فیفا, اختلاس در فیفا, کلاهبرداری در فیفا, رومر اوسونا

فیفا, اختلاس در فیفا

حسابرس بولیویایی فیفا یک میلیون دلار جریمه شد | DW | 15.08.2019

کمیته اخلاق فیفا، رومر اوسونا، رئیس سابق فدراسیون فوتبال بولیوی را به خاطر رشوه‌خواری و کارچاق‌کنی، به یک میلیون دلار جریمه و محرومیت همیشگی از دخالت در صحنه فوتبال محکوم کرد.

15/08/2019 11:36:00 ب.ظ

کمیته اخلاق فیفا ، رومر اوسونا ، رئیس سابق فدراسیون فوتبال بولیوی را به خاطر رشوه‌خواری و کارچاق‌کنی، به یک میلیون دلار جریمه و محرومیت همیشگی از دخالت در صحنه فوتبال محکوم کرد.

کمیته اخلاق فیفا ، رومر اوسونا ، رئیس سابق فدراسیون فوتبال بولیوی را به خاطر رشوه‌خواری و کارچاق‌کنی، به یک میلیون دلار جریمه و محرومیت همیشگی از دخالت در صحنه فوتبال محکوم کرد.

رومر اوسانا در این لیست، در مقام حسابدار فیفا به رشوه‌خواری و تبانی مالی متهم بود. کمیته اخلاق فیفا او را برای ابد از دخالت و مشارکت در امور فوتبال جهانی محروم کرده است.فساد مالی در فیفا پرونده‌ای گشوده و طولانی دارد. در سال ۲۰۱۵، سپ بلاتر، هشتمین رئیس فیفا، در ارتباط با نحوه واگذاری میزبانی جام جهانی فوتبال به آفریقای جنوبی، قطر و روسیه ناچار شد از مقام خودش کناره‌گیری کند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی

میشل پلاتینی، ملی پوش سابق فرانسه و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اروپا نیز در چارچوب تحقیقات مربوط به میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ بازداشت و بازجویی شده است.فیفا، بلاتر و پلاتینی را به دلیل فساد مالی، برای هشت سال از هر گونه فعالیت در ورزش فوتبال محروم کرده‌ است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

نظارت بر کتاب و نشر برون‌سپاری شده است؟/ یک قرارداد و یک جوابیهبه تازگی تصویری از قراردادی مابین معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه‌ای فرهنگی و هنری منتشر شده که در آن به ترک تشریفات مناقصه برای واگذاری امور مربوط به «تطبیق کتب ارائه شده با ضوابط نشر کتاب در سراسر کشور به تعداد سیزده میلیون صفحه» اشاره شده است. قراردادی که در نگاه اول شائبه واگذاری امور نظارت بر کتاب را به یک پیمانکار خصوصی ایجاد می‌کند. اما معاونت امور فرهنگی وزارتخانه، در جوابیه‌ای گفته که تنها امور اجرایی و اداری این حوزه را از طریق قرار داد به یک موسسه واگذار کرده است.

افزایش ظرفیت پرستاری آری؛ افزایش ظرفیت پزشکی نه!/ می‌خواهند کارانه پزشکی و هزینه‌های مردم را بالا ببرند/ چرا یک پزشک در «خاش» ۳۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد؟!جدا از همه تناقض‌ها در سیاست‌گذاری‌های حوزه بهداشت، آنچه باید ملاک داوری و عمل قرار بگیرد، منافع مردم در عرصه «سلامت» است؛ چه با توجه به استانداردهای منطقه‌ای و جهانی، کمبود پزشک داشته باشیم و چه نداشته باشیم و چه این کمبود، به کاستی تعداد پزشک متخصص مربوط باشد یا به عدم تمایل پزشکان متخصص به کار و خدمت در مناطق محروم، هم نمایندگان مجلس و هم مجموعه سیاستگذاران باید فقط یک چیز را در نظر بگیرند: منافع و مصالح مردم.

یک لحظه تاریخی برای فوتبالتیم داوری استفانی فراپارت امشب در میان زمین چمن، بین مطرح‌ترین بازیکنان دنیا و در مقابل هواداران بی‌شمار فوتبال، خواهند ایستاد تا در بازی‌ای که دهه‌ها از آن حذف شده بودند، قانون را سوت بزنند.

پای وزارت اطلاعات به موضوع فیلم غیراخلاقی یک استاد دانشگاه باز شد♦️پای وزارت اطلاعات به موضوع فیلم غیراخلاقی یک استاد دانشگاه باز شد ⚡️پس از انتشار خبرهایی درباره فیلم غیراخلاقی منتسب به یکی از اعضای هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس،‌ رئیس این دانشگاه از ورود وزارت اطلاعات و قوه قضائیه به این موضوع خبر داد.

زباله‌های اتمی و یک سوءتفاهم جنجال‌آفرین | DW | 14.08.2019سخنگوی دولت، برداشت محمد یزدی از 'کنوانسیون پسماندهای پرتوزا' را رد کرده است. رئیس سازمان انرژی اتمی خواسته که فقیه شورای نگهبان حرف‌هایش را اصلاح کند. رسانه‌های اصولگرا اظهارات یزدی را 'افشاگری هسته‌ای' نامیده‌اند.

چرا تاکنون در طی پدیده «فرگشت» حتی یک میمون به انسان تبدیل نشده است؟برخی از رفتارها مانند استفاده از ابزار برای شکار یا دفاع در دیگر نخستی‌ ها نیز دیده می‌ شود. به عنوان مثال یافته‌ های باستان شناسی نشان می‌دهد که برخی از اجداد میمون‌ ها قادر بودند با استفاده از سنگ پوست آجیل‌ ها را بشکنند یا با کمک چوب صدف‌های خام را باز کنند.