حمله به تاسیسات نفتی رژیم اسد در حمص

21/12/2019 02:22:00 ب.ظ

حمله به #تاسیسات #نفتی رژیم #اسد در حمص

تاسیسات, نفتی

حمله به تاسیسات نفتی رژیم اسد در حمص

تاسیسات نفت و گاز رژیم بشار اسد در استاد حمص سوریه توسط چند فروند پهپادی هدف قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

21.12.2019بیروت/خبرگزاری آناتولیبه گزارش تلویزیون دولتی سوریه، یک پالایشگاه نفت و دو تاسیسات گازی رژیم بشار اسد در شهر حمص با چند فروند پهپاد مورد حمله قرار گرفته است.وزارت نفت رژیم اسد نیز اعلام کرده که در این حمله واحدهای تولیدی تاسیسات مذکور آسیب دیده و تلاش برای اطفای حریق ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

سه غیرنظامی دیگر توسط رژیم اسد در ادلب کشته شدند

ترامپ قانون جدید آمریکا علیه رژیم اسد را تصویب کردرئیس‌جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که به موجب آن، رژیم اسد و حامیانش به دلیل ارتکاب جنایت جنگی مورد تحریم قرار می‌گیرند. - خبرگزاری آناتولی

پمپئو: سیاست سازشکاری با رژیم ایران سودی نخواهد داشتمایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، با بیان اینکه «سیاست سازش کاری با رژیم ایران به کار نمی‌آید»، 👏👏👏👏

ادعای مجدد آمریکا مبنی بر 'نقش ایران در حملات آرامکو'ادعای مجدد آمریکا مبنی بر 'نقش ایران در حملات آرامکو' دولت آمریکا در گزارشی جدید مدعی شده است که پهپادهایی که در حمله به تاسیسات آرامکوی عربستان نقش داشتند بسیار شبیه به پهپادهای ایرانی هستند.

سه غیرنظامی دیگر توسط رژیم اسد در ادلب کشته شدند

گزارش رویترز از ارزیابی اطلاعاتی آمریکا درباره حملات آرامکوخبرگزاری رویترز می گوید دولت آمریکا در یک ارزیابی اطلاعاتی خود از حملات ماه سپتامبر گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، چند تشابه بین پهپادهای به کار گرفته شده در آن حمله و یک مدل پهپاد ایرانی پیدا کرده اما نتیجه گرفته است که بقایای آن پهپادها 'به طور قطع' منشا حمله را آشکار نمی کند.

تاسیسات نفت و گاز رژیم بشار اسد در استاد حمص سوریه توسط چند فروند پهپادی هدف قرار گرفتند.بر اث حملات هوایی رژیم اسد به مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه 3 تن از غیرنظامیان جان بختند.رئیس‌جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که به موجب آن، رژیم اسد و حامیانش به دلیل ارتکاب جنایت جنگی مورد تحریم قرار می‌گیرند.تاکید کرد: «ایالات متحده تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ رویکرد کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته است و در کنار مردم ایران خواهد ایستاد.

21.12.12.2019 بیروت/خبرگزاری آناتولی به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، یک پالایشگاه نفت و دو تاسیسات گازی رژیم بشار اسد در شهر حمص با چند فروند پهپاد مورد حمله قرار گرفته است.2019 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا قانون «قیصر» مصوب مجلس نمایندگان این کشور برای حمایت از غیرنظامیان سوریه را تایید کرد. وزارت نفت رژیم اسد نیز اعلام کرده که در این حمله واحدهای تولیدی تاسیسات مذکور آسیب دیده و تلاش برای اطفای حریق ادامه دارد. بنا به اعلام سازمان دفاع مدنی سوریه موسوم به «کلاه سفیدها»، در پی حملات هوایی رژیم اسد به منطقه مسکونی در معره النعمان 2 غیرنظامی کشته شده‌اند. هنوز هیچ گروهی مسولیت این حمله را برعهده نگرفته است. او در اشاره به اعتراضات مردمی‌اخیر در ایران گفت که مردم به دلیل عدم رضایت از سیاست های رژیم ایران که به بیان وی رژیمی «سرکش در نگاه جهانیان» می‌باشد، شروع به اعتراض کردند.

پیش از آغاز جنگ سوریه در سال 2011، ظرفیت تولید نفت در این مجتمع 350 هزار بشکه بوده که به 24 هزار بشکه کاهش یافته است. جنگنده‌های رژیم اسد حملات متعددی به شهرستان معره النعمان، منطقه جرجناز و روستاهای الغدفه، معرشورين، معر شمارين، خان سبل، ببيلا و التح ترتیب دادند. قانون قیصر امکان اعلام رژیم اسد به عنوان جنایتکار جنگی در 8 سال اخیر را فراهم می‌کند. .