حذف نشان «صلیب شکسته» پس از یک قرن از آرم ارتش فنلاند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

فرماندهی نیروی هوایی فنلاند، بی‌سر و صدا، استفاده از نشان صلیب شکسته، سواستیکا، برای نیروی هوایی این کشور را متوقف کرده است جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فرماندهی نیروی هوایی فنلاند، بی‌سر و صدا، استفاده از نشان صلیب شکسته، سواستیکا، برای نیروی هوایی این کشور را متوقف کرده است.

هرچند این نماد که امروز یادآور دوران نازیها در اروپاست اما نیروی هوایی فنلاند مدتی پس از استقلال کشور و سال‌ها پیش از تشکیل ارتش نازی هیتلری، در سال ۱۹۱۸ میلادی نشان صلیب شکسته را به آرم نیروی هوایی این کشوراضافه کرد. هدف اولیه نیروی هوایی از نماد صلیب شکسته، استفاده از کلمه سانسکریت سواستیکا به معنای سعادت و خوشبختی بود.

اولین بار تیو تیوینن، استاد دانشگاه هلسینکی به مقامات نظامی فنلاند درباره این نشان هشدار داده بود. او پرسیده بود كه آیا ادامه استفاده از این نماد برای نیروهای مسلح فنلاند مفید است یا خیر؟ تا سال ۱۹۴۵ جت‌های جنگنده فنلاندی به صلیب شکسته آبی با پیش زمینه سفید منقش بودند و البته این برای نشان دادن بیعت با آلمان نازی نبود، اگرچه این دو کشور با هم در زمان جنگ متحد بودند.

سخنگوی نیروی هوایی فنلاند می گوید در حالی که این نماد پس از جنگ جهانی دوم از هواپیماها کنار گذاشته شد، همچنان در بعضی از نشان‌های نیروی هوایی، پرچم و تزئینات از جمله روی لباس‌ها «صلیب شکسته» استفاده می شود. سخنگوی نیروی هوایی فنلاند می گوید از سال ۲۰۱۷ روی تمام هواپیماهای نظامی نشان عقاب طلایی نصب شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اظهار بی‌اطلاعی وزیر امور خارجه اسرائیل از طرح الحاق:‌ «از نتانیاهو بپرسید»«از نتانیاهو بپرسید»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استفاده از تلفن همراه حین راه رفتن در یکی از شهرهای ژاپن ممنوع شدبر اساس این دستورالعمل عابران باید زمانی که مثلا در پارک‌ها و خیابان‌ها استفاده از تلفن‌های همراه را ضروری می‌بینند، در جایی که مانع حرکت دیگران نباشد، متوقف شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانشمندان برای اولین بار از روند پاکسازی مغز از سلول‌های عصبی مرده فیلم‌برداری کردنددانشمندان برای اولین بار از روند پاکسازی مغز از سلول‌های عصبی مرده فیلم‌برداری کردند دانشمندان برای نخستین بار قادر به ضبط ویدیویی شده‌اند که مراحل پاکسازی و دفع سلول‌های عصبی مرده از مغز را در موش آزمایشگاهی نشان می‌دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش تسنیم| گران‌فروشی مرغ در روز روشن/ قیمت از تابلوها حذف شد؛ خبری از برخورد قاطع نیست- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimدرحالی قیمت مصوب مرغ 15هزار تومان اعلام و مقرر شد با گرانفروشان برخورد قاطع شود که برخی فروشگاه ها و خرده فروشان، این محصول را به قیمت 18 تا 19 هزار تومان می فروشند و برای فرار از برخورد تعزیراتی، قیمت‌ها را از روی تابلوهای خود حذف کرده اند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پرونده هواپیمای اوکراینی پس از پایان تحقیقات به دادگاه ارجاع می‌شودپرونده هواپیمای اوکراینی پس از پایان تحقیقات به دادگاه ارجاع می‌شود رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به پرونده هواپیمای اوکراینی گفت: تحقیقات مفصلی در این جهت انجام داده‌ایم و پس از پایان تحقیقات، پرونده به دادگاه ارجاع داده می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »