داعش مسئولیت انفجار قندهار را برعهده گرفت

24/07/1400 10:11 ق.ظ

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را برعهده گرفت. - خبرگزاری آناتولی

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را برعهده گرفت. - خبرگزاری آناتولی گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت انفجار انتحاری روز جمعه گذشته در مسجد فاطمیه قندهار در جنوب افغانستان را که به کشته و زخمی شدن بیش از 100 تن منجر شد، برعهده گرفت.

این گروه تروریستی اعلام کرد که حمله توسط 3 عامل انتحاری صورت گرفته و دو نفر از اعضای آن، خود را در مسجد منفجر کردند.

به گفته مقامات محلی شمار کشته شدگان این بمب گذاری به 47 تن و شمار زخمی‌ها به بیش از 80 تن افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

داعش مسئولیت حمله مرگبار به مسجد شیعیان قندهار را برعهده گرفتانفجارهای روز جمعه اولین حمله گروه داعش در شهر قندهار، پایگاه اصلی طالبان محسوب می‌شود. دستکم ۴۱ نفر در حمله روز جمعه کشته شدند. تعداد مجروحان این حادثه حدود ۷۰ نفر گزارش شده است. داعش وجود ندارد کار شبکه حقانی و گروهک ترورستی طالب است، طالب برای اینکه مشروعیت خود را بدست بیاورد از وحشت برای ترساندن جهان استفاده میکند همه کار خود این گروهک ترورستی است. همه میگفتن که داعشیا دارن میرن افغانستان اما کسی جلوش و نمیگرفت چرا؟ تامین امنیت شیعیان افغانستان بعهده طالبان میباشد اگر طالبان نتواند امنیت شیعیان را نتامین کند مردم بانها اعتماد نخواهد کرد .

هفت ماه پنهان‌کاری چین دامن دنیا را گرفتروزنامه دیلی‌تلگراف به اسنادی دست یافته که در آن ادعا شده ویروس کرونا هفت ماه قبل از اعلام، در چین شایع شده بود. طبق تحقیقات موسسه «اینترنت 2.0»، آمار خرید تست‌های پی‌سی‌آر در چین از اواسط سال 2019 به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

اجرای طرحی ابتکاری در آفریقا؛ پناهندگان بیابانی را در کامرون به جنگل بدل کردندیک پروژه بلندپروازانه جنگل‌کاری که توسط پناهندگان در میناوائوی کامرون انجام شده، یک منطقه وسیع از بیابان را به جنگل تبدیل کرده است.

شی جین‌پینگ آنگلا مرکل را 'دوست قدیمی چین' اعلام کرد | DW | 14.10.2021ستایش از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در واپسین لحظات زمامداری‌اش؛ این بار از سوی شی جین پینگ، رهبر حزب کمونیست چین. تا کنون فیدل کاسترو، رابرت موگابه و آلکساندر لوکاشنکو نیز لقب 'دوستان قدیمی چین' را دریافت کرده‌اند.

روسیه: کشتی جنگی آمریکا را از آبهایمان دور کردیمروسیه اعلام کرد که یکی از شناورهای نظامی این کشور توانسته است ناوشکن نیروی دریایی آمریکا را که قصد داشت روز جمعه و در جریان مانور دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپن، وارد آب‌های سرزمینی روسیه شود از آن منطقه دور کند. کدوم آبهاش!؟

نهادهای بین‌المللی پیش‌بینی رشد اقتصاد ترکیه در سال 2021 را بازبینی کردند

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را برعهده گرفت.استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی مسئولیت انفجار انتحاری روز جمعه گذشته در مسجد فاطمیه قندهار در جنوب افغانستان را که به کشته و زخمی شدن بیش از 100 تن منجر شد، برعهده گرفت.

این گروه تروریستی اعلام کرد که حمله توسط 3 عامل انتحاری صورت گرفته و دو نفر از اعضای آن، خود را در مسجد منفجر کردند.

به گفته مقامات محلی شمار کشته شدگان این بمب گذاری به 47 تن و شمار زخمی‌ها به بیش از 80 تن افزایش یافته است.

گفتنی است این دومین حمله تروریستی داعش در کمتر از 10 روز به مساجد شیعیان در افغانستان است. حمله بمب گذاری شده به مسجدی در ولایت قندوز در شمال این کشور در 8 اکتبر انجام شد و 46 نفر کشته شدند. داعش مسئولیت حمله در قندوز را نیز بر عهده گرفته بود.