حمایت پومپئو از نامه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران - BBC News فارسی

20/05/1399 01:08 ق.ظ

حمایت پومپئو از نامه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران

وزیر خارجه آمریکا از نامه کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده حمایت کرده، آن را شجاعانه خواند. Security Council to extend the arms embargo on Iran is a bold statement. The U.S. will introduce a resolution this week to extend the embargo after years of diplomacy. The Council must choose between arming terrorists or standing by the Gulf.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) August 9, 2020 پایان پست Twitter, 1 آقای پومپئو یک بار دیگر در این توییت‌ها یادآوری کرده که ایالات متحده، در این هفته می‌خواهد پیش‌نویس قطعنامه‌ای برای تمدید تحریم‌های ایران را به شورای امنیت ارائه کند. او روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفته بود که آمریکا اجازه نخواهد داد تا در ۲۷ مهر تحریم‌های تسلیهاتی ایران به پایان برسد. آمریکا گفته اگر این پیش‌نویس در شورای امنیت تصویب نشود، از مکانیزم موسوم به «ماشه» استفاده کند که در برجام پیش‌بینی شده بود و خود به خود موجب بازگرداندن تحریم‌ها می‌شود.

آمریکا انتظار دارد که چین و روسیه با استفاده از حق وتوی خود جلوی تصویب پیش‌نویس پیشنهادی آمریکا را بگیرند. برای همین است که این کشور تهدید کرده که از مکانیزم ماشه استفاده می‌کند. آقای پومپئو روز پنجشنبه گفته بود که چین از حالا خواهان فروش سلاح به ایران است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

نامه جمعی از پزشکان به مراجع تقلید درباره مجالس عزاداری ماه محرمجمعی از پزشکان و کادر درمان که در صف نخست مبارزه با ویروس کرونا حضور دارند در آستانه محرم حسینی (ع) در نامه ای از مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه درخواست کرده اند که با بهره گیری از فقه پویای جعفری، عموم عزاداران حسینی را از برگزاری مجالس حضوری پرهیز دهند.

نامه پزشکان ایرانی به مراجع تقلید: مانع از مرگ صدها عزادار شوید

اعتراض ایران به تعرض جنگنده‌های آمریکا و حمایت این کشور از گروه تروریستی تندرمجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای از سازمان ملل خواسته است تا آمریکا را در خصوص تعرض جنگنده‌های این کشور به یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی مسئول بشناسد. تخت روانچی همچنین در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان مراتب اعتراض خود را از حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر اعلام کرد و واشنگتن را مسئول جنایات تروریستی آن در ایران دانست.

پرزیدنت ترامپ برای حمایت مالی از آمریکایی‌ها چهار فرمان اجرایی صادر کرد🔺پرزیدنت ترامپ برای حمایت مالی از آمریکایی‌ها چهار فرمان اجرایی صادر کرد ⚡️پرزیدنت ترامپ چهار فرمان اجرایی به منظور ارائه حمایت مالی از آمریکاییان در برابر آسیب‌های شیوع ویروس کرونا امضا کرد.

خطر ریزش بخشی از یخچال‌های طبیعی آلپ؛ ساکنان و گردشگران از محل دور شدندبر اساس گفته مقام های محلی، حجم توده یخی که احتمال جدا شدن آن می‌رود، حدود ۵۰۰ هزار متر مکعب تخمین زده می شود.

محرومیت از برخی خدمات عمومی، ضمانت اجرایی الزام استفاده از ماسکمحرومیت از برخی خدمات عمومی، ضمانت اجرایی الزام استفاده از ماسک استاندار تهران: با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا تصمیماتی اتخاذ خواهد شد تا محرومیت از برخی خدمات عمومی به عنوان ضمانت اجرایی الزام استفاده از لوازم ماسک و حفاظت فردی اجرایی شود.