خیزش گرد و خاک در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور/ رگبار باران در بعضی استان‌ها

23/01/1401 09:41:00 ق.ظ

خیزش گرد و خاک در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به گذر امواج تراز میانی در برخی نقاط کشور از رگبار باران و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به گذر امواج تراز میانی در برخی نقاط کشور از رگبار باران و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک خبر داد. وی افزود: روز شنبه این شرایط در شمال غرب، سواحل شمالی ، مرکز و شرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۳ و ۲۴ فروردین) در نیمه غربی کشور، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان سه شنبه افزایش محسوس دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل همراه با وزش باد شدید جنوبی و چهارشنبه کاهش دما در این نواحی رخ خواهد داد. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۴ فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و گاهی باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی ‌روز پنج‌شنبه ( ۲۵ فروردین) نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها ابری و وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ فروردین) اهواز با دمای ۳۹ و ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای صفر و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک در تهرانهشدار هواشناسی نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک در تهران اداره کل هواشناسی استان تهران آسمان تهران را کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌کند و نسبت به وقوع طوفان گرد و خاک هشدار می‌دهد.

آسمان غبارآلود نقاط مختلف ایران/ ورود گرد و خاک از روز چهارشنبه به کشورورود گرد و خاک از روز چهارشنبه به کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به حاکمیت جو آرام در سایر نقاط کشور از افزایش وزش باد روی کشور عراق و خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب کشور خبر داد.

افزایش دمای تهران از فردا/ خیزش گرد و خاک از سه‌شنبهخیزش گرد و خاک از سه‌شنبه در تهران وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات و از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است.

خشکسالی و مصرف بی‌رویه آب عامل خیزش گرد و خاکرئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی ضمن بیان اینکه طی ۵۰ سال گذشته،بارندگی‌ها به طور سالانه یک میلیمتر نسبت به دوره قبل کاهش یافته است، اظهار کرد: مصرف بی‌رویه آب و توسعه خشکسالی موجب خیزش گرد و خاک را فراهم می‌کند. انتقال آب دریا((نصب آب شیرین کن و احداث خط لوله)) به استانهای کم آب ضروریست ؛،

توضیح سفیر ایران در کابل در مورد 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران - BBC News فارسیبهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ طالبان در مورد گزارش‌های 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران توضیح داده است. در همین حال، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای خبرها و 'کلیپ‌های منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان' در داخل آن کشور را رد کرده و آن را اقدامی 'هدف‌مند وبرنامه‌‌ریزی‌شده' با هدف 'ضربه‌زدن' به روابط دو کشور خوانده است. ای بی بی سی ای تاجر خبر ای نون به نرخ روز خور ای ای ای و هزاران ای ما ایرانی‌ها نژاد پرست هستیم و همیشه با مردم افغانستان در ایران خیلی بد رفتار کردیم!

ورود گرد و غبار به نواحی مرزی غرب کشور/ وزش باد شدید توام با گرد و خاک در ۶ استانورود گرد و غبار به نواحی مرزی غرب کشور وزش باد شدید توام با گرد و خاک در ۶ استان سازمان هواشناسی نسبت به توسعه گرد و غبار در نواحی مرزی غرب کشور هشدار داد و پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز را برای همه گروه‌ها توصیه کرد.