حکم ۳۰ سال زندان برای «امیرسالار داودی» وکیل مدافع فعالان زندانی قطعی شد

31/07/2019 08:43:00 ب.ظ

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز قطعی شد.

زندان, امیرسالار_داودی

حکم ۳۰ سال زندان برای « امیرسالار_داودی » وکیل مدافع فعالان زندان ی قطعی شد مصطفی ترک همدانی در توئیتر خود نوشت «تمام تلاش حقوقی و قانونی را بکار خواهیم بست تا با استفاده از اختیارات رئیس محترم قوه_قضاییه و دادستان محترم تهران این حکم نقض شود.

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز قطعی شد.

مرداد ۰۹, ۱۳۹۸بخش انگلیسیصدای آمریکا - سیاست‌های مرتبط با مراقبت‌های درمانی ایالات متحده در کانون مناظره سه شنبه شب نامزدان دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. چالشگران میانه‌روتر در این مناظره سناتور الیزابت وارن و سناتور برنی سندرز، نامزدهای پیشرو و امیدوار به شکست پرزیدنت ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰، را هدف حمله قرار دادند.

وارن و سندرز خواهان پایان یافتن سریع و فراگیر نظام مراقبت‌های درمانی کنونی شدند؛ نظامی که بر بیمه‌گری شرکت های خصوصی برای ۱۵۰ میلیون کارگر و کارمند از طریق کارفرما بنا گذاشته شده است. ایده های سندرز و وارن تقریبا از آغاز مناظره در شهر دیترویت در ایالت میشیگان، قلب صنایع خودروسازی آمریکا، زیر حمله قرار گرفت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

عالی وقتی حکومتی جعلی دزدسالار و فاسد تکیه بر جای بزرگان بزند وضعیت این چنین است همینجوری یعنی کیلویی اومدن محکوم کردن؟ بس کنید اراجیف رو؟

صدور حکم بدوی پرونده بانک سرمایه؛ داماد وزیر کار به ۲۰ سال زندان محکوم شدغلام‌حسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، خبر داد که هادی رضوی، سرمایه‌گذار سریال شهرزاد و داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی ایران به ۲۰ سال زندان محکوم شده است. به گزارش میزان، اس اونم زندونهای اینا از خونه ماها مرفه تره مدافعین حرم 😆 😆 😆 😆 😆 زندانی که مردم ما ارزو دارن ۳ روز به عنوان تعطیلات توش زندگی کنن

انتقاد خانه سینما از حکم زندان و ممنوع‌الکاری محمد رسول‌اف | DW | 30.07.2019جامعه اصناف سینمای ایران هم به جمع منتقدان حکم زندان و ممنوع‌الکاری محمد رسول‌اف پیوست. خانه سینما خواستار 'توجه' رئیس قوه قضائیه به پرونده این سینماگر و پرهیز دستگاه قضایی ایران از صدور 'احکام جنجال‌برانگیز' شد. greatVH

حکم ۱۰۰ ضربه شلاق خواننده کرد اهل ارومیه اجرا شد؛ پیمان میرزا زاده در اعتراض اعتصاب غذا کرد♦️ حکم ۱۰۰ ضربه شلاق خواننده کرد اهل ارومیه اجرا شد؛ پیمان میرزا زاده در اعتراض اعتصاب غذا کرد ⚡️ پیشتر او به اتهام شرب خرم و اجرای آهنگ‌های حماسی با لباس کردی در یک جشن ازدواج در کردستان ترکیه به دو سال زندان و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. نباید میخورد کسی که شرب خمر میکنه یا خارج از قانون یه کشور عمل میکنه باید تبعات اونم بپذیره. خدا کمکش کنه که حد اقل بخاطر خدا دیگر چنین کاری نکنه نه بخاطر اجرای حکم قاضی در این دنیا . از اجرای حکم قاضی آخرت بترسیم بهتره شرب خرم 🤪 نمی دونستم ،خرم میشه شرب کرد🤔

اعتراض ۵۴ نویسنده و هنرمند داخل و خارج کشور به حکم زندان سه نویسنده | DW | 31.07.2019بیش از ۵۰ نویسنده و هنرمند داخل و خارج کشور به صدور حکم زندان برای سه نویسنده ایرانی اعتراض کرده‌اند. رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین، اعضای کانون نویسندگان ایران، مجموعا به ۱۸ سال زندان محکوم شده‌اند.

محکومیت نجفی به قصاص/ ارسال لیست دوتابعیتی‌ها به دادستانی کل/ صدور حکم ٢٠ سال حبس هادی رضوی/ بازداشت ٦ نفر در پرونده سایپاسخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: معتقدیم اگر مدیران با حراست‌ها وظایف خود را به درستی انجام دهند، این میزان فساد روی نخواهد داد که مردم از قوه قضائیه مطالبه داشته باشند.

تعقیب قضایی افراد و مراجعی که از اجرای حکم پدیده تمرد کنندتعقیب قضایی افراد و مراجعی که از اجرای حکم پدیده تمرد کنند دادستان مشهد: اگر احیانا فرد یا افرادی و یا مراجعی از اجرای دستورات مقام قضایی در اجرای حکم پدیده تمرد و کوتاهی کنند مطمئنا تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

بارگذاری نظرات.مرداد ۰۷, ۱۳۹۸ وزیر خارجه آمریکا: امیدوارم به من هم فرصت گفت‌وگو با مردم ایران داده شود مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در نشست «باشگاه اقتصادی واشنگتن» در پاسخ به پرسشی در مورد صدور روادید برای حضور وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در جلسه سازمان ملل و این که آیا در زمان حضور محمدجواد ظریف، مذاکره‌ای با او صورت گرفته یا نه، گفت که به هیچ‌وجه گفت‌وگویی در کار نبوده است.فرهنگ و هنر انتقاد خانه سینما از حکم زندان و ممنوع‌الکاری محمد رسول‌اف جامعه اصناف سینمای ایران هم به جمع منتقدان حکم زندان و ممنوع‌الکاری محمد رسول‌اف پیوست.مرداد ۰۷, ۱۳۹۸ وزیر خارجه آمریکا: امیدوارم به من هم فرصت گفت‌وگو با مردم ایران داده شود مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در نشست «باشگاه اقتصادی واشنگتن» در پاسخ به پرسشی در مورد صدور روادید برای حضور وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در جلسه سازمان ملل و این که آیا در زمان حضور محمدجواد ظریف، مذاکره‌ای با او صورت گرفته یا نه، گفت که به هیچ‌وجه گفت‌وگویی در کار نبوده است.

.. وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «البته او حرف زد. مرداد ۰۹, ۱۳۹۸ بخش انگلیسی صدای آمریکا - سیاست‌های مرتبط با مراقبت‌های درمانی ایالات متحده در کانون مناظره سه شنبه شب نامزدان دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. در این نامه از جمله آمده است: «جامعه اصناف سینمای ایران - خانه سینما - از قوه قضائیه و قضات ارجمند آن انتظار دارد، در رسیدگی به موضوعات مرتبط با هنرمندان و سینماگران ایران از صدور احکام جنجال‌برانگیز و دامنه‌داری چون زندان و ممنوع‌الکاری خودداری و بزرگوارانه و با شیوه فرهنگی در این خصوص عمل کنند. چالشگران میانه‌روتر در این مناظره سناتور الیزابت وارن و سناتور برنی سندرز، نامزدهای پیشرو و امیدوار به شکست پرزیدنت ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰، را هدف حمله قرار دادند. من هم چشم‌به‌راه آن هستم که فرصتی به من داده شود تا من هم بتوانم به همین شکل، اما با بیان حقیقت، با مردم ایران گفت‌وگو کنم و بتوانم صادقانه به آن‌ها بگویم که درون کشورشان چه می‌گذرد. وارن و سندرز خواهان پایان یافتن سریع و فراگیر نظام مراقبت‌های درمانی کنونی شدند؛ نظامی که بر بیمه‌گری شرکت های خصوصی برای ۱۵۰ میلیون کارگر و کارمند از طریق کارفرما بنا گذاشته شده است. تا حالا که پیشنهاد من را نپذیرفته‌اند.

ایده های سندرز و وارن تقریبا از آغاز مناظره در شهر دیترویت در ایالت میشیگان، قلب صنایع خودروسازی آمریکا، زیر حمله قرار گرفت.» مایک پمپئو در مورد تحریم‌ها علیه ایران گفت که هدف اصلی این اقدام حرکت در چارچوب راهبرد امنیت ملی بود که برنامه آن دو سال و نیم پیش در رابطه با خاورمیانه پیاده شد. خانه سینما در نامه خود در حمایت از محمد رسول‌اف، همچنین نوشته است: «ما از ریاست محترم قوه قضائیه خواهان توجه به پرونده جناب آقای محمد رسول‌اف هستیم و یقین داریم همکاران ما نیز حرمت و حیثیت سینمای ایران را در همه مراحل کاری رعایت می‌کنند. جان دلینی، نماینده سابق کنگره از ایالت مریلند، گقت: «ما لازم نیست حزب کاستن باشیم و به نیمی از کشور که بیمه درمانی خصوصی دارند بگوییم: بیمه شما غیرقانونی است. این یک سیاستگذاری بد است.» وزیر خارجه آمریکا افزود: «ایران دارای بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان است [و] دارای ظرفیت لازم برای ادامه کار به سوی ساختن یک سامانه بمب هسته‌ای است، که می‌تواند خطر گسترش [تسلحیات کشتار جمعی] را در سرتاسر خاورمیانه بالا ببرد. این [اقدام] منابع مالی این صنعت را کم می کند، بسیاری از بیمارستان ها تعطیل خواهند شد، و به لحاظ سیاست روز هم [اقدام] بدی است. موضوع"لرد" فساد اداری است و فیلم"دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند" نیز به قتل‌های سیاسی نویسندگان و روشنفکران ایرانی موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای می‌پردازد.» برنی سندرز، سناتور ایالت ورمانت و قانونگذاری که خود را دموکرات سوسیالیست توصیف می کند، و سناتور الیزابت وارن، که پیشتر استاد حقوق دانشگاه هاروارد بود، متحدان سیاسی نزدیکی هستند. راهبرد برگزیده ما این بود که چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای در مقایسه با عملکرد دولت قبلی [آمریکا] در قبال ایران ایجاد کنیم. راهبرد برگزیده ما این بود که چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای در مقایسه با عملکرد دولت قبلی [آمریکا] در قبال ایران ایجاد کنیم.

سندرز انتقادها را چنین پاسخ داد: «این افراط‌گری نیست. گاهی از دست دموکرات هایی که از ایده های بزرگ می ترسند خسته می شوم. در همین لحظه که ما داریم صحبت می‌کنیم [حوثی‌های یمن] در حال آماده شدن برای ادامه دادن حملاتشان به عربستان سعودی هستند. این کارگردان تأکید کرده بود که قاضی خود هیچ‌یک از فیلم‌های او را ندیده بوده و گفته است که"تحلیل دستگاه امنیتی برایش کافی است.» اما دیگر نامزدهای حاضر در این مناظره از ایده های سناتور سندرز و سناتور وارن به شدت انتقاد کرده و گفتند که طرح های پیشنهادی آنها طی مدت تقریبا چهار سال نظام مراقبت‌های درمانی دیرپای ایالات متحده،‌ از جمله بیمه موسوم به «قانون مراقبت‌های درمانی مقرون به صرفه»، را از هم فرو خواهند پاشید. ایمی کلوبشار، سناتور ایالت مینه سوتا، گفت: «من ایده های جسورانه‌ای دارم؛ اما آنها ریشه در واقعیت دارند. ما می‌کوشیم منابع آن‌ها برای اجرای عملیات تروریستی در سراسر جهان، تولید سامانه‌های موشکی، و ساخت بمب هسته‌ای را کاهش دهیم و در این راه به شکل خارق‌العاده‌ای موفق بوده‌ایم.» جان هیکِنلوپر، فرماندار پیشین ایالت کلورادو، یادآوری کرد که دموکرات ها در انتخابات میان‌دوره ای سال ۲۰۱۸ چهل کرسی در مجلس نمایندگان به دست آوردند که هیچ کدامشان مروج خدمات درمانی همگانی وارن-سندرز نبودند.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در این بیانیه همچنین آمده بود: «کانون کارگردانان سینمای ایران خواستار لغو حکم زندان و ممنوع‌الخروجی آقای محمد رسول‌اف نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینماست.» آقای پمپئو همچنین با اشاره به کارساز بودن تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی گفت: «خیلی‌ها در همین واشنگتن می‌گفتند تحریم‌های آمریکا به تنهایی جواب نمی‌‌‌دهد.

وی گفت: «من کمی عملگراتر هستم. ولی خیلی خوب جواب داده است.» نامزدهای میانه رو همچنین سندرز و وارن را بر سر مساله مهاجرت هدف حمله قرار دادند. استیو بولاک، فرماندار ایالت مونتانا، گفت: «در حال حاضر با ۱۰۰ هزار نفر در مرز روبرو هستیم. با این حال پیش از این که به این جا بیایم دیدم که قیمت نفت خام برنت ۶۳ دلار و ۳۴ سنت است که این قیمت ۱۷ یا ۱۸ درصد کمتر از زمانی است که از برجام خارج شدیم. علاوه بر سینماگران، شماری از نهادها و جشنواره‌های سینمایی نیز به صدور حکم زندان، ممنوع‌الکاری و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی علیه محمد رسول‌الف اعتراض کرده بودند. اگر ورود غیرقانونی به کشور را جرم محسوب نکنیم، اگر به همه آنها بیمه درمانی مجانی بدهیم، شاهد چند برابر شدن شمار مهاجران در مرز خواهیم بود.» تیم رایان، نماینده کنگره از ایالت اوهایو، نیز گفت: «اگر می خواهید وارد کشور بشوید، دست کم باید زنگ در را به صدا دربیاورید. آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

» سندرز پاسخ داد: «مادر و کودکی که هزاران کیلومتر راه خطرناک را پیاده طی می کنند، مجرم نیستند. محمد رسول‌اف علاوه بر حکم اخیر، پیش‌تر نیز به دلیل حمایت از جنبش اعتراضی به نتیجه انتخابات مناقشه‌انگیز سال ۸۸ به شش سال زندان محکوم شده بود.» سناتور وارن نیز گفت که برای ورود غیرقانونی به ایالات متحده باید جریمه مدنی تعیین شود، نه ایراد جرم. ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد. نامزدها بر سر سیاست خارجی، طرح جنجالی وارن برای اخذ مالیات از دارایی ثروتمندان، بخشش وام های دانشجویی، پرداخت غرامت به بازماندگان برده ها، تجارت، بحران آب نوشیدنی در میشیگان، و حتی سن نامزدها به جدل پرداختند. پیت بوتجج، نامزد ۳۷ ساله که در کنار سندرز ۷۷ ساله ایستاده بود، در پاسخ به این پرسش که آیا سندرز برای ریاست جمهوری بیش از حد پیر است، پاسخ داد: «من به سن و سال شما اهمیتی نمی دهم. بعد از اینکه جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۰ خرداد/۲۰ ژوئن یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی در منطقه خلیج فارس سرنگون کرد، رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد. برای من بصیرت و دید شما مهم است. ۲۷ تیرماه نیز رئیس جمهوری ایالات متحده خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «بسیار نزدیک» یک ناوچه آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شد.

.... ما به بصیرتی نیاز داریم که در انتخابات برنده شود.» مناظره سه شنبه شب دو ساعت و نیم طول کشید.

چهارشنبه شب مناظره گروه ده نفره دوم برگزار می شود. .