خانواده پویا بختیاری: ما در هر حال مراسم چهلم پویا را برگزار می‌کنیم

04/10/1398 01:50 ق.ظ

خانواده بختیاری پیشتر اعلام کرده بودند حتی اگر بازداشت شوند، چه پیش از مراسم و چه در زمان و مسیر رفتن به مراسم چهلم، آن‌ها مراسم چهلم را برگزار می‌کنند. گفتگوی ShahedAlavi با یکی از بستگان پویا_بختیاری: اخبار_ایران اعتراضات_سراسری اعتراضات_پاییز_۹۸

«خانواده بختیاری پیشتر هم اعلام کرده بودند حتی اگر بازداشت شوند، چه پیش از مراسم و چه در زمان و مسیر رفتن به مراسم چهلم، آن‌ها مراسم چهلم را برگزار می‌کنند و مردم در حال خاموش نخواهند ماند و راه و هدف پویا که سرنگون کردن این حکومت تبهکار است را دنبال خواهند کرد.

این سخنان «بهنام صادقی‌نور»، پسر دایی مادر خانم «ناهید شیرپیشه»، مادر جان باخته «پویا بختیاری» در گفتگو با ایران وایر است. آقای صادقی‌پور ضمن اشاره به جزئیات بازداشت اعضا خانواده بختیاری می‌گوید خانواده آنها مصمم هستند مراسم چهلم جان‌باخته پویا بختیاری را برگزار کنند و اگر هم خانواده در بازداشت باشند باور دارند مردم چنین مراسمی را برگزار می‌کنند.

بامداد سه شنبه خبرگزاری امنیتی مهر از بازداشت خانواده پویا بختیاریو به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده بود آن‌ها «عناصر فعال در پروژه استمرار اغتشاشات و کشته سازی» بوده و در روند «پروژه ضدانقلابی ورشکستگان فراری» قرار گرفته و فعالانه بر «اقدامات ساختارشکنانه» خود اصرار ورزیده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

مایک پمپئو خواستار آزادی فوری خانواده پویا بختیاری شد | DW | 24.12.2019با بازداشت خانواده پویا بختیاری، وزیر خارجه آمریکا خواستار آزادی آنها شد و از جامعه جهانی خواست کنار مردم ایران بایستد. در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود بختیاری‌ها با هدف شرکت در مراسم چلهم در ۵ دی 'راهی تهران شده‌اند'. آقاى پامپیو آیا ازجامعه جهانی هم خواستیکه بداد بازداشتیهای فرانسوی برسند؟ ازسال۲۰۱۱ تاحالانزدیک ۱ملیون آدم دراین منطقه بقتل رسیده چونکه اسلحهای مرگبارآمریکاوغربیهاخوب فروش رفته،پس همه چیز رو براست وچونکه رژیم آمریکا قطره اى از oil ايران در٤٠سال گذشته نچشیده مجبورند جنجال کنند

بازداشت خانواده پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه ایراناین بازداشت پس از آن انجام شد که خانواده پویا بختیاری اعلام کردند که قصد دارند روز پنج‌شنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) مراسم چهلمین روز کشته شدن فرزندشان را در بهشت سکینۀ شهرستان کرج برگزار کنند. پویا_بختیاری کشته نشد ، شهید_راه_آزادی شدند. به امید یزدان ، خامنه‌ای و مزدوران و حامیانش کشته خواهند شد. مردم ایران خوابی برای شماها دیدند که جد شماها هم خوابش‌و ندیده. مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

بازداشت خانواده پویا بختیاری در آستانه چهلمین روز اعتراضات آبان‌ماهاین بازداشت پس از آن انجام شد که خانواده پویا بختیاری اعلام کردند که قصد دارند روز پنج‌شنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر) مراسم چهلمین روز کشته شدن فرزندشان را در بهشت سکینۀ شهرستان کرج برگزار کنند. شما که رویترز میخونی احتمالا یه خبری در مورد کشته شدن ۱۵۰۰ نفر اونجا هست ‌.در مورد همه چیز نوشتی بغییر از این خبر مهم . ما به شما امیدی نداریم چون شما هم دستتان با ج.ا در یک کاسه هست ای یورو نیوز کجاست خبر کشته شدن 1500 ایرانی بیگناه?

اعضای خانواده پویا بختیاری 'بازداشت شدند'خبرگزاری مهر ایران دوشنبه گزارش داده است که خانواده پویا بختیاری که در اعتراضات گسترده ضددولتی آبان ماه کشته شد دستگیر شده اند. پدر و مادر پویا بختیاری پیشتر به وزارت اطلاعات احضار شده بودند. آخرین خبرگزاری که خبر داد صدا وسیمای ج.ا در لندن، شرم کنید حتما فردا برنامه میگذاری که این خانواده داشتن حماه مسلحانه میکردم و توی لندن هم همین کار را پلیس میکند ، سرم و حیا به فکر بعد ارج.ا باشید واقعاً امپراتورى ورشكسته سيدعلى شيره اى ولى وقيح و شركا به پايان خودش رسيده بايد باز گرديم به شعارى كه اول شورش ٥٧ سر دادن ديو چه بيرون رود فرشته در آيد ✌️✌️✌️ خامنه ای بزدل ومنقلی وحقیر دست وپا میزند برای بقا !!ضحاک کفتار متعفن بپایانت رسیدی بترس از مردم داغدیده که چیزی برای از دست دادن ندارند

خبرگزاری مهر: خانواده پویا بختیاری بازداشت شدندبیناموسا چهارتا خانواده داغدار که بچه هاشونو ازشون گرفتین شد طراح عوامل اختشاش لعنت بر جمهوری اسهالی وقاحتشان انتها نداره خبرگزاری مهر غلط بیجا کرده

