حراج وسایل جاسوسی «کا گ ب» در آمریکا | DW | 27.10.2020

06/08/1399 05:44:00 ب.ظ

صدها شیئی که در دوران جنگ سرد برای جاسوسی و شنود در اختیار ماموران سرویس جاسوسی و اطلاعاتی اتحاد جماهیر شوروی بود برای فروش عرضه می‌شوند.

کا‌گ‌ب, جاسوسی

صدها شیئی که در دوران جنگ سرد برای جاسوسی و شنود در اختیار ماموران سرویس جاسوسی و اطلاعاتی اتحاد جماهیر شوروی بود برای فروش عرضه می‌شوند.

صدها شیئی که در دوران جنگ سرد برای جاسوسی و شنود در اختیار ماموران سرویس جاسوسی و اطلاعاتی اتحاد جماهیر شوروی بود برای فروش عرضه می‌شوند.

بهای اشیاتصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسیاین کیف تنها یک کیف‌ دستی ‌زنانه معمولی نیستاز زاویه بالا در این عکس، بدنه دوربین تعبیه شده داخل کیف‌ دستی زنانه پیدا است.تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسیتیراندازی با قلمدر جعبه طلایی یک ساعت قرار دارد که به ماموران ویژه کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعات شوروی سابق) در کنار نشان مخصوص کا ‌‌گ ‌ب داده می‌شد. کارت هویت اعضای کا گ ‌ب از دیگر وسایل مورد نیاز ماموران این سازمان بود. داخل ساعت‌ مچی زنانه ماموران کا ‌گ ‌ب نیز محفظه‌ای مخفی برای قرار دادن قرص وجود داشت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

از موارد به روز چی داریم؟ ببین در ۲۰۲۰ چه ابزاری میتواند تولید شود؟! ای کاش در زمین تنها یک حکومت و یک دولت و یک قانون وجود داشت تا اقوام مختلف بجای هزینه مواظبت از یکدیگر آنرا صرف رفاه خود میکردند شیافه🤣 پولشونو واس چیا میدن🤣

اگر فیلمی برای نمایش داشتم، در این وضعیت آن را اکران آنلاین نمی‌کردمعباس رافعی که تجربه قاچاق فیلم «بهت» را همزمان با اکران آنلاین آن در خردادماه 99 دارد، عنوان کرد که اگر الان فیلمی برای نمایش داشت، در این وضعیت آن را اکران آنلاین نمی‌کرد چون فیلم به سرعت قاچاق می‌شود، و به نظرش فیلم در کشوی خانه‌اش بماند بهتر از این است که این‌طور آن را حراج کند.

کشتی حفاری «فاتح» در حال آماده‌سازی برای عزیمت به دومین نقطه حفاری «ترک‌علی-1» استکشتی حفاری «فاتح» در حال آماده‌سازی برای عزیمت به دومین نقطه حفاری «ترک‌علی-1» است

عمران خان: نگران استفاده هند از خاک افغانستان برای بی‌ثباتی در پاکستان هستیمنخست وزیر پاکستان تصریح کرد که نگران استفاده هند از خاک افغانستان به منظور ناامن کردن کشورش است. - خبرگزاری آناتولی

ابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور/روند صعودی بیماری در ۱۵ استانابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور روند صعودی بیماری در ۱۵ استان بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، در هفته منتهی به ۲ آبان ماه موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور بالا و روند نیز مختصری صعودی شده است. من برای مردم حمایت می کنم. اصلاح طلب مصدقی هزار جور حرف درست می کند. ساوجبلاغو دهاتای اطراف سیستان و بلوچستانو تعطیل کنن، آمار میاد پایین فقط میشه گفت: یا چسین_سیدالنفهما اتحاد_برای_نوید

شکاف جنسیتی در ایران؛ سهم ناچیز زنان در پست‌های مدیریتیbeehnam اون ۵ کشور باقی‌مونده ته جدول رو‌ هم با دولت بعدی ولایت مدار و با رهنمودهای بی بدیل مقام عظمای ولایت پیش‌رو‌ می‌زاریم beehnam يكم ديگه همت كنين مردم تا رتبه آخر چيزى نمونده

ویدئو؛ جشن و آتش‌بازی در بزرگترین فواره جهان در دبیبزرگترین فواره جهان در «نخل جمیرا» (پالم جمیرا)، مجمع الجزایری مصنوعی در دبی واقع شده است.

تپانچه‌ای که به شکل روژلب است، یک کیف دستی که در آن دوربین فیلمبرداری جاسازی شده یا خودنویسی که علاوه بر نگارش، صدابرداری هم می‌کند؛ در حراجی «جولین» در بورلی‌هیلز کالیفرنیا قرار است در ماه فوریه ۲۰۲۱ چوب حراج بر سر این وسایل و  حدود ۴۰۰ شی مشابه بخورد.عباس رافعی کارگردان فیلم «بهت» است که در خردادماه امسال اکران آنلاین آن آغاز شد، اما در فاصله‌ای اندک قاچاق شد.27.نخست وزیر پاکستان تصریح کرد که نگران استفاده هند از خاک افغانستان به منظور ناامن کردن کشورش است.

این‌ها بخشی از اشیا موزه جاسوسی نیویورک هستند، موزه‌ای خصوصی که برای همیشه تعطیل می‌شود. یولیوس اوربایتیس، صاحب موزه بیش از ۳۰ سال برای جمع‌آوری این تجهیرات جاسوسی به کشورهای گوناگون سفر می‌کرد و اواخر سال ۲۰۱۸ آنها را در موزه خصوصی خود در نیویورک به معرض نمایش گذاشت.   در همین حال در این مدت چند فیلم سینمایی دیگر همچون «خروج» اثر ابراهیم حاتمی‌کیا، «خرس» اثر خسرو معصومی و «سازهای ناکوک» به کارگردانی علی حضرتی نیز قاچاق شده‌اند. هنگام گشایش موزه بیش از سه هزار و ۵۰۰ وسیله‌ای که سرویس مخفی اتحاد جماهیر شوروی، «کا گا ب»، در اختیار جاسوسانش می‌گذاشت وجود داشت، اما شمار آنها به ‌مرور شمار کاهش یافت.  فاتح دونمز (میدان گازی ساکاریا): برنامه‌ریزی می‌کنیم گازی را که از آنجا استخراج می‌کنیم، از سال 2023 به سیستم بدهیم. بهای اشیا به گفته مارتین نولان، مدیر حراجی «جولین»، برای بهای اشیا سقفی در نظر گرفته نشده اما عرضه اولیه برخی از آنها تا ۱۲ هزار دلار خواهد بود. از همین رو به سراغ عباس رافعی رفتیم تا در مورد تجربه‌اش از قاچاق فیلم‌های سینمایی بگوید. او در این رابطه به یک دستگاه رمزگشا اشاره کرد. نخست وزیر پاکستان همچنین با اشاره به این اینکه دو کشور می‌توانند از کریدور اقتصادی پاکستان و چین برای گسترش روابط خود استفاده کنند، اظهار داشت: نگران استفاده هند از خاک افغانستان به منظور بی ثباتی در کشورمان هستیم.

بهای بسیاری از تجهیزات کوچک چندصد دلار خواهد بود. من درباره تشکیل این گارگروه چیزی نشنیده‌ام، اما فکر می‌کنم متولیان امر همچون پلیس امنیت، پلیس سایبری و وزارت ارشاد باید عزم جدی داشته باشند چراکه پیش از اکران آنلاین فیلم در پلتفرم‌های مجازی، شاهد بودم شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای درباره فیلمی که قرار است وارد چرخه اکران شود، تبلیغ و حتی زمان نمایش آن را اعلام می‌کنند.  نولان ضمن تاکید بر اینکه وسایل عرضه‌شده «فوق‌العاده گران نیستند می‌گوید: «چیزهای سرگرم کننده‌ای هستند که می‌توانند هنگام شام با دوستان، موضوع جالبی برای گفت‌وگو باشند. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی کفش جاسوسی متعلق به"کا‌‌ گ‌ ب" در سال ۱۹۵۰ میلادی دوربین کوچک داخل پاشنه کفش به یک حفره ریز در کناره کفش متصل است.   شاید جالب باشد بدانید برخی از مهاجرانی که به کشورهای دیگر رفته‌اند نمی‌دانند نباید به صورت غیرقانونی نرم‌افزاری را دانلود کرد یا فیلمی را به صورت غیرقانونی تماشا کرد، به همین دلیل شناسایی می‌شوند. به این ترتیب مامور کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعاتی شوروی سابق) از هدفی که در اطراف او بود، بدون جلب توجه عکس می‌گرفت. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی این کیف تنها یک کیف‌ دستی ‌زنانه معمولی نیست وسط گل حک شده در کناره این کیف‌ دستی، عدسی یک دوربین‌مخفی کوچک قرار دارد. پس وقتی بتوانیم قانونی تصویب کنیم که اگر سایت، یک کانال تلگرامی یا تلویزیون ماهواره‌ای فیلمی را پخش کرد امکان پیگرد قانونی داشته باشد و جبران خسارت هم صورت بگیرد، افراد کمتری به سراغ انتشار یا دانلود غیرقانونی آن می‌روند.

این کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلمان (Bundesnachrichtendienst به‌طور اختصاری: BND) است. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی دوربین‌مخفی در کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلمان از زاویه بالا در این عکس، بدنه دوربین تعبیه شده داخل کیف‌ دستی زنانه پیدا است.   مساله مهم اینکه این فرهنگ هنوز در جامعه جا نیفتاده که از مجاری قانونی و سایت‌های مجاز فیلم را دانلود کنیم و ببینیم؛ مثلاً الان فیلم اکران آنلاین می‌شود، بعد قاچاق صورت می‌گیرد و کسانی که دوست دارند فیلم را ببینند می‌گویند فلان شب آن را در فلان کانال نمایش می‌دهد پس آنجا می‌بینیم، در نتیجه به جای خرید بلیت به این کانال‌ها مراجعه می‌کنند. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی شیشه‌ شیر کودکی که شلیک می‌کند سلاحی که به شکل شیشه‌ شیر کودک ساخته شده است. شیشه‌ شیر کودک پوشش مناسبی برای حمل‌ و نقل سلاح توسط جاسوس تلقی شده است. ما با افرادی روبه‌رو هستیم که فکر می‌کنند یک‌جوری باید سیستم را دور بزنند. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی سلاحی به شکل ساعت‌ مچی در سال‌های گذشته جاسوس‌ها این گونه ساعت‌ها را سلاحی محبوب برای محافظت از خود می‌دانستند.

تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی تیراندازی با قلم هدف اصلی استفاده از این قلم‌ها نه نوشتن بلکه تیراندازی است.   *خبری از سوی غلامرضا موسوی رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران منتشر شده است مبنی بر اینکه ماده واحده‌ای برای تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی تدوین شده و این ماده واحد برای مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی ارسال می‌شود تا با تصویب آن در صحن علنی مجلس، سرقت آثار سینمایی و فرهنگی برای سارقان هزینه سنگینی در پی داشته باشد. ویژگی این قلم‌ها امکان آن برای کشیده شدن سریع ماشه است. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی وسایل مورد نیاز یک مامور"کا‌ گ ‌ب" در سال ۱۹۷۰ در جعبه طلایی یک ساعت قرار دارد که به ماموران ویژه کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعات شوروی سابق) در کنار نشان مخصوص کا ‌‌گ ‌ب داده می‌شد. لازم است این فرهنگ را جا بیندازیم که اگر کسی کار خلافی کرد، باید پاسخگو باشد. کارت هویت اعضای کا گ ‌ب از دیگر وسایل مورد نیاز ماموران این سازمان بود. داخل ساعت‌ مچی زنانه ماموران کا ‌گ ‌ب نیز محفظه‌ای مخفی برای قرار دادن قرص وجود داشت. حتی ممکن است چند روز اول فروش فیلم در پلتفرم‌ها خوب باشد اما بعد از چند روز این موضوع هم کمرنگ می‌شود چون فیلم به راحتی در دسترس خواهد بود، در نتیجه فکر می‌کنم فیلم در کشوی خانه‌ام بماند بهتر از این است که این‌طور آن را حراج کنم.

تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی کیف گریم جاسوس‌ها باید گاهی اوقات تغییر چهره بدهند. زیر این چمدان، در لایه‌ای پنهان، سرویس کامل گریم وجود دارد.   *شما در صحبت‌های اولیه‌تان به این موضوع اشاره کردید که سینمای ایران در تولید هم امنیت ندارد. از این کیف تا سال ۱۹۸۶ میلادی استفاده شده است. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی ساعت‌هایی برای جاسوسی تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی کلت کوچک زنانه این سلاح در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شده است. وقتی پروانه ساخت از سوی وزارت ارشاد داده می‌شود، من تهیه‌کننده یا کارگردان باید احساس کنم یک مرجع قانونی مجوز داده است که اعتبار دارد. جاسوسان زن به دلیل کوچکی و جا گرفتن آن در داخل کیف زنانه از استفاده می‌کردند.

تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی این زیردریایی یک‌نفره را می‌توان تا کرد روس‌ها از این زیردریایی یک‌نفره و"تاشو" تا سال ۱۹۹۳ استفاده می‌کرده‌اند.   یک مثال دیگر این است که صحنه‌ای از فیلم باید در مترو تصویربرداری شود، اما مدیران مترو می‌گویند در فیلمی که شما می‌خواهید نشان دهید سرقت انجام می‌شود و ما نمی‌خواهیم چنین ماجرایی در مترو نشان داده شود. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی کالاشنیکف طلایی کالاشنیکف طلایی با امضای میخاییل کالاشنیکف، سازنده"تفنگ خودکار ۴۷" موسوم به کالاشنیکف، در نمایشگاه اوبرهاوزن. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی اتومبیل جیمز باند آستون مارتین، اتومبیل محبوب جیمز باند،"مامور ۰۰۷"، در نمایشگاه اوبرهاوزن.   قبل از کرونا تصمیم داشتیم فیلم «بهت» را اکران کنیم، اما حوزه هنری گفت سالن‌هایش را به فیلم ما نمی‌دهد که با این کار بسیاری از سینماها را از دست می‌دادیم. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی چاقو یا بادام‌زمینی؟ چاقویی کوچک با ظاهر یک بادام‌زمینی، ساخت ۱۹۷۰ میلادی در آمریکا. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی دوربین‌ مخفی در سنجاق سینه این سنجاق سینه مجهز به دوربین ساخت فرانسه است. با این حال امیدواریم.

تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی سلاحی متصل به دکمه سردست آستین سلاحی کوچک متصل به دکمه سردست ساخت اتریش در نمایشگاه اوبرهاوزن. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی شلیک با کلید سلاحی به شکل کلید در ورودی کلیسا، ساخت آلمان در سال‌های بسیار دور. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی سلاح به شکل مته‌ برقی این سلاح در آلمان شرقی ساخته می‌شده است. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی بازدیدکنندگان از تجهیزات جاسوسی نمایی ازبازدیدکنندگان نمایشگاه سیر تحولات تجهیزات جاسوسی در شهر اوبرهاوزن. آماده‌سازی این نمایشگاه سه سال زمان برده است.

تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی اتاق استراق سمع بازسازی اتاق استراق سمع همراه با دستگاه‌های مختلف در نمایشگاه اوبرهاوزن. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی دستگاهی قدیمی برای رمزگذاری و رمزگشایی نوشته‌ها رمزگذاری و رمزگشایی نوشته‌ها از کارهای معمول سرویس‌های جاسوسی است. تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی "چغل" کیست؟ در فرهنگ دهخدا"چغل" یکی از واژه‌های مترادف"جاسوس" است، به معنای کسی که چغلی (سخن‌چینی) می‌کند. نویسنده: HK .