حل مشکل شیرخشک رژیمی نوزادان تا ۱۰ روز آینده

25/02/1401 07:42:00 ق.ظ

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد: *کمبود شیرخشک رژیمی در بازار ناشی از عدم تخصیص به موقع ارز است *مشکل شیرخشک‌های رژیمی طی روزهای آینده به تدریح حل خواهد شد *تا ۱۰ روز آینده نیز مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد کمبود شیرخشک رژیمی نوزاد را ناشی از عدم تخصیص به موقع ارز برای واردات ماده اولیه این کالا دانست و اعلام کرد که مشکل این نوع شیرخشک تا ۱۰ روز آینده به طور کامل حل خواهد شد. وی ادامه داد: کمبود شیرخشک رژیمی در بازار ناشی از عدم تخصیص به موقع ارز است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اضافه کرد: شیرخشک‌های رژیمی و مواد اولیه مرتبط با آن مقاطع خاصی در دنیا تولید می‌شوند و اینگونه نیست که هر زمان ارز داشتیم آن را تهیه کنیم. باید همان زمان که تولیدات آن صورت می‌گیرد خرید انجام شود در غیر این صورت خرید به عقب می‌افتد.

وی در پاسخ به اینکه چه زمانی مشکل کمبود شیرخشک رژیمی در بازار حل خواهد شد؟ گفت:دو ماه پایانی سال ۱۴۰۰ ارز شرکت‌های تولیدکننده شیرخشک تامین و خرید انجام شد. این محموله‌ها دو هفته قبل وارد گمرک شدند و به تدریح در حال ترخیص و تحویل به شرکت‌های پخش دارویی هستند.

تحویل زاده اضافه کرد:تشریفات اداری ترخیص کالا از گمرک حدود سه هفته طول می‌کشد. اینگونه نیست که وقتی ماده اولیه و شیرخشک نهایی به گمرک برسد بتوان سریع آن را ترخیص کرد. بر اساس آخرین آمار تشریفات اداری اکثرا انجام شده و محموله در حال ترخیص است. اما ۱۰ روز طو ل می‌کشد که این شیرخشک‌های رژیمی به مراکز استان‌ها برسد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.