جنگ در اوکراین؛ زلنسکی: ۲۵۰۰ تا سه هزار سرباز اوکراینی تا کنون کشته شده‌اند

27/01/1401 09:31:00 ق.ظ

حمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند.

حمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند. همزمان بحران انسانی نیز در اوکراین ادامه دارد.

مقامات اوکراینی از کشف ۹۰۰ جسد از غیرنظامیان در حومه کی‌یف خبر داده‌اند و موج خروج پناهندگان از اوکراین همچنان ادامه دارد، هرچند تعداد آنان در روزهای اخیر کاهش یافته است.

آخرین تحولات جنگ اوکراین در تاریخ شنبه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) را در این صفحه دنبال کنید: 10:01 ادامه نبردها در ماریوپل الکساندر موتوزیانیک، سخنگوی وزارت دفاع اوکراین، در یک نشست خبری گفت نیروهای روسی هنوز نتوانسته‌اند شهر ماریوپل را به طور کامل تصرف کنند هر چند روسیه در تلاش است با اعزام قوای کمکی زودتر شهر را تحت کنترل درآورد.

وی گفت: «وضعیت در ماریوپل سخت و دشوار است. در حال حاضر درگیری‌ها جریان دارد و ارتش روسیه دائماً از واحدهای اضافی برای هجوم به شهر کمک می‌خواهد.» ماریوپل در صورت به تصرف درآمدن توسط نیروهای روس، اولین شهر بزرگی خواهد بود که در جنگ اوکراین سقوط می‌کند headtopics.com

.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

پای صحبت‌های مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت و درد دل‌های رضا بابک- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تداوم بارش باران تا اواسط هفته/کاهش دما تا ۱۲ درجهتداوم بارش باران تا اواسط هفته کاهش دما تا ۱۲ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در کشور از کاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد در برخی استان‌ها خبر داد.

زلنسکی: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی کشته شده‌اند/ بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کندرئیس جمهور اوکراین: * ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی در جریان جنگ کشته شده‌اند * بایدن روسیه را کشور حامی تروریسم معرفی کند * روسیه می‌تواند از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی استفاده کند * این موضوع نگرانی شدیدی برای کل جهان است

زلنسکی می‌گوید تا سه هزار نیروی اوکراینی در جنگ کشته شده‌اندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، گفت که مقامات این کشور معتقدند از ابتدای جنگ با روسیه تاکنون حدود دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار نیروی اوکراینی کشته شده‌اند. این زلنسکی خودش تو چاهه همه ی کشورهای غرب و شرق رو هم داره می‌کشه تو چاه.ته این همه کمک نظامی به اوکراین آخرش جنگ جهانی سوم هست

تداوم گرد و غبار و هوای آلوده در کشور، سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد/ افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مراجعات بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌هارئیس گروه سلامت هوا وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: تداوم گرد و غبار و هوای آلوده در کشور، سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد/ افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مراجعات بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها

از درمان رایگان برای همه تا کالایی شدنِ درمان/ مشکلاتِ ادامه‌دارِ بیمه‌شدگان تامین اجتماعیکارگران به امید آنکه در دوران بیماریِ خود و خانواده‌شان حداقل از بابتِ هزینه‌های درمان آسایش داشته باشند، بخشی از پول خود را بابت حق بیمه می‌دهند اما به هنگام بیماری چیزی دستِ آن‌ها را نمی‌گیرد.

سؤالات «امتحانات نهایی» بدون حذفیات کتب درسی طراحی می‌شود/برگزاری امتحانات از ۱ تا ۲۸ خردادرئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی اظهار کرد: امتحانات خرداد ماه به شیوه حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بر اساس آیین نامه‌های آموزشی و ارزشیابی برگزار می‌شود.