حوثی‌های یمن: به پایشگاه و انبار نفت شَیبَه عربستان حمله کردیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

حوثی‌ها که کنترل صنعا، پایتخت یمن و بسیاری از مناطق پرجمعیت این کشور را در دست دارند در ماه‌های اخیر حملات خود را علیه تاسیسات نظامی و اقتصادی عربستان سعودی افزایش داده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تلویزیون «المسیره»، ارگان حوثی‌های یمن روز شنبه اعلام کرد که این گروه با پهپاد به تاسیسات نفتی عربستان در «شَیبَه» حمله کرده‌اند.مقامات عربستان سعودی هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

پالایشگاه شیبه که در شرق عربستان و در نزدیکی مرز امارات متحده عربی واقع شده زیر مجموعه آرامکو، شرکت ملی نفت عربستان است. این کشور نخستین صادرکننده نفت در جهان است. حوثی‌ها که کنترل صنعا، پایتخت یمن و بسیاری از مناطق پرجمعیت این کشور را در دست دارند در ماه‌های اخیر حملات خود را علیه مواضع نظامی و اقتصادی عربستان سعودی افزایش داده‌اند.

عربستان و برخی از کشورها ایران را به حمایت از حوثی‌ها و فراهم کردن اسلحه و دیگر تجهیزات نظامی برای آنان متهم می‌کنند. گرچه ایران تا کنون این اتهام را به صورت رسمی نپذیرفته است اما گروهی به نمایندگی از رهبران حوثی‌های یمن روز سه‌شنبه ۲۳ مردادماه (۱۴ اوت)

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روزنامه روسی از احتمال عقب‌نشینی عربستان از یمن خبر داد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim*روزنامه روسی از احتمال عقب‌نشینی عربستان از یمن خبر داد *عربستان حضور نظامی خود در یمن را، بعد از عقب‌نشینی امارات احتمالاً کاهش می‌دهد *این موضوع را یک منبع دیپلماتیک عربی، که در چارچوب اتحادیه عرب کار می‌کند، به این روزنامه اعلام کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

توقف فعالیت‌ وزارت امور خارجه یمن در عدن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات هواداران جدایی جنوب در یمنعربستان سعودی و امارات هیئت های نظامی به عدن فرستاده‌اند تا از جدایی طلبان جنوب یمن بخواهند قدرت را به مقامات حکومت عبد ربه منصور هادی بازگردانند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دوپاره شدن یمن به صلاح امنیت ملی عربستان نیست/آمریکا از ائتلاف عربی در عدن ناامید شدتحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: خیانت عربستان به نیروهای تحت فرمانش در عدن آب پاکی را روی دستان آمریکا ریخت اما امارات همچنان به دنبال منافع خود است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قطر از وحدت و یکپارچگی یمن حمایت می‌کندوزیر امور خارجه قطر بر مواضع ثابت دوحه در حمایت از وحدت و یکپارچگی یمن تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات هواداران جدایی جنوب در یمنعربستان سعودی و امارات هیئت های نظامی به عدن فرستاده‌اند تا از جدایی طلبان جنوب یمن بخواهند قدرت را به مقامات حکومت عبد ربه منصور هادی بازگردانند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »