حمله مرگبار به یک مسجد در بورکینافاسو

21/07/1398 12:39:00 ق.ظ

مردان مسلح با حمله یک مسجد در شمال بورکینافاسو حداقل ۱۵ نفر را کشته و دو نفر را مجروح کرده اند. در ظرف چند سال گذشته صدها شهروند بورکینافاسو در حملات مسلحانه ای که عمدتا توسط گروه های اسلامگرای تندرو انجام شده کشته شده اند.

مردان مسلح با حمله یک مسجد در شمال بورکینافاسو حداقل ۱۵ نفر را کشته و دو نفر را مجروح کرده اند. در ظرف چند سال گذشته صدها شهروند بورکینافاسو در حملات مسلحانه ای که عمدتا توسط گروه های اسلامگرای تندرو انجام شده کشته شده اند. در پی این حمله، نیروهای دولتی به محل اعزام شده اند مردان مسلح با حمله یک مسجد در شمال بورکینافاسو حداقل ۱۵ نفر را کشته و دو نفر را مجروح کرده اند. هنوز فرد یا گروهی مسوولیت این حمله برعهده نگرفته است.

این واقعه عصر جمعه (۱۱ اکتبر) در روستای سالموسی رخ داد. قربانیان مشغول نماز خواندن بودند که هدف قرار گرفتند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک شاهد عینی گزارش داده که فضای رعب و وحشت در محل حاکم شده است و صدها نفر از بیم حملات بیشتر از خانه های خود فرار کرده اند. در پی این حمله، نیروهای دولتی به محل اعزام شده اند. طی چند سال گذشته صدها شهروند بورکینافاسو در حملات مسلحانه ای که عمدتا توسط گروه های اسلامگرای تندرو انجام شده است کشته شده اند.

پیکارجویان هم فکر القاعده و گروه"دولت اسلامی" (داعش) گروه محلی"انصار الاسلام" در منطقه غرب آفریقا فعال بوده اند. در ماه مه سال ۲۰۱۹ میلادی، مردان مسلح شش نفر از جمله یک کشیش را در جریان مراسم عشای ربانی در کلیسایی در شهر دیابلو واقع در شمال بورکینافاسو به قتل رساندند و کلیسا را به آتش کشیدند. headtopics.com

زمانی که کوردها رو قتل عام میکنند و کسی صدایش در نمی آید ...ماهم آرزوی مرگ رو برای همه میکنیم

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

هشت غیرنظامی در حمله ی.پ.گ/پ.ک.ک در ماردین شهید شدند- خبرگزاری آناتولی

چهار زخمی در پی حمله فردی با چاقو در شهر منچستردر پی انتشار اخباری از حمله یک فرد با سلاح سرد به حاضران در یک مرکز تجاری در شهر منچستر انگلیس در ظهر روز جمعه ۱۱ اکتبر، این مرکز توسط ماموران پلیس تخلیه شد.

وقوع انفجار در یک نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان | DW | 11.10.2019وقوع انفجار در یک نفتکش ایرانی، بار دیگر موضوع حمله به نفتکش‌ها را به رسانه‌ها کشانده است. این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفت‌ ایران بوده است. گفته می‌شود این نفتکش در نزدیکی بندر جده عربستان دچار انفجار شده است. خدایا شکرت، یه خایه دار پیدا شد با این رژیم دیکتاتوریه وحشی مثه خودشون رفتار کنه با جمهوری اسلامی مثل خودش رفتار کنید کار خود بی شرفشونه!

صحنه‌هایی از آوارگان بی‌پناه حمله نظامی ترکیه در شمال سوریهگسترش درگیری‌ها در دومین روز از یورش نظامی ترکیه به مناطق شمال شرق سوریه می‌رود تا بحران انسانی برو از یمن صحنه بگذار. اینا که بالا سرشون پناهگاهه بیشتر به مهمونی میمونه تا آوارگی!

حمله به باشگاه شبانه در مكزیک 5 كشته به جا گذاشت

عامل حمله به کنیسه در آلمان به داشتن انگیزه‌ یهودستیزانه اعتراف کرددادستانان آلمان گفته‌اند مردی که روز چهارشنبه ۱۷ مهر با حمله به یک کنیسه یهودیان واقع در شهر «هاله» در شرق این کشور دو تن را کشت، اعتراف کرده است که این عمل را با انگیزه‌های یهودستیزانه و برخاسته از ایده‌های راست افراطی انجام داده است. فقط یهود ستیزانه؟ به کبابی مسلمونا واسه پر کردن اوقات فراغت شلیک کرد؟ اینا فثط یه کارایی است که مردم برن اسرائیل