دادگاه کشتار ۶۷؛ شاهد دیگری از «زندان گوهردشت» علیه حمید نوری شهادت داد

02/12/1400 07:14:00 ب.ظ

حمید اشتری در دادگاه گفت که حمید نوری «​​​​​​​خودش را یک آدم جدی و خشک نشان می‌داد. من بعد از اعدام‌ها او را زیاد دیدم و حالت مغرورانه راه رفتن او بعد از اعدام‌ها بیشتر جلوه داشت».

حمید اشتری در دادگاه گفت که حمید نوری «​​​​​​​خودش را یک آدم جدی و خشک نشان می‌داد. من بعد از اعدام‌ها او را زیاد دیدم و حالت مغرورانه راه رفتن او بعد از اعدام‌ها بیشتر جلوه داشت». نسخه چاپی دادگاه حمید نوری روز دوشنبه، دوم اسفند، در استکهلم سوئد با شهادت یک شاهد جدید ادامه یافت...

نسخه چاپی دادگاه حمید نوری روز دوشنبه، دوم اسفند، در استکهلم سوئد با شهادت یک شاهد جدید ادامه یافت و حمید اشتری، عضو سابق سازمان مجاهدین خلق، در این جلسه از دادگاه شهادت داد که حمید نوری را در سال‌های ۱۳۶۶ و ۱۳۶۷ در زندان گوهردشت دیده است.

آقای اشتری به اتفاق ایرج مصداقی اولین شکایت را علیه حمید نوری ثبت کرده و از شاکیان اصلی حمید نوری است اما روز دوشنبه به عنوان شاهد گفت که دو سال بعد از آزادی هم حمید نوری را دیده است. حمید اشتری به گفته خود، در اردیبهشت سال ۱۳۶۰، به علت همکاری با بخش انتشارات سازمان مجاهدین خلق دستگیر و به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونادر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونا طبق مصوبات ستاد کرونا حضور در اماکن باید با بیست درصد ظرفیت باشه با توجه به پروتکل‌های ارائه شده توسط سازمان سنجش برای برگزاری کنکور،عملا چنین چیزی نشدنیه بهتره ستاد کرونا به مصوبات خودش عمل کنه و آزمون دکتری رو به تعویق بیندازه تعویق_کنکور_دکتری_1401 چندین ماهه داریم زحمت میکشیم ولی با این سردرد و سرفه مطمئنا اون تمرکز لازم سر جلسه رو نخواهیم داشت و زحماتمون به باد میره،قرار گرفتن در شرایط پیک بیماری و سرعت انتقال بالای ویروس در یک جلسه چهارساعته در فضای بسته هم به جای خود! تعویق_کنکور_دکتری_1401

آلمان ۱۹ کشور را از فهرست مناطق پرخطر کرونایی حذف کرد | DW | 20.02.2022با اعلام فهرست جدید موسسه تحقیقاتی روبرت کخ، لیست انتخاب شهروندان آلمانی‌ برای مسافرت بلندتر شد. دولت فدرال آلمان ۱۹ کشور از جمله اسپانیا، ایالات متحده، تونس و هند را از فهرست طبقەبندی شدە مناطق پر خطر کرونایی حذف کرد.

فون‌درلاین: اروپا خود را از وابستگی به گاز روسیه آزاد می‌کند | DW | 20.02.2022رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در یک مصاحبه گفت، زمستان سال آینده اروپا دیگر به گاز روسیه وابسته نخواهد بود. فون‌درلاین همچنین از قرار گفت‌وگوی تلفنی صدراعظم آلمان با رییس جمهور روسیه در روز دوشنبه خبر داده است.

خبرگزاری آناتولی تخلیه غیرنظامیان از منطقه دونباس به روسیه را پیگیری می‌کندخبرگزاری آناتولی تخلیه غیرنظامیان از منطقه دونباس به روسیه را پیگیری می‌کند انتقال و تخلیه غیرنظامیان از منطقه دونباس در شرق اوکراین که تحت کنترل جدایی طلبان طرفدار روسیه است به منطقه روستوف ادامه دارد.

از روان‌شناس بپرس؛ چه زمانی باید از رابطه خارج شد؟

مکرون از ایران خواست، از فرصت کنونی برای نجات برجام استفاده کند | DW | 20.02.2022رییس جمهوری فرانسه در گفت و گوی تلفنی ۹۰ دقیقه‌ای با همتای ایرانی‌اش خواستار آمادگی ایران برای پذیرش یک توافق در مذاکرات وین شد. ابراهیم رییسی تاکید کرد که هرگونه توافق باید شامل لغو تحریم‌ها باشد. لغو تحريم تروريست هاي جمهوري اسلامي نه تحريم هاي مردم :))) مکرون نهار خورده؟ یعنى دوز ديوثى اينها به حدى رسيده كه تاريخ به خودش نديده. ٩٠ دقيقه چه گهى خورده با يه پشمك تروريست؟ اين اروپايها چرا اينقدر احمق هستن يا امامزاده قرقاول؟