حکم رهبر معظم انقلاب درباره روزه ماه رمضان هنگام شیوع کرونا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فتوای رهبر انقلاب درباره حکم روزه ماه مبارک رمضان در شرایط کرونا روزه از ضروریات دین است و ترک روزه ماه مبارک رمضان جایز نیست مگر آنکه فرد، گمان عقلایی پیدا کند که روزه گرفتن موجب: ایجاد یا تشدید بیماری، افزایش طول بیماری و تأخیر در سلامتی می‌شود

به گزارش ایسنا، پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری در مطلبی با عنوان «حکم روزه ماه رمضان هنگام شیوع بیماری کرونا» آورده است:پاسخ: روزه به عنوان یک تکلیف الهی در حقیقت نعمت خاص خداوند بر بندگان است و از پایه های تکامل و اعتلاء روحی انسان به شمار می رود و بر امت های پیشین نیز واجب بوده است.

از آثار روزه پدید آمدن حالت معنوی و صفای باطن، تقوای فردی و اجتماعی، تقویت اراده و روحیه مقاومت در برابر سختی هاست و نقش آن در سلامت جسم انسان نیز روشن است و خداوند اجر عظیمی برای روزه داران قرار داده است. روزه از ضروریات دین و ارکان شریعت اسلام است و ترک روزه ماه مبارک رمضان جایز نیست مگر آنکه فرد، گمان عقلایی پیدا کند که روزه گرفتن موجب ایجاد بیماری و یا تشدید بیماری و یا افزایش طول بیماری و تأخیر در سلامتی می‌شود.بدیهی است در صورتی که این اطمینان از گفته پزشک متخصص و متدین نیز به دست آید، کفایت می کند.

بنابراین اگر فردی نسبت به امور یاد شده خوف و نگرانی داشته و این خوف منشأ عقلایی داشته باشد، روزه ساقط ولی قضای آن لازم است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خود خرت روزه ميگري أخه اخوند دوزاري رهخر ملعون دزد قاتل دروغگو نفهم . . . . . . . . . . . . بازم بگم

دیگر کمتر کسی پیدا میشود روزه بگیرد خودتان را خسته نکنید

عجب_بابا_عجب

ريدم به تمام فتوى دهندگان كه تو هم يكيشون هستى

یه خار کرونا رو من گاییدم خاصی تو فتوای علی گدا هست

تو آدم کش مسلمان نیستی چه برسه به مرجع تقلید شیعه و کسی از تو پیروی نخواهد کرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فتوای مهم رهبر انقلاب درباره حکم روزه ماه رمضان در شرایط کروناپایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، فتوای ایشان برای حکم روزه در ماه رمضان هنگام شیوع ویروس کرونا را منتشر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فرازی از "مناجات شعبانیه" با دستخط رهبر انقلاب + عکس- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimرهبر معظم انقلاب فرمودند: زبانِ صادق، سخن با صداقت حرفی که در آن شائبه‌ای از مادّیت و خودخواهی و هواپرستی نباشد، این سخنی است که به‌سمت خدا بالا می‌رود.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پلیس هنگ کنگ ۱۴ رهبر جنبش مخالفان را دستگیر کردچهارده فردی که روز شنبه دستگیر شدند قرار است اوایل ماه آینده میلادی برای دفاع از اتهامات در دادگاه حضور یابند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فتوای مهم رهبر انقلاب درباره حکم روزه ماه رمضان در شرایط کروناپایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، فتوای ایشان برای حکم روزه در ماه رمضان هنگام شیوع ویروس کرونا را منتشر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چین هرگونه پنهانکاری درباره شیوع ویروس کرونا را تکذیب کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimچین هرگونه پنهانکاری درباره شیوع ویروس کرونا را تکذیب کرد سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که هیچگونه پنهانکاری درباره شیوع ویروس کرونا در این کشور صورت نگرفته و اساسا دولت اجازه این کار نداده است دنیا به چین دیگر اطمینان نمیکند فقط خطای انسانی بوده😂😂😂😂 نجس های سگ خوار بعد از ۴۰ روز رفتن توی بیمارستان دیدن ای داد بیداد ۱۷۰۰ نفر کشته اینجا بوده که ندیدن😅😅😅😅
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آغاز فعالیت کسب‌وکارها در تهران با وجود هشدار کارشناسان؛ ترافیک ۷۰ درصد افزایش یافتبا وجود هشدار کارشناسان درباره موج دوم شیوع بیماری کرونا،‌ فعالیت کسب‌وکارهایی که دولت آن‌ها را «کم‌خطر» می‌خواند آغاز شد؛ هم‌زمان پلیس راهور تهران از افزایش ۷۰ درصدی ترافیک این شهر خبر داده است. فکر کنم تا آخرش دوسوم ملت ایران قربانی کرونا بشوند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »