حزب‌الله, کشور عراق, کشور آمریکا

حزب‌الله, کشور عراق

حزب‌الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق تاکید کرد که اگر واشنگتن مرتکب حماقتی شود٬ پاسخی به آن می‌دهیم که فکرش را هم نمی‌کند.

02/04/2020 10:49:00 ق.ظ

حزب‌الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق تاکید کرد که اگر واشنگتن مرتکب حماقتی شود، پاسخی به آن می‌دهیم که فکرش را هم نمی‌کند

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق تاکید کرد که اگر واشنگتن مرتکب حماقتی شود٬ پاسخی به آن می‌دهیم که فکرش را هم نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد که امروز کتائب حزب‌الله عراق هدف اصلی آمریکا بوده؛ چرا که این گروه کابوس واشنگتن بوده و مانع اجرای پروژه‌های آن در عراق است. شاید آمریکا دچار این توهم شده که اگر کتائب حزب‌الله را مورد هدف قرار دهد می‌تواند به وجود ما پایان داده و در نهایت به طور کامل بر عراق مسلط شود. همچنین ایالات متحده در توهمات خود گمان می‌کند که پس از جنایت ترور سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» می‌تواند علیه مقاومت جسور و گستاخ شود. اما این ارزیابی‌های واشنگتن کاملا غلط بوده و مبتنی بر یک چشم‌انداز اشتباه از وضعیت عراق است.

اوباما: از اعتراضات به عنوان فرصتی برای اصلاحات استفاده شود دلیل ظاهر شدن حساب توئیتری ترامپ با جستجوی واژه نژادپرست در توئیتر چیست؟ آمریکا: چین آمار دقیق کشته‌ها و مفقودان سرکوب تیان‌آن‌من را اعلام کند

محمد محیی ادامه داد که آمریکا بداند اگر مرتکب حماقتی مشابه حماقت‌های قبلی شود٬ با یک واکنش سخت از جانب گروه‌های مقاومت عراق و به ویژه کتائب حزب‌الله و همه فرزندان ملت عراق مواجه خواهد شد. شدت این واکنش به گونه‌ای خواهد بود که آمریکا نمی تواند آن را پیش‌بینی کند و همه پایگاه‌هایی که از نظر خودش امن است را به طور کامل مورد هدف قرار می‌دهیم.

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در پاسخ به سوال بعدی درباره اینکه اخیرا آمریکا درباره حملاتی که به سفارت واشنگتن در بغداد و نیز مواضع ایالات متحده در این کشور می‌شد٬ کتائب حزب‌الله را متهم می‌کند تاکید کرد که کتائب حزب‌الله از سال 2009 در لیست تروریسم ایالات متحده قرار گرفته؛ اما این موضع به هیچ وجه نمی‌تواند ماهیت اهداف و فعالیت‌های آن را تغییر دهد.

محمد محیی ابراز داشت که کتائب حزب‌الله از زمان اشغالگری آمریکا در عراق٬ در تلاش برای اخراج نظامیان آن بوده و در این امر نقش بزرگی داشته است. امروز آمریکا می‌داند که کتائب حزب‌الله بزرگترین مانع در برابر پروژه‌های آن در عراق است و به همین دلیل تلاش می‌کند تا همواره با بهانه‌های مختلف آن را مورد هدف قرار دهد. ما در دوره اخیر همواره شاهد تجاوزات جنایتکارانه آن علیه نیروهای مقاومت عراق در مرزهای سوریه و نیز داخل کشور بوده‌ایم. ما در سخت‌ترین شرایط مبارزه کرده‌ایم و این تحرکات ایالات متحده تنها عزم و اراده ما را قوی‌تر می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون در برابر سناریوی یک جنگ نامحدود برای بیرون راندن آمریکایی‌ها در منطقه قرار داریم اشاره کرد که اگر واشنگتن اصرار به ماندن در عراق داشته باشد معادله مقاومت علیه آن تحمیل خواهد شد. این مقاومت ما از زمانی آغاز شد که فهیمیدیم آمریکا قصد ماندن در عراق را دارد و بنابراین از دولت و پارلمان و احزاب سیاسی خواستیم تا چارچوب‌های سیاسی و دیپلماتیک لازم جهت اخرام آمریکایی‌ها از کشور را اتخاذ کنند. پارلمان نیز مصوبه اخراج نظامیان بیگانه از کشور را تصویب کرد اما می بینیم که واشنگتن همچنان این تصمیم را نادیده گرفته و نیز احترامی برای درخواست دولت عراق از سازمان ملل برای پایان دادن به حضور ائتلاف آمریکایی موسوم به مبارزه با تروریسم در عراق٬ قائل نیست.

محمد محیی اضافه کرد که این امر نشان می‌دهد آمریکا قصد خروج از عراق را ندارد و بنابراین صراحتا اعلام می‌کنیم که اگر آمریکا از عراق بیرون نرود با واکنش قاطع مقاومت و ملت عراق مواجه خواهد شد.سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق درباره تصمیم حشد سعبی برای پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد ایالات متحده جنایات زیادی در عراق و نیز منطقه مرتکب شده است که بزرگترین جنایت آن ترور  سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بود. ما تاکید می کنیم که واشنگتن برای این جنایت بهای گزافی پرداخت خواهد کرد و در پاسخ به آنها تنها به اخراج آمریکایی‌ها از عراق اکتفا نمی‌کنیم؛ بلکه آنها را از کل منطقه بیرون خواهیم کرد.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

خدا وکیلی هر ارگان نظامی ایران و عراق هر کدوم 5تا موشک بزنن و خلاص دیگه هیچ پایگاهی نمیمونه تو عراق زاررررتتت😂 یه پشگل گروه داره قدرتمند ترین کشور جهان رو تهدید می‌کنه😂 خعلی جالبه آمریکا به این وریا میگا اگه دچار حماقت بشن،اینها هم به آمریکا میگن اگه دچار حماقتی بشه، پیدا کنید حماقت کننده اصلی را 🤣 فقط جون مادرتون سردار مردار نفرستید عراق تو این کروناییه ملت شهیدپرور تشییع کنند کرونا را بیشتر پخش میکنند بخاطر قرنطینه هم که شده نرید عراق🤣

لعنت بر امریکا👌 حزب الله عراق پاسخ اش خالی بندی🤫 دقیقا مثل انتقام سخت شماها🤣 نمیدونیم آمریکا دشمن خدا ست🤔 یا دروغگو👆 کلا دنیا شده خالی بندی. 🤡🤡🦇 هر گونه حماقت آمریکا.... مرحله آخر انتقام سخت..... 💪💪💪 وَمَن يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ (56)

ایول , اگر کوچک ترین خطایی از آمریکا سر بزنید تا آویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم

مایک پمپئو: آمریکا برای واکنش نشان دادن به حملات تروریستی ایران در عراق آماده استمایک پمپئو: آمریکا برای واکنش نشان دادن به حملات تروریستی ایران در عراق آماده است آقای پمپئو در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.» درود بر شرفتون درود بر پومپئو مرد تنهای شب! آها بعد اونوقت تو خاک یه کشور دیگه چه گهی میخوری؟ آش میدن؟ خب تو اونجا چه غلطی میکنی وقتی مردمش نمیخوانت بعد گنده‌گ..زی هم میکنی ؟ ما هم مرزیم تو چیی؟

آمریکا سامانه دفاع هوایی پاتریوت در عراق مستقر کرده است | DW | 31.03.2020آمریکا برای مقابله با حملات موشکی به مواضع خود در عراق اقدام به استقرار سامانه دفاع ضدهوایی پاتریوت در این کشور کرده است. این گام در واکنش به حملات موشکی به پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل صورت می‌گیرد. ماجراجویی آمریکا در عراق حیات رژیم صهیونیستی را زودتر از ۲۵ سال پایان خواهد داد. آمریکا باید همه تروریست‌ها را بکشد کار آمریکا در عراق و خاورمیانه دیگه تمومه

ترامپ: اقدام ایران علیه آمریکا در عراق بهای بسیار سنگینی در پی خواهد داشتدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالاتمتحده آمریکا روز چهارشنبه اول آوریل 2020 گفت اگر ایران به نیروهای فقط ایکاش خالیبندی نکرده باشه چرت ميگه بابا مردك. تو توجه نكن. حرف زياد ميزنه.😁 اگه میترسید زود فرار کنین ترسوهااا😂

نیروهای آمریکایی به زودی پایگاه 'الحبانیه' را تحویل عراق می‌دهندسخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد طی چند روز آینده این کشور پایگاه هوایی 'الحبانیه' را از آمریکا تحویل می‌گیرد. متاسفانه عراق پس از شکستِ جنگی مقابل آمریکا ، غرور و شجاعت مقابله با اکثریت کشورهایی که به زورگویی علیه این کشور و مردمش مشغول هستند رو از دست داده.

ناخدای یک ناو هواپیمابر آمریکا خواستار قرنطینه ملوانان این ناو به دلیل شیوع کرونا شد🔺ناخدای یک ناو هواپیمابر آمریکا خواستار قرنطینه ملوانان این ناو به دلیل شیوع کرونا شد ⚡️گزارش‌ها حاکی است که ناخدای ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به منظور مقابله با شیوع کرونا، خواستار قرنطینه ملوانان و خدمه این ناو شده است. خداییش بگو اگر ناو ایرانی بود چندتا تیتر و گفت و گو براش میرفتی ، میخوام تجربه کسب کنم😅 چجوری وارد ناو شده؟ اطلاع دادن رنگ ناو از طوسی به قهوه ای روشن تغییر کرده. تایید میکنید؟

پس ازمرگ بیش از 4 هزار نفر مبتلا به کرونا آمریکا بیمارستان‌های موقت می‌سازددانشگاه جان هاپکینز آمریکا روز چهارشنبه یکم آوریل اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 865 نفر در اثر ابتلا آمریکا مرزهایش را به موقع با دنیای خارج بست اما انگلیس را اوائل استثنا کرده که محل استقرار جوجه آخوندها آقازاده وارداتی قم است، اگرچه خیلی زود انگلیس هم شامل تحریم مسافرت به آمریکا شد اما کار از کار گذشته بود! آمریکا بایستی از انگلیس بخاطر پنهان کردن آمار کرونا ادعای خسارت کند سعودی قصد ندارد برای کمک به مردم آمریکا در این شرایط سخت بیماری چهارصد میلیارد دلار سلاح دیگر خریداری کند؟