دختر آبادان؛ از فیلم ترسناک ضرب و شتم تا فیلم تخیلی اعتراف

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در ۲ روز گذشته ماجرای کتک خوردن و اعترافات تلویزیونی بهاره_چشم‌براه موسوم به دختر_آبادان بیش از سایر اخبار در فضای مجازی تکرار شده است. گزارش زیر درباره این ماجراست 👇 اخبار_ایران تبعیض_علیه_زنان تعرض_جنسی تجاوز اعتراف_اجباری خشونت_علیه_زنان

در طول دو روز گذشته ماجرای کتک خوردن و اعترافات تلویزیونی «بهاره چشم‌براه» موسوم به «دختر آبادان» بیش از سایر اخبار در فضای مجازی تکرار شده است. گزارش زیر درباره ماجرایی است که در فضای مجازی به ماجرای «دختر آبادان» مشهور شد.روز پنج‌شنبه یکم آبان ماه ویدیویی توسط «داریوش معمار»، نویسنده و روزنامه‌نگار ساکن آلمان، در توییتر منتشر شد که واکنش گسترده مخاطبان این شبکه اجتماعی را در پی داشت.

«روز بعد از همان دوست ارسال‌کننده شنیدم که دختری که قربانی مراوداتی با "احمد جهان‌نژادیان" بوده در مراجعه به منزل او هم کتک خورده و هم آزار دیده و هم بازداشت شده است و حالا در حال پرونده‌سازی علیه او به جرم سرقت مسلحانه هستند و همین شد که مصمم شدم ویدیو را منتشر کنم.» در مورد ماجرای بهاره چشم‌براه چند روایت متفاوت وجود دارد، از احقاق حق برادر اخراج‌شده و فرار از یک رابطه ناخواسته گرفته یا پس گرفتن یک کولر تا بارداری و تجاوز که هر کدام از این گزینه‌ها بارها رد و یا تایید شده‌اند.

به نظر می‌رسد انکارهای مکرر او در مقابل دوربین صدا و سیما تحت فشار اعتراف‌گیری و اقناع افکار عمومی ثبت و ضبط شده و عملا در مورد ماجرای این زن، مفهوم و جایگاه قربانی و آزارگر توسط قرائت دولتی و رسمی، جا به جا شده‌اند. داریوش می‌گوید در جریان ویدیو نکته ظریفی وجود دارد که از چشم اغلب مخاطبان دور مانده است: «جایی در ویدیو پسر جوان می‌گوید من او را زدم. مادر می‌گوید خفه شو و برای اثبات این که پسرش در اوضاع آن دختر دستی نداشته است، جلوی دوربین دوباره شروع می‌کند به ضربه زدن. به هر حال آن‌چه مسلم است این است که ویدیوی مذکور از سوی نزدیکان آقای مدیر گرفته شده و تصور نمی‌شده است، نتیجه عکس در پی داشته باشد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبلیغ فیلم «بورات ۲» پس از ماجرای دختر ۲۴ ساله با وکیل ترامپ در هتلنام ساشا بارون کوهن، بازیگر و کمدین بریتانیایی اخیرا نیز با نام جمهوریخواهان، دونالد ترامپ و رودی جولیانی، وکیل وی گره خورد و در رسانه‌ها و در یورونیوز کم و بیش با عنوان: «رودی جولیانی در دام بورات» انعکاس یافت. جو بایدن یه آدم هرزه و خلافکاره ترامپ خوبه که خطاب به دخترش میگه اگه دخترم نبود باهاش دوست میشدم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراف اجباری و تکذیب؛ راه حل مقامات قضایی برای حل مسئله دختر آبادانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رژه "اسواران" یگان‌ویژه نیروی انتظامی در خیابان ولیعصر- فیلم باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم - Tasnimتعدادی از 'اسواران' یگان‌ویژه نیروی انتظامی (پلیس اسب‌سوار) همزمان با هفته نیروی انتظامی از میدان ونک تا پارک ملت رژه رفتند. از این به بعد قراره از روی اسب مردم و با چماق بزنند؟!!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تبلیغ فیلم «بورات ۲» پس از ماجرای دختر ۲۴ ساله با وکیل ترامپ در هتلنام ساشا بارون کوهن، بازیگر و کمدین بریتانیایی اخیرا نیز با نام جمهوریخواهان، دونالد ترامپ و رودی جولیانی، وکیل وی گره خورد و در رسانه‌ها و در یورونیوز کم و بیش با عنوان: «رودی جولیانی در دام بورات» انعکاس یافت. جو بایدن یه آدم هرزه و خلافکاره ترامپ خوبه که خطاب به دخترش میگه اگه دخترم نبود باهاش دوست میشدم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هوگوی نقره‌ای جشنواره شیکاگو برای «جنایت بی‌دقت»جایزه هیأت داوران (هوگوی نقره‌ای) پنجاه و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو به فیلم «جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مُکری رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده رهبری فراخوان جهانی برای توانمندسازی اقتصادی زنان را برعهده گرفته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بعدا” کی به این رهبریت رای داد؟ نتانیاهو؟ بن سلمان؟ آل خلیفه؟ یا خود ترامپ؟ خیلی آمریکا خودشو بزرگ میبینه، یه روزی بزرگ بود، ولی با اشتباهات سیاستمدارانش و بخصوص ترامپ افول کرد!! فعلا که از جایگاه اول اقتصادی به دوم رسید و چین جاشو گرفت، از نظر سیاسی هم که بد افت کرد، چی مونده؟ ایالات متحده امریکا غلط کرد! شما فعلا سعی کنید در درجه اول در انتخابات امریکا نبازید! در درجه دوم هم به اقتصاد خودتان و میلیونها بیکار و بی خانمان و کارتن خواب در امریکا رسیدگی کنید!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »