درباره تاریخ برگزاری امتحانات هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم/شرایط حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه

28/04/2020 08:43:00 ق.ظ

رییس دانشگاه تهران: *قطعا امتحان پایان ترم ما حضوری است *احتمالا از هفته جاری دانشجویان دکتری که حضورشان در دانشگاه ضروری است را پذیرش می‌کنیم *امکان حضور دانشجویان در دانشگاه برای دریافت آموزش‌های دروس عملی زودتر از ۱۶ خرداد وجود ندارد

رییس دانشگاه تهران: *قطعا امتحان پایان ترم ما حضوری است *احتمالا از هفته جاری دانشجویان دکتری که حضورشان در دانشگاه ضروری است را پذیرش می‌کنیم *امکان حضور دانشجویان در دانشگاه برای دریافت آموزش‌های دروس عملی زودتر از ۱۶ خرداد وجود ندارد

رییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه قطعا آزمون‌های پایان ترم جاری دانشجویان این دانشگاه به شکل حضوری برگزار می‌شود،‌ گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا می‌توانیم آزمون‌های پایان‌ترم را در سطح کشور و در دانشگاه‌های دیگر به صورت یک آزمون سراسری برگزار کنیم یا این‌که حضور دانشجویان در دانشگاه تهران ضروری است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این‌که تهران جزو آلوده‌ترین نقاط کشور از نظر ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شود، به همین جهت بازگشایی دانشگاه‌ها و همچنین خوابگاه‌ها می‌تواند امری نگران‌کننده باشد؛ بنابراین با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت شیوع این ویروس در کشورهای دنیا و پوشش خوب آموزش‌های الکترونیکی و مجازی در دانشگاه تهران، تاکید ما این است ترم را با این شکل آموزش‌ها به اتمام برسانیم و سیاست آموزشی ما در ترم جاری کاملا روشن است؛ چرا که از ابتدا اعلام کردیم آموزش مجازی خوبی در دانشگاه داریم و این نوع آموزش نیز از لحاظ استانداردهای آموزشی در تمام دنیا پذیرفته شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

AbbasMaleki9 RKhodarahmi AliHashemnejad بچه ها :)))

اتهام لیدری در اعتراضات مردمی به جرم شاعری در فضای مجازی

​در آستانه اجرایی شدن احکام ترسناک فیفا/ ​شکاف بزرگ در هیات مدیره پرسپولیسهیات مدیره سه نفره پرسپولیس نیز نتوانسته‌اند از نظر همفکری و پیشبرد اهداف هماهنگ پیش بروند و این موضوع اکنون شکاف بزرگی بین طرفین ایجاد کرده است.

گزارش رویترز از یک هفته پرآشوب در بازار نفت خام و مصائبی که در راه استگزارش رویترز از یک هفته پرآشوب در بازار نفت خام و مصائبی که در راه است نایب رئیس انجمن مستقل نفت آمریکا، می‌گوید: «آن چه آن روز برای قراردادهای [آینده فروش نفت] اتفاق افتاد، نشانه این است که اوضاع، پیش از آن چه که انتظار داشتیم، به وخامت گراییده است.» جمهوری اسلامی باید از بنیاد نابود شود اگر نشود جهان را به نابودی میکشاند

هزینه‌های نظامی در سطح جهانی رکورد زد؛ ۱۹۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹پنج کشوری که بیشترین هزینه نظامی را در سال ۲۰۱۹ داشته اند و ۶۲ درصد کل هزینه نظامی جهانی را به خود اختصاص داده‌اند شامل ایالات متحده آمریکا، چین، هند، روسیه و عربستان سعودی می باشد.

کرونا در جهان؛ افزایش شمار مبتلایان در کره جنوبی و چین

روایت کودک‌سربازان لشکر فاطمیون از جنگ در سوریه؛ شانس آوردیم نمردیمRussian and Christianity and British and USA and Khamenei war and people going to die for

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیمات دانشگاه تهران در خصوص وضعیت آموزشی دانشجویان برای ترم تحصیلی جاری اشاره کرد و افزود: واقعا وضعیت ویروس کرونا قابل پیش‌بینی نیست، مشکل اصلی ما برای بازگشایی دانشگاه‌ نیز بحث خوابگاه‌های دانشجویی و تراکم دانشجویان در محیط‌های خوابگاهی است؛ با توجه به این که دانشجویان از شهرستان‌های مختلف وارد دانشگاه می‌شوند، لذا بررسی وضعیت بهداشتی و همچنین اسکان آنها در خوابگاه دشوار است.«کسری تبریزی»، شاعر و ترانه‌سرای جوانی که بهمن‌ ۱۳۹۷ به دلیل انتشار مطالب انتقادی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد حالا به قید وثیقه آزاد است اما دو ابلاغیه مجزا برای حضور در دادگاه‌ها کیفری و انقلاب زاهدان دریافت کرده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهایی که پرسپولیس در آستانه اجرایی شدن احکام فیفا قرار دارد و بدهی‌ها آینده ترسناکی را برای باشگاه شکل داده‌اند، اختلاف نظر بین اعضا باعث شده تا آنها به دنبال راه حل‌های متفاوتی برای عبور از این بحران باشند.اردیبهشت ۰۷, ۱۳۹۹ شمار جانباختگان کرونا در جهان از ۲۰۰هزارنفر گذشت براساس آخرین آمار کرونا در جهان، شمار جانباختگان براثر این بیماری از ۲۰۰هزار نفر گذشته و تعداد مبتلایان نیز به سه میلیون نفر نزدیک شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این‌که تهران جزو آلوده‌ترین نقاط کشور از نظر ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شود، به همین جهت بازگشایی دانشگاه‌ها و همچنین خوابگاه‌ها می‌تواند امری نگران‌کننده باشد؛ بنابراین با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت شیوع این ویروس در کشورهای دنیا و پوشش خوب آموزش‌های الکترونیکی و مجازی در دانشگاه تهران، تاکید ما این است ترم را با این شکل آموزش‌ها به اتمام برسانیم و سیاست آموزشی ما در ترم جاری کاملا روشن است؛ چرا که از ابتدا اعلام کردیم آموزش مجازی خوبی در دانشگاه داریم و این نوع آموزش نیز از لحاظ استانداردهای آموزشی در تمام دنیا پذیرفته شده است. رئیس دانشگاه تهران همچنین خاطر نشان کرد: بعد از اینکه آموزش‌های الکترونیکی این دانشگاه در نیم‌سال جاری تحصیلی به پایان برسد، می‌توانیم آموزش‌های عملی را در یک زمان فشرده اجرایی کنیم؛ چون اگر آموزش‌های تئوری و نظری به اتمام نرسد، برنامه‌ریزی برای آموزش‌های عملی به شکل فشرده امکان‌پذیر نخواهد شد و موجب می‌شود بازه زمانی حضور دانشجویان در محیط‌های خوابگاهی طولانی‌تر شود. براساس ابلاغیه دادگاه‌ها قرار است در ۲۱ اردیبهشت و ۲۹ خرداد برگزار شود. نیلی تاکید کرد: در صورتی که شرایط فراهم باشد، آموزش‌های حضوری دروس عملی در دانشگاه برگزار خواهد شد و پیش‌بینی ما این است که این شرایط فراهم می‌شود؛ چرا که اگر شرایط کرونا مدیریت شود و ما ترم دیگر نیز ملزم به پذیرش دانشجو باشیم، باید آموزش‌های عملی را برگزار کنیم. با این حال کاملا مشخص بود که او به عنوان نفر سایه فعالیت خواهد کرد و سیاست‌های مدیریتی باشگاه از سوی دیگر فرد دیگری دنبال می‌شود. البته زمان حضور دانشجویان برای این آموزش‌ها مشخص نیست. *** «او شاعراست وکارش نوشتن. رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: امکان حضور دانشجویان در دانشگاه برای دریافت آموزش‌های دورس عملی زودتر از ۱۶ خرداد وجود ندارد؛ البته ارائه این نوع آموزش‌ها شامل همه دانشجویان دانشگاه نمی‌شود و برای تعداد محدودی برگزار خواهد شد. سازمان بهداشت جهانی نیز نسبت به «گذرنامه‌های مصونیت» برای بیماران بهبودیافته از کرونا هشدار داده و اعلام کرد که در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که افراد بهبودیافته دارای آنتی بادی هستند و برای بار دوم مبتلا به کرونا نمی شوند.

دکتر نیلی در خصوص سیاست دانشگاه تهران برای برگزاری امتحانات پایان ترم نیز تصریح کرد: نظر دانشگاه تهران این است که امتحانات پایان ترم دانشجویان حتما حضوری باشد؛ اما درباره تاریخ برگزاری این امتحانات هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم و باید دید شرایط چگونه خواهد بود. همیشه هم با اسم‌ورسم خودش مطالبش را منتشر کرده چون هیچ‌وقت در آن‌ها نه به اعتقادات کسی توهین کرده، نه عضو گروه و دسته و جریانی بوده. اکنون باشگاه که برخلاف وعده ابتدایی و نسجیده انصاریفرد که مدعی تامین منابع مالی 150میلیاردی از سوی کارگزار شده بود، در شرایط کنونی برای فرار از احکام ترسناک به دنبال منابع مالی جدیدی است. وی خاطر نشان کرد: در حال بررسی این موضوع هستیم که ما می‌توانیم آزمون‌های پایان ترم را در سطح کشور و در دانشگاه‌های دیگر به صورت یک آزمون سراسری برگزار کنیم یا حتما نیازمند حضور دانشجویان در دانشگاه تهران هستیم. اگر امکان حضور دانشجویان در دانشگاه‌های دیگر فراهم باشد، می‌توانیم امتحانات پایان ترم را به صورت سراسری برگزار کنیم و تصمیم‌گیری قطعی در این زمینه تابع شرایط کرونا و ستاد است. برای همین هرگز فکر نمی‌کردیم بازداشت شود چون جرمی مرتکب نشده بود. رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: ترم جاری در دانشگاه تهران چندان طولانی نخواهد بود. ریحان فیلم در دوره پایانی مدیریت عرب هفت میلیارد به باشگاه در قالب طرح بلیت فروشی کمک کرده بود که در ادامه با ممانعت وزارت ورزش این قرارداد نهایی نشد. چرا که ما کلاس‌های آموزشی خود را از همان سوم اسفند آغاز کردیم و برخی از اساتید نیز عقب افتادگی‌های دروس خود را در ایام تعطیلات عید جبران کردند. «کسری تبریزی»، شاعر ترانه‌سرا، متولد ۱۳۷۴ است. همچنین برخی فعالیت های اقتصادی و تجاری از جمله فروشگاه های خرده فروشی در ماه از ششم تا بیستم ماه رمضان بازگشایی می شود.

دکتر نیلی همچنین در خصوص نحوه حضور دانشجویان دکتری در محیط‌های دانشگاه نیز گفت: احتمالا از هفته جاری دانشجویان دکتری که حضورشان در دانشگاه ضروری باشد را پذیرش می‌کنیم و به این ترتیب دانشجویانی که بیشتر کارهای عملی و آزمایشگاهی دارند، حضور پیدا خواهند کرد؛ به شرطی که دانشجویان هم متقاضی باشند و هم استاد راهنما، مدیر گروه و رئیس دانشکده اعلام کنند که می‌توانند پروتکل بهداشتی را رعایت کنند. ضمن اینکه دانشجو باید اعلام کند مشکلی از نظر سلامت ندارد و در خانواده وی فردی به کرونا مبتلا نشده است. منبع مطلعی که با ایران‌وایر گفتگو کرده است می‌گوید کسری تبریزی مشهور به «هیربد» در تجمعات اعتراضی مردم زاهدان در دی‌ ۱۳۹۶ حضور فعال داشت اما ۱۵ ماه بعد از اعتراضات دی‌ماه بازداشت شد: «۲۴بهمن۱۳۹۷ کسری توسط ماموران اطلاعات سپاه در اصفهان بازداشت شد.   شکاف در پرسپولیس از هیات مدیره تا بازیکنان طی روزهای اخیر شکاف بین هیات مدیره به طرز عجیب بزرگتر از قبل نیز شده است. رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: مرحله اول پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها شامل دانشجویان ساکن تهران خواهد بود و در مراحل بعدی دانشجویان ساکن شهرستان‌ها هستند که امکان حضور در دانشگاه را دارند؛ البته امکان اسکان آنها در خوابگاه‌ها نیز وجود خواهد داشت. دکتر نیلی در خصوص امکان آزمون ترکیبی دانشجویان دانشگاه تهران نیز تصریح کرد: در حال حاضر در خصوص شیوه ارزیابی دانشجویان برای ثبت نمره پایان ترم، در حال ارزیابی هستیم و اما تاکید بیشتر ما آزمون کتبی است؛ چرا که باید مطمئن باشیم عدالت آموزشی رعایت می‌شود و دانشجویان نیز مطمئن شوند آن چه را که آموخته‌اند، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. او با شکایت دادستان زاهدان بازداشت شده و برای همین هم از اصفهان به زاهدان منتقلش کردند. رئیس دانشگاه تهران در پایان نیز تاکید کرد: بیش از ۹۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران داریم که به شیوه الکترونیکی آموزش می‌بینند، اما در خصوص نحوه ارزیابی پایان ترم این دانشجویان هنوز تصمیمی نگرفتیم. بعد از آن با توجه به وعده‌های دریافتی آنها در پست‌هایی به حمایت از هیات مدیره پرداختند اما بعد از اینکه تنها سه درصد عایدی آنها از قرارداد شد، اختلاف نظر بین آنها افزایش یافت و برخی از بازیکنان اقدام به پاک کردن پست‌های خود کردند و در جلسه بعدی نیز حضور نیافتند..

انتهای پیام .» به گفته این منبع مطلع در همان روزهای اعتراضات چند نفر از کسانی که همراه کسری تبریزی بوده‌اند بازداشت شده و در بازجویی‌ها به حضور او در اعتراضات اشاره کرده بودند: «بعد از آزادی آن افراد، کسری تحت نظر قرار گرفت و بعد بازداشت شد چون متوجه شده بودند او فعالیت‌های دیگری هم دارد.