جهانگیری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ندارند | DW | 02.12.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون اول رئیس‌ جمهوری ایران بار دیگر از رونق اقتصادی و چشم اندازهای روشن خبر داده ولی در همین حال گفته که کشورهای دوست و همسایه نزدیک ایران هم جرات نمی‌کنند از ایران نفت بخرند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌ جمهوری ایران گفته است فشارهای تحریمی آمریکا باعث شده تا حتی کشورهای دوست ایران هم تقریبا"جرات" خرید نفت از این کشور را نداشته باشند.

جهانگیری که امروز ، دوشنبه ۱۱ آذر ماه، و همزمان با «بیست و سومین سالروز ملی صادرات» سخن می‌گفت، نابسامانی اقتصادی در جمهوری اسلامی را به دلیل تحریم های نفتی، رد نکرد اما اظهار داشت که با وجود این تحریم ها، صادرات نفت ایران به صفر نرسیده است و دولت برای فروش نفت به روش های دیگری متوسل می شود.تحریم‌های نفتی و صنایع پتروشیمی جمهوری اسلامی از دو سال گذشته با دستور رئیس‌جمهوری آمریکا آغاز و در مرحله نخست، ممنوعیت و محدودیت‌های شدیدی برای فروش و صادرات محصولات پتروشیمی اعمال شد.

جهانگیری با اذعان به اینکه"صادرکنندگان ایرانی حتی نمی‌توانند پول محصولات صادراتی خود را جابه جا کنند"، روند تصمیم گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها را همیشه درست ندانست و گفت مسئولان نیز"ممکن است گاهی اوقات" دچار اشتباه بشوند.جهانگیری همچنین بار دیگر از ایستادگی و مقاومت در شرایط سخت، سخن گفت. او مدتی پیش هم شرایط اقتصادی ایران را نیازمند جراحی دانسته بود و از مردم ایران بابت وضعیت نابسامان اقتصادی عذرخواهی کرده و گفته بود"ما شرمنده مردم هستیم".

گزارش برخی رسانه های ایران در هفته های اخیر، از تعطیلی بسیاری از صنایع داخلی کوچک و بزرگ و بنگاه های اقتصادی حکایت دارد. مهم ترین دلیل این تعطیلی ها، ناتوانی صاحبان آنها در تامین هزینه ها و خرید مواد اولیه اعلام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگه کشورهای دوست ایران پول هم دارن؟اسم خیلیاشونو 90 درصد مردم جهان نشنیدن

ایران مگد دوست هم داره؟ ان کشورهای به اصطلاح دوست دنبال منافع مالی خودشان هستند

کصخله

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جهانگیری: کشورهای دوست هم جرات خرید نفت ایران را ندارندمعاون اول رئیس جمهوری ایران اعلام کرد فشارهای تحریمی آمریکا نتوانسته فروش نفت خام ایران را صفر کند اما با فشاری که ایجاد کرده است حتی کشورهای دوست ایران هم جرات ندارند نفت بخرند. - خبرگزاری آناتولی Just_turk_turan بهتر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در پی ادامه تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران؛ جهانگیری: کشورهای دوست و نزدیک هم جرات خرید نفت ایران را ندارند🔺در پی ادامه تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران؛ جهانگیری: کشورهای دوست و نزدیک هم جرات خرید نفت ایران را ندارند ⚡️مقامات جمهوری اسلامی می گویند تحت فشار تحریم‌ها، صادرات نفت این کشور کاهش یافته و حتی کشورهای دوست ایران نیز«جرات خرید نفت ایران» را ندارند. دولت تدبیر وامید:جرات نداشتن اون کشورها از کجا نئشات میگیره؟! هان!؟ پس این خمینی بود که غلط زیادی کرد وقتی گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ظریف: اراده ایران برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه جدی استظریف در دیدار همتای عمانی: ایران از هر حرکت و ابتکاری که با حسن نیت در راستای کاهش تنش ها در منطقه انجام پذیرد استقبال و به آن کمک خواهد کرد اراده ایران برای گفتگو با همه کشورهای منطقه است و پویش صلح هرمز در همین راستا ارائه شد ظریف_گوه_خورد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده مجلس ایران: بین جان‌باختگان حوادث اخیر نوجوانان هم هستندیک نماینده مجلس ایران از کشته شدن نوجوانان در اعتراضات اخیر این کشور خبر داده و گفت مردم عصبانی و سرخورده هستند،‌ در این چند روز تحقیر شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه آزاد کارگران ایران: مردم ایران قدرت‌مندترین اعتراضات دوره‌های گذشته را رقم زدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

قیمت خودروهای ایران خودرو امروز 98/09/11| قیمت‌ها باز هم ثابت ماند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت محصولات ایران خودرو در بازار دارد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »