حسابرس بولیویایی فیفا یک میلیون دلار جریمه شد | DW | 15.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

کمیته اخلاق فیفا، رومر اوسونا، رئیس سابق فدراسیون فوتبال بولیوی را به خاطر رشوه‌خواری و کارچاق‌کنی، به یک میلیون دلار جریمه و محرومیت همیشگی از دخالت در صحنه فوتبال محکوم کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نام رومر اوسونا در پرونده مربوط به رسوایی پولشویی و کلاهبرداری مالی در فدراسیون‌های فوتبال آمریکای جنوبی در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ بر سر زبان‌ها افتاد. او در لیست ۱۶ نفره‌ای بود که وزارت دادگستری آمریکا در تحقیق پیرامون فساد در فیفا منتشر کرد.

رومر اوسانا در این لیست، در مقام حسابدار فیفا به رشوه‌خواری و تبانی مالی متهم بود. کمیته اخلاق فیفا او را برای ابد از دخالت و مشارکت در امور فوتبال جهانی محروم کرده است. فساد مالی در فیفا پرونده‌ای گشوده و طولانی دارد. در سال ۲۰۱۵، سپ بلاتر، هشتمین رئیس فیفا، در ارتباط با نحوه واگذاری میزبانی جام جهانی فوتبال به آفریقای جنوبی، قطر و روسیه ناچار شد از مقام خودش کناره‌گیری کند.

میشل پلاتینی، ملی پوش سابق فرانسه و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اروپا نیز در چارچوب تحقیقات مربوط به میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ بازداشت و بازجویی شده است. فیفا، بلاتر و پلاتینی را به دلیل فساد مالی، برای هشت سال از هر گونه فعالیت در ورزش فوتبال محروم کرده‌ است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظارت بر کتاب و نشر برون‌سپاری شده است؟/ یک قرارداد و یک جوابیهبه تازگی تصویری از قراردادی مابین معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه‌ای فرهنگی و هنری منتشر شده که در آن به ترک تشریفات مناقصه برای واگذاری امور مربوط به «تطبیق کتب ارائه شده با ضوابط نشر کتاب در سراسر کشور به تعداد سیزده میلیون صفحه» اشاره شده است. قراردادی که در نگاه اول شائبه واگذاری امور نظارت بر کتاب را به یک پیمانکار خصوصی ایجاد می‌کند. اما معاونت امور فرهنگی وزارتخانه، در جوابیه‌ای گفته که تنها امور اجرایی و اداری این حوزه را از طریق قرار داد به یک موسسه واگذار کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

افزایش ظرفیت پرستاری آری؛ افزایش ظرفیت پزشکی نه!/ می‌خواهند کارانه پزشکی و هزینه‌های مردم را بالا ببرند/ چرا یک پزشک در «خاش» ۳۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد؟!جدا از همه تناقض‌ها در سیاست‌گذاری‌های حوزه بهداشت، آنچه باید ملاک داوری و عمل قرار بگیرد، منافع مردم در عرصه «سلامت» است؛ چه با توجه به استانداردهای منطقه‌ای و جهانی، کمبود پزشک داشته باشیم و چه نداشته باشیم و چه این کمبود، به کاستی تعداد پزشک متخصص مربوط باشد یا به عدم تمایل پزشکان متخصص به کار و خدمت در مناطق محروم، هم نمایندگان مجلس و هم مجموعه سیاستگذاران باید فقط یک چیز را در نظر بگیرند: منافع و مصالح مردم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یک لحظه تاریخی برای فوتبالتیم داوری استفانی فراپارت امشب در میان زمین چمن، بین مطرح‌ترین بازیکنان دنیا و در مقابل هواداران بی‌شمار فوتبال، خواهند ایستاد تا در بازی‌ای که دهه‌ها از آن حذف شده بودند، قانون را سوت بزنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

پای وزارت اطلاعات به موضوع فیلم غیراخلاقی یک استاد دانشگاه باز شد♦️پای وزارت اطلاعات به موضوع فیلم غیراخلاقی یک استاد دانشگاه باز شد ⚡️پس از انتشار خبرهایی درباره فیلم غیراخلاقی منتسب به یکی از اعضای هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس،‌ رئیس این دانشگاه از ورود وزارت اطلاعات و قوه قضائیه به این موضوع خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زباله‌های اتمی و یک سوءتفاهم جنجال‌آفرین | DW | 14.08.2019سخنگوی دولت، برداشت محمد یزدی از 'کنوانسیون پسماندهای پرتوزا' را رد کرده است. رئیس سازمان انرژی اتمی خواسته که فقیه شورای نگهبان حرف‌هایش را اصلاح کند. رسانه‌های اصولگرا اظهارات یزدی را 'افشاگری هسته‌ای' نامیده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چرا تاکنون در طی پدیده «فرگشت» حتی یک میمون به انسان تبدیل نشده است؟برخی از رفتارها مانند استفاده از ابزار برای شکار یا دفاع در دیگر نخستی‌ ها نیز دیده می‌ شود. به عنوان مثال یافته‌ های باستان شناسی نشان می‌دهد که برخی از اجداد میمون‌ ها قادر بودند با استفاده از سنگ پوست آجیل‌ ها را بشکنند یا با کمک چوب صدف‌های خام را باز کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »