حمله به خودروی مقام ارشد دفتر ریاست‌جمهوری افغانستان - BBC News فارسی

11/10/1399 09:44 ق.ظ

انفجار در کابل؛ خودروی مقام ارشد دفتر ریاست‌جمهوری افغانستان هدف مین مغناطیسی قرار گرفت

اداره امور ریاست جمهوری افغانستان تایید کرده که امروز خودروی معاون ریاست انسجام مشاورین این اداره هدف مین قرار گرفته است. در این رویداد راننده کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. فضل محمود فضلی، رئیس اداره امور ریاست جمهوری افغانستان در توئیتر خود نوشته که صبح امروز (پنجشنبه ۱۱ جدی/دی) خودروی حامل محمد جاوید ولی، معاون ریاست انسجام امور مشاورین این نهاد هدف مین مغناطیسی قرار گرفته است.

به گفته او، در این رویداد آقای ولی به شکل جدی زخمی شده و راننده او کشته شده است. آقای فضلی گفته: "دشمنان افغانستان تا این اندازه ذلیل و ناتوان شده اند که هیچ فرقی میان اهداف ملکی و نظامی نمی‌گذارند و در مقابل تمام افغان‌ها اعلام جنگ کرده‌اند."

فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل نیز می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت هشت صبح به وقت محلی در ناحیه هفتم شهر کابل، منطقه چهلستون رخ داده است. به گفته او، در این رویداد یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.اگرچه در ماه‌های اخیر رویدادهای امنیتی بزرگ انتحاری و انفجاری زیادی در کابل رخ نداده اما انفجار مین‌های مغناطیسی و ترورهای هدفمند در این شهر به گونه چشمگیر افزایش یافته است. headtopics.com

هر عملیات تروری توی منطقه باشه و کسی مسئولیتشو قبول نکنه میشه فهمید کدام فرقه تبهکار پشت ترور هست.

از چندی به این سو تقریبا هر روزه صبح کابل با انفجار مین آغاز می‌شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »