حمله اسرائیل به بزرگترین برج مسکونی رفح؛ مصر: بازسازی غزه ۹۰ میلیارد دلار نیاز دارد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در میانه حملات اسرائیل به غزه و خودداری گروه افراطی حماس از امضای قرارداد آتش‌بس، رئیس‌جمهور مصر می‌گوید هزینه بازسازی نوار غزه می‌تواند از ۹۰ میلیارد دلار فراتر رود.

در میانه حملات اسرائیل به غزه و خودداری گروه افراطی حماس از موافقت با قرارداد آتش‌بس و آزادی گزوگان‌های اسرائیلی، رئیس‌جمهور مصر می‌گوید هزینه بازسازی نوار غزه می‌تواند از ۹۰ میلیارد دلار فراتر رود.

اسرائیل طی هفته‌های گذشته بارها هشدار داده بود که به مناطق جنوبی غزه، از جمله رفح حمله خواهد کرد؛ چرا که به گفته اسرائیل این منطقه در جنوب غزه محل اختفای نیروهای حماس، از جمله یحیی سنوار رهبر این گره افراطی است.کم‌رنگ شدن احتمال توافق آتش‌بس در جنگ غزه در این بیانیه ادعا شده است که «فعالیت‌های تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی و نیروهای ارتش اسرائیل» داخل این ساختمان برنامه‌ریزی می‌شد و آمده که به غیرنظامیان هشدار داده شد که منطقه را ترک کنند.

درگیری‌ها در حالی ادامه دارد که گروه حماس کماکان از توافق آتش‌بس برای آزادسازی حدود ۱۳۴ گروگان باقی‌مانده اسرائیلی اجتناب می‌کند و میانجی‌گری مصر، قطر و آمریکا تاکنون نتیجه‌ای نداده است. مقامات اسرائیل در روزهای اخیر گفتند سنوار «مشتاق است» که مذاکرات قاهره ناکام بماند با این امید که فلسطینیان کرانه غربی و اعراب شهروند اسرائیل در طول ماه رمضان با دست زدن به اقدامات اعتراضی فشار بر اسرائیل را تشدید کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازسازی غزه ۹۰ میلیارد دلار هزینه داردرئیس‌جمهور مصر تاکید کرد که بازسازی غزه ۹۰ میلیارد دلار هزینه دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

السیسی: هزینه بازسازی غزه بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار استرئیس جمهور مصر گفت هزینه بازسازی نوار غزه بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

السیسی: هزینه بازسازی غزه بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار استرئیس جمهور مصر گفت هزینه بازسازی نوار غزه بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار خواهد بود.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

السیسی: هزینه بازسازی غزه 90 میلیارد دلار استرئیس جمهور مصر گفت هزینه بازسازی نوار اشغالی غزه 90 میلیارد دلار است. - Anadolu Ajansı
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به برج محل اسکان ۳۰۰ آواره در رفحرژیم صهیونیستی یک برج مسکونی در رفح را که ۳۰۰ آواره فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، هدف حمله هوایی قرار داد و آن را به آتش کشید.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

تغییر لحن بایدن درباره «آتش‌بس موقت» در غزه؛ آیا اسرائیل تا ماه رمضان به رفح حمله می‌کند؟هم‌زمان با آماده شدن اسرائیل برای حمله زمینی به شهر رفح در نوار غزه، لحن جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره لزوم «آتش‌بس موقت» در این باریکه در حال تغییر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »