خیز جدید موارد سرپایی کرونا در کشور / بزودی واکسن را وارد می‌کنیم

24/10/1399 12:35:00 ب.ظ

وزیر بهداشت: تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته انگلیسی تا این لحظه از ۵ نفر بیشتر نشده است

وزیر بهداشت با تاکید بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری و ساده انگاری از سوی مردم و مسوولان نسبت به کاهش موارد بیماری کرونا در کشور و با بیان اینکه این عادی انگاری همکاران ما را نگران کرده است، گفت: متاسفانه مواردی را از خیز جدید بیماری در کشور به خصوص در موارد سرپایی بیماری داریم می بینیم که این موارد می تواند بعد از چند روز به افزایش موارد بستری و بعد از آن به افزایش موارد مرگ و میر بدل شود. وی ادامه داد: علیرغم فشارها و گرفتاریها و مشکلات ویروس در جهان، اما تعداد مرگهای روزانه ناشی از این بیماری در کشور ما زیر ۱۰۰ تا نزول یافت؛ هرچند که هر تعدادی از موارد مرگ و میر ملال آور و غم انگیز است.

در مجموع متاسفانه حدود ۹۷ مرگ در شبانه روز گذشته در کشور داشتیم که باز هم برای ما آمار غم انگیزی است اما از جهتی در مقایسه با دنیا وضعیت مطلوب تری داریم.

وزیر بهداشت به سفر اخیر خود به استان مازندران اشاره کرد و افزود: استانی که ما را تقریبا بیش از همه گرفتار کرده، استان مازندران است. نقشه کشور در تاریخ های متفاوت را که می بینید، مشاهده می کنید که امروز تنها استانی که بیشترین گرفتاری را داریم، مازندران است و در ۲۴ساعت گذشته متاسفانه ۲۱ هموطن به دلیل ابتلا به بیماری و بستری در بیمارستان در این استان جان باختند.

وی تاکید کرد: اگر این مرگها در استان مازندران نبود، به سمت مرگهای پایین تر از ۵۰ می رفتیم. وی ادامه داد: در استان گلستان نیز دو شهر کردکوی و بندرگز متاثر از مازندران، در وضعیت قرمز هستند. شهرهای ساری، آمل، قائمشهر، فریدونشهر و نکا از مازندران و کردکوی و بندرگز در گلستان در وضعیت قرمز هستند. کارگران فصلی که برای چیدن مرکبات از گلستان به مازندران سفر کرده بودند، در بازگشت با خود ویروس را آورده اند و این دو شهر را به سمت قرمز شدن برده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.