چند نکته درباره فعال‌سازی رمز پویا؛ یک رمز و چند برنامهاحتمالاً در یک ماه گذشته هنگام خرید یا پرداخت‌های اینترنتی در صفحه موردنظر به یک پیغام ثابت برخورد کرده‌اید که به شما هشدار داده است که فقط تا پایان دی‌ماه فرصت دارید که رمز دوم یک‌بارمصرف خود یا همان رمز پویا را فعال کنید و بعدازاین تاریخ بدون داشتن رمز یک‌بارمصرف قادر به پرداخت‌های اینترنتی نیستید. اما داستان این رمز و کارایی آن چیست؟

«خانواده بختیاری پیشتر هم اعلام کرده بودند حتی اگر بازداشت شوند، چه پیش از مراسم و چه در زمان و مسیر رفتن به مراسم چهلم، آن‌ها مراسم چهلم را برگزار می‌کنند و مردم در حال خاموش نخواهند ماند و راه و هدف پویا که سرنگون کردن این حکومت تبهکار است را دنبال خواهند کرد.»

این سخنان «بهنام صادقی‌نور»، پسر دایی مادر خانم «ناهید شیرپیشه»، مادر جان باخته «پویا بختیاری» در گفتگو با ایران وایر است. آقای صادقی‌پور ضمن اشاره به جزئیات بازداشت اعضا خانواده بختیاری می‌گوید خانواده آنها مصمم هستند مراسم چهلم جان‌باخته پویا بختیاری را برگزار کنند و اگر هم خانواده در بازداشت باشند باور دارند مردم چنین مراسمی را برگزار می‌کنند.

بامداد سه شنبه خبرگزاری امنیتی مهر از بازداشت خانواده پویا بختیاریو به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده بود آن‌ها «عناصر فعال در پروژه استمرار اغتشاشات و کشته سازی» بوده و در روند «پروژه ضدانقلابی ورشکستگان فراری» قرار گرفته و فعالانه بر «اقدامات ساختارشکنانه» خود اصرار ورزیده‌اند.

به گفته آقای صادقی‌نور، ساعت ۲ بامداد سه‌شنبه ۳ دی‌ماه ماموران وزارت اطلاعات بدون داشتن حکم قضایی وارد منزل خانواده پویا بختیاری شده و منوچهر بختیاری و ناهید شیرپیشه، پدر و مادر پویا و همچنین خواهر و برادر و چند تن دیگر از بستگان این خانواده از جمله پدربزرگ مادری و مادربزرگ پدری پویا و عموهای پویا به نام‌های آصف و مهرداد بختیاری و احتمالا پسر عموی یازده ساله پویا را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

ماموران اطلاعاتی صبح روز سه‌شنبه، همچنین با مراجعه به منزل جلیل (آرین) شیرپیشه، دایی پویا او را هم در منزل خودش بازداشت کرده‌اند: «ماموران امنیتی برخی از میهمان‌های خانواده بختیاری را پس از ترک منزل او در خیابان متوقف کرده و موبایل برخی از آن‌ها را ضبط کرده و پلاک برخی اتومبیل‌ها آن‌ها را برای جلوگیری از تردد آن‌ها در سطح شهر کنده‌اند.»

پیشتر پدر پویا بختیاری در گفتگوی اختصاصی با ایران وایراز سوی ستاد خبری اداره‌کل اطلاعات کرج و دادستانی کرج احضار شده و در بازجویی چهارساعته اداره‌کل اطلاعات از او خواسته‌اند اعلان برگزاری مراسم چهلم فرزندش پویا را پس بگیرد. او گفته است چنین کاری نمی‌کند و چون نظام را دشمن خود می‌داند و به رساندن فریاد پسرش به دنیا ادامه می‌دهد.

منوچهر بختیاری در همین گفتگو تاکید کرده بود که هدف او از برگزاری مراسم چهلم فرزندش رساندن صدای پویا به مردم است چون به گفته ایشام پویا می‌تواند نمادی از اراده مردم برای آزادی‌خواهی و احقاق حقوق مردم باشد برای همین از مردم خواسته است تا بیایند با پویا وداع کنند.

آقای صادقی‌نور نیز می‌گوید خانواده پویا بختیاری، مصمم هستند در هر صورتی مراسم چهلم پویا بختیاری را برگزار کنند. به گفته ایشان خانواده پویا بختیاری در این مدت نه تنها صدای جان‌باختگان ۱۳۹۸ که صدای همه ملت ایران بوده‌اند و خانواده در هر حال مراسم چهلم پویا را برگزار می‌کنند.

به گفته آقای صادقی‌نور می‌گوید خانواده بختیاری پیشتر هم اعلام کرده بودند حتی اگر بازداشت شوند، چه پیش از مراسم و چه در زمان و مسیر رفتن به مراسم چهلم، آن‌ها مراسم چهلم را برگزار می‌کنند: «مردم در حال خاموش نخواهند ماند و راه و هدف پویا که سرنگون کردن این حکومت تبهکار است را دنبال خواهند کرد. این حکومت که در سه یا چهار روز بیش از ۱۵۰۰ را کشته است که در هیچ‌جای دنیا سابقه نداشته است و این حکومت این کشور را اشغال کرده است و از این مردم نیست.»

پویا بختیاری یکی از جان‌باختگان اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ است که خانواده وی طی این مدت با انتقاد از مقام‌های جمهوری اسلامی، خواستار مشخص شدن عاملان قتل عزیزشان شده بودند. خانواده بختیاری فراخوانی هم برای شرکت مردم در مراسم چهلم فرزندشان داده و از آن‌ها خواسته بودند پنجم دی در این مراسم شرکت کنند.