و دختران افغان در زندگی عمومی نابود شوند.

از جمله، آنها به این موضوع اشاره کرده‌اند که در سال گذشته، حدود ۳.۵ میلیون دختر در مدارس افغانستان مشغول تحصیل بودند و ۱۰۰ هزار زن در در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تحصیل کرده‌اند.

سناتورها همچنین به رشد فعالیت زنان افغان در بخش‌های تجاری و دولتی اشاره کردند و اینکه بر اساس گزارش اتاق بازرگانی و صنایع افغانستان، بیش از هزار کارآفرین زن در این کشور فعال بودند و در دوره پیش از طالبان زنانی نیز برای مناصب ارشد دولتی برگزیده شده بودند.

سناتورها می‌افزایند که اکنون بدون وجود یک دولت قانونمند و یک نیروی نظامی که از زنان و دختران افغان محافظت کند، آنها با تهدید رژیم طالبان روبرو هستند که در طول تاریخ همواره به گونه‌ای وحشیانه زنان را منزوی و از حقوقشان محروم کرده است.

سناتورها خاطرنشان کردند که رهبران طالبان به وعده‌های خود برای تضمین امنیت زنان در دولت جدید پایبند نیستند.

اگرچه ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان پس از انتقال قدرت به این گروه در ماه اوت قول داد که دولت جدید حقوق زنان را نقض نکند، اما به نوشته سناتورها زنان در همین دوره کوتاه تسلط طالبان بر افغانستان، بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و حتی کشته شده‌اند و خروج آنها از خانه نیز بدون سرپرست مرد منع شده است.

سناتورها در این نامه تاکید کرده‌اند که «زنان و دختران افغان اکنون به اقدام ما نیاز دارند.»