جهان فناوری در سال ۲۰۲۱؛ از سیستم‌عامل‌های جدید تا تغییر در معادلات سخت‌افزار

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجله فناوری: سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.

سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.در سال ۲۰۲۱ مایکروسافت ویندوز ۱۱ را معرفی کرد؛ اقدامی که برای بسیاری از کاربران شوکه‌کننده بود. این در حالی است که بسیاری فکر می‌کردند مایکروسافت به توسعه ویندوز ۱۰ ادامه دهد، اما این شرکت اعلام کرد پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ خواهد داشت؛ اقدامی که سبب شد کاربران اعتماد خود را به این شرکت تا حدودی از دست بدهند.

البته بسیاری از سیستم های فعلی از نظر سخت‌افزاری قادر به کوچ به این سیستم‌عامل جدید نیستند و برخی از کاربرانی که کوچ کرده‌اند هم گزارش‌هایی را از خرابی یا کند شدن سیستم خود گزارش داده‌اند.اندروید ۱۲ شاید همه‌گیرترین سیستم عاملی باشد که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد. این سیستم‌عامل جدید اندروید از نگاه برخی کارشناسان کامل‌ترین نسخه اندروید تا کنون است که البته بسیاری از بخش‌های آن گویی از سیستم‌عامل آیفون اپل کپی شده است.

همین عامل سبب شد تا میلیون‌ها کاربر در سال ۲۰۲۱ از سیستم‌عامل‌هایی مانند ویندوز با پردازنده‌های اینتل به سیستم‌عامل اپل با پردازنده سری ام مهاجرت کنند. قوی‌ترین پردازنده سری ام‌یک هم مدل ام‌یک مکس است. البته شاید این تغییر سرعت آن‌قدرها چشمگیر نباشد که دارندگان آیفون ۱۲ را به سمت خرید آیفون ۱۳ بکشاند. با این حال نویسندگان بخش فناوری روزنامۀ نیویورک‌تایمز معتقدند که آیفون ۱۳ بیشترین تغییرات جزئی را در تاریخ اپل داشته است.

در این پردازنده بخشی خاص تنها به تجزیه و تحلیل تصاویر می‌پردازد و به همین دلیل قدرت عکاسی با این گوشی افزایش پیدا کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیل آلمان دومین فاجعه طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۱ | DW | 10.01.2022با مجموع خسارتی بالغ بر ۴۶ میلیارد یورو، سیل تابستان گذشته در غرب آلمان، دومین بلای طبیعی پرهزینه در سال ۲۰۲۱ در جهان بود. سکوی نخست از آن طوفان آیداست که ماه اوت گذشته در آمریکا رخ داد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قیمت مسکن در تهران در ۱۰ سال گذشته، «۲۰ برابر» شده استیک عضو هیئت رئیسه مجلس روز سه‌شنبه به نقل از آمار رسمی اعلام کرد که «قیمت زمین در تهران، به‌طور میانگین، در ۱۰ سال گذشته حدود ۴۰ برابر و قیمت مسکن حدود ۲۰ برابر شده است.» به...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

برای نخستین بار در جهان قلب یک خوک به انسان پیوند زده شدتیم پزشکی دانشگاه مریلند آمریکا می‌گویند قلب آقای بنت تا این لحظه به‌طور منظم کار می‌کند، فشار خونش «تثبیت» شده و حال عمومی بیمار رضایت بخش است. پژوهشگران با دستکاری ژنتیکی این خوک مانع پس زده شدن قلب بلافاصه بعد از عمل پیوند شده‌اند. این که خبری نیست، زمانی عمامی داشتیم برخاسته از خمین، با قلب کفتار زاده شده بود چرا سر تیتر خبر رو اشتبا مینویسین ! کسی کە علاقە دارە زدە میشە . عزیز من خوک ژنتیکیش مدیفای شدە 😡😡😡😡 الان این چجوری میشه خوب خوک که نجسه اونقت قلبمون خراب شه چکار کنیم قلب نجس میشه ایا نصب کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اداره تغییرات اقلیمی اروپا: سال ۲۰۲۱ پنجمین سال گرم ثبت شده کره زمین بودداره تغییرات اقلیمی اروپا می‌گوید هفت سال گذشته با تفاوتی فاحش، گرم‌ترین سال‌ها از زمان ثبت درجه حرارت کره زمین در سال ۱۸۵۰ بوده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کلیات بودجه 'سیاسی اقتصادی' سال ۱۴۰۱ در مجلس تصویب شد | DW | 09.01.2022سخنگوی کمیسیون تلفیق می‌گوید به خاطر وضعیتی که دولت در آن قرار دارد بودجه سال آینده 'هم سیاسی است و هم اقتصادی'. دولت ادعا می‌کند بودجه را با فرض ادامه تحریم‌ها تنظیم کرده اما شواهد خلاف این ادعا را نشان می‌دهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »