خودروهای ایرانی که تولید نشدند | DW | 10.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیکان جدید، خودرو الکتریکی سایپا، زوبین، خودرو شاسی بلند سایپا، پیکا و سمند دیزلی تعدادی از خودروهایی هستند که قرار بود در ایران تولید شوند اما هیچگاه به تولید نرسیدند.

پیش از انقلاب برادران خیامی قصد داشتند تا یک خودرو ایرانی طراحی کنند. آنها همچنین برنامه تولید خودروهای جدید پژو را در ایران داشتند. اما با وقوع انقلاب همه چیز تغییر کرد و ایران خودرو به خوابی عمیق فرو رفت.

قرار بود این خودرو، خودروی اقشار کم درآمد ایرانی و پلتفرم آن مدلی از فیات باشد اما فیات از دادن این پلتفرم سر باز زد. بعدها ایران خودرویی‌ها تصمیم گرفتند از پلتفرم پژو ۱۰۶ استفاده کنند که پژو هم این پلتفرم را نداد و خودروی پیکا تولید نشد . پیکان جدید قرار بود پس از توقف تولید پیکان جایگزین آن شود. این خودرو روی پلت فرم پژو ۲۰۶ طراحی شده بود اما در نهایت این خودرو تبدیل به پژو ۲۰۶ صندوقدار شد.

این موتور EFD نام داشت. موتور۱۲۰اسب بخاری EFD از موتور توربو بنزینی سمند ضعیفتر بود، اما گشتاور خروجی ۲۵۶ نیوتن‌متری آن از موتور EF7TC یک سر و گردن بالاتر بود. مصرف سوخت این موتور پنج لیتر بود و توسط مشاوران آلمانی در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو طراحی شده بود.شرکت سایپا نسبت به ایران خودرو، ماشین‌های کمتری داشته است که تولید نشده‌اند. این شرکت نسبت به شرکت ایران خودرو هزینه طراحی کمتری خرج می‌کند و مرکز طراحی کوچکتری دارد.

رنو قصد تولید محصولات ارزان قیمت خود را بصورت مستقیم در ایران داشت اما با خروج آمریکا از برجام، رنو هم ایران را ترک کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آری،وقتی اراده باشد...دشمنی دشمنان ،پوچ خواهدشد...پاینده ایران❣🇮🇷❣

אתה לא רואה את יום השנה ה-80 לישראל

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مصوبه جدید دولت برای واردات خودرو توسط شهرداری تهران/شناسایی ۳۰۰ خانه پلاک قرمززاکانی: *در تهران هیچ بن بستی نداریم *کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است *امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده *زمان تحویل شهرداری بخشی از اقلام حیاتی مترو در انبارها صفر بود *فساد در درون شهرداری به صفر می‌رسد *بی عدالتی در شهر موج می‌زند شما جیب ما را نزنید، بقیه کارها پیش کش خودتون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جمهوری آذربایجان ادعای روسیه مبنی بر تولید تسلیحات بیولوژیک را رد کردوزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان می‌گوید باکو هرگز آزمایشگاهی برای توسعه تسلیحات بیولوژیک نداشته و هیچ اقدامی که جان شهروندان خود و کشورهای همسایه را به خطر بیندازد، انجام نمی‌دهد. جمهوری باکو یک کشور ساختگی و بخشی از ایران اپاختری(شمالی) است
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران: 70 درصد تصادفات منجر به مرگ از پراید و پژوی تولید داخل استنماینده مجلس ایران: 70 درصد تصادفات منجر به مرگ از پراید و پژوی تولید داخل است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران گفت پراید و پژوی تولید داخل این کشور ارابه مرگ هستند و 70 درصد تصادفات منجر به فوتی مربوط به این خودروهاست.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عکس روز: 'آنجا که فلفل می‌روید' | DW | 10.05.2022'آنجا که فلفل می‌روید' آلمانی‌ها زمانی که می‌خواهند کسی را از سر باز کنند، می‌گویند 'برو آنجا که فلفل می‌روید'. دلیلش هم این است که فلفل از سرزمین‌های بسیار دور می‌آید؛ مانند اینجا که کشاورزی در بوژو در شرق چین در حال کار در مزرعه فلفلش است. عکس روز: المانیا ک..ث شعر زیاد میگن شما خودشو ناراحت نکن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پسر دیکتاتور سابق فیلیپین؛ پیروز انتخابات ریاست جمهوری | DW | 10.05.2022بر اساس نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات فیلیپین، پسر دیکتاتور پیشین این کشور پیروز انتخابات است. او هرگز از سیاست‌های پدرش فاصله نگرفته است. کارشناسان نگرانند که او به اقتدارگرایی در این کشوربیشتر دامن زند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از دریچه دوربین؛ آلمان در روزهای پایان جنگ جهانی دوم | DW | 08.05.2022هشتم ماه مه سال ۱۹۴۵ جنگ جهانی دوم با ۶۰ میلیون کشته به پایان رسید. مردم آلمان بهای سنگینی برای ایده 'برتری نژادی'و 'یهودی‌ستیزی' رژیم هیتلر پرداختند. عکس‌هایی از آرشیو خبرگزاری آلمان از روزهای پایانی جنگ ببینید: اگر یهودستیزی می بود که ریشه صهیونیسم خشک شده بود... برنامه آخوندا برای ایران هم همین هست و حالا برای حمایت از نازی ها در اوکراین تاوان خواهند پرداخت
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »