داستان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رفع توقیف شده ایران در لوکزامبورگ چیست؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گویند موفق شده‌اند یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های بانک مرکزی را که توسط امریکا در لوکزامبورگ توقیف شده بود، آزاد کنند. آیا این پول آزاد شده و به ایران برگشته‌است؟ جزئیات بیش‌تر 👇 اخبار_ایران

دادگاه شاکیان پرونده انفجار بیروت را در مجموع مستحق دریافت دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار غرامت از جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود. شاکیان به دنبال پیدا کردن دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران، به اوراق بهادار خریداری شده به نیابت از بانک مرکزی ایران رسیدند که در «سیتی بانک» نیویورک نگه‌داری می‌شدند.

بخشی از این درآمدها در سال ۱۳۸۶در کشور لوکزامبورگ در اروپای مرکزی سپرده‌گذاری شدند. دولت ایران از طریق یک شرکت سرمایه‌گذاری با نام «کلیر استریم»، مقداری اوراق بهادار خرید و شرکت کلیر استریم هم مدتی بعد برای افزایش سود دولت ایران که مشتری بزرگ این شرکت بود، دو میلیارد دلار از اوراق متعلق به بانک مرکزی ایران را به سیتی بانک نیویورک منتقل کرد. مابقی آن نیز در لوکزامبورگ ماند.

«علی طیب‌نیا»، وزیر اقتصاد دولت اول حسن روحانی گفته بود که علت دیگر خودداری از انتقال پول به داخل ایران، مناسب نبودن شرایط بازار برای فروش اوراق بهادار بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام همبستگی چاوو‌ش‌اوغلو به آذربایجان؛ «یک ملت یک قلب»وزیر خارجه ترکیه تصاویر نورپردازی مرکز فرهنگی حیدر علی‌اف در پایتخت جمهوری آذربایجان به رنگ پرچم کشور را در توئیتر خود بازنشر کرده و نوشت «یک ملت، یک قلب، باهم پیروز خواهیم شد». - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک مرجع تقلید شیعه: سود وام یک میلیون تومانی دولت ایران شرعا جایز نیستسید محمد علی علوی گرگانی، یکی از مراجع تقلید شیعیان در پاسخ به استفتایی پیرامون وام 1 میلیونی دولت بازم خوبه حاج اقا براي خودش ميگه حتما! فرقه_تبهکار صبح جیره ش روقطع میکنن . خواست طرف مردم بیاد بیشتر هواشو دارن از همینجا میگم ریشاشو بزنه رقص باباکرم بکنه براش کمپین میزنم ده پونزده میلیارد به جیب بزنه بره یه گوشه عیاشی کنه . فقط بیاد بگه یک عمر غلط کردم .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتیجه یک تحقیق؛ ویروس کرونا تا مسافت ۴ متری در هوا منتشر می‌شودپژوهشگران همچنین دریافتند غلظت میزان ویروسی که در کف زمین وجود دارد بسیار بیشتر از دیگر نقاط است و در توضیح آن گفتند احتمالا دلیل آن جاذبه زمین یا جریان هوا است که باعث شده ذرات ویروس روی کف بیمارستان شناور شوند. ای بابا یه متر گرفتید دستتون هی ۹ متر دو مار ۸ متر چهار متر جای این یکی بشینه دوا درمونشو پیدا کنه نتیجه تحقیق بعد ؛ ویروس کرونا تا پشت در خونتون میاد ولی بی اجازه تو نمیاد 😁 خیلی بد شد ,حالا این بحران همه انسانهای زمین رو به فقر و بیچاره گی میبره و دوباره دزدی ,قتل و کارهای کثیف دیگه صورت میگیره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک کارشناس ایرانی: عملکرد آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا ضعیف استیک کارشناس ایرانی در امور بین‌الملل یکشنبه 12 آوریل در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت، عملکرد آمریکا لعنت به اینهمه کار شناس بی سر و پا فیل بام خودت را ببین نه پشه بام دیگران پس حتما عملکرد ج ا عالی و فوق تصور بوده؟! امار درست اعلام كنيد تا ببينيم چه خبره و كى درست عمل كرده.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹، یک سوم هزینه سبد معاش خانوار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک مورد دیگر ابتلا به بیماری ابولا در کنگو تایید شدسازمان جهانی بهداشت از تایید یک مورد بیماری ویروسی ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو خبر داد. به نوشته سازمان جهانی بهداشت در روز جمعه ۲۲ فروردین، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است که هرچند این خبر خ شییییر تو این زندگی ماهان کجاست پس گل بود به سبزه نیز آراسته شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